Dobise Crnu Goru nezavisnu i sva prava u Srbiji
Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 197

Tema: Dobise Crnu Goru nezavisnu i sva prava u Srbiji

Aktivan član torrente_bg (avatar)
    Učlanjen
    03.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Dobise Crnu Goru nezavisnu i sva prava u Srbiji

Na kraju kao i sto se ocekivalo od crnogorskog vodjstva Srbije,crnogorski studenti ce moci po istim uslovima da studiraju kao i deca iz Srbije.Takodje drzavljanstvo srbije imaju na posluzavniku ako zele.
    Jednom recju,retardiranije zemlje i naroda od srpskog nema u univerzumu.

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Podrazumevano Re: Dobise Crnu Goru nezavisnu i sva prava u Srbiji

(ово је мој коментар са теме Граница, па пошто си отворио посебну, ево)

Данас је Влада донела опет штетне одлуке за Србију - ДА СВИ СТУДЕНТИ ИЗ ЦГ ЏАБЕ СТУДИРАЈУ ОВДЕ - па то је скандал, 'еботе, као да Србија нема милион својих проблема, милион незапослених и ко зна колико сиромашних, па имамо само 70 000 ратних војних инвалида... а они се разбацују са ловом коју су нама одрали са леђа и поклањају Црногорцима да би када овде џабе заврше школе и буду џабе на доброј храни и у дому - МОГЛИ ШТО БОЉЕ ДА НАС ПЉУЈУ. Тотално су ме и дефинитивно разочарали ------------тотално !

С којим правом на терет порреских обвезника Србије опет да се Црногорци наклате, ово прелази све границе, с којим правом да све буде КО ХОЋЕ, па тако лепо ко хоће од Црногораца а он хоп - па у Војску Србије - па хоп па у Београд, па хоп - па тражи стан, па плату.........ЕЈЈЈЈЈЈЈЈЈ !!!!!!!! ДОС-та више јахања Србије. а да не причам о милионима долара које Србија сваког месеца отплаћује Шиптарима за Космет - а тамо Срби не смеју да присмрде - ово заиста више нема смисла........
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Elita Strela (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Немам шта да кажем, осим да је ова одлука Владе Србије - СКАНДАЛ!

Poznat _Milanche_ (avatar)
    Učlanjen
    25.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Ako neko pogleda postove vezane za tu temu pre i neposredno posle referenduma videcete da je Milanche govorio da ce se bas to i desiti...ne znam sta ste ocekivali kad se apsoluitno svi politicki cinioci slazu sa time.

Učlanjen
    03.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Naravno da je skandal.
    Mislim da je Srbija jedina drzava u svetu u kojoj svi imaju veca prava nego maticni narod.

Učlanjen
    03.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Da se to desilo u bilo kojoj drugoj drzavi vec bi "domaci" studenti bili na ulicama.
    Ovde naravno nista.
    Kao i sto za 1.maj u svetu se demonstrira za bolja prava radnika a ovde se ide na prvomajski uranak
    a beda sve veca i radnici su sve vise blizi statusu kmetova.

Učlanjen
    25.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Nije to sad neki presedan...studenti iz RS takodje imaju ista prava kao i drzavljani Srbije kao i pripadnici srpske nacionalne manjine iz okolnih zemalja...Crnogorci koji dolaze da se skoluju u Srbiju su uglavnom oni koji se izjasnajvaju kao Srbi i vecinom su bili za zajednicku drzavu.

Domaćin opanak (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    60
    Reputaciona moć
    76

Dvadeset dve hiljade vojnih beskucnika zivi po kasarnama, supama i ostalim lagerima vec 14. godina.
    Joksimovic direktno prozvao vladu Srbije koja ne dozvoljava da se visak imovina, koju poseduje vojska, usmeri na zbrinjavanje svojih pripadnika koji sa 30 i vise godina sluzbe po tadasnjoj Jugoslaviji sada zive ispod svakog normalnog nivoa. Direktno je i optuzio Dinkica i Go17+ jos koji vitamin, da direktno ucestvuju u pljacki iste.
    Za resavanje ovakvih problema G-din Tadic i ostali leprsavi nemaju vremena, jer da imaju, sta bi im rekao zapad, verovatno bi se ljutili sto resavaju problem onih koji su se istima suprostavili zrtvujuci i porodicu i zivot ........

PS
    CG je resila problem vojnih beskucnika i od prosle godine svi su dobili stanove tako sto je vlada CG od viska sredstava vojne imovine na teritoriji CG kupila i izgradila stanove.
    Poslednji put ažurirao/la opanak : 15.06.2006. u 21:03

Zainteresovan član bljux (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Reputaciona moć
    49

ja sam ogorčen...

Aktivan član pilgrim_kg (avatar)
    Učlanjen
    11.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio torrente_bg
    Naravno da je skandal.
    Mislim da je Srbija jedina drzava u svetu u kojoj svi imaju veca prava nego maticni narod.
    Izvini, da li mozes da mi navedes jedno pravo koje imaju "svi", a nema maticni narod?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.06.2006.
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano crnogorski srbi postaju drzavljani srbije?

lider SNS u montenegru dobrilo dedejic najavio inicijativu te stranke da se svi oni koji se u CG izjasnjavaju kao srbi prijave u srpsku narodnu stranku ako zele da dobiju drzavljanstvo srbije.pitanje za forumase> treba li srbiji i taj kamen o vratu ako je vlada srbije vec najavila mogucnost da onih 250 hiljada drzavljana CG koji zive u srbiji, ako zele, dobiju drzavljanstvo nase republike. ti dedejici i slicni ubedjivali su nas da ce pobediti na referendumu i sad potuceni do nogu traze zastitu u srbiji...dokle ce na srbiju polagati vece pravo srbi iz preka od starosedelaca srbije...
    Poslednji put ažurirao/la Analiticar60 : 16.06.2006. u 01:01

Zainteresovan član Fincher (avatar)
    Učlanjen
    07.06.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: crnogorski srbi postaju drzavljani srbije?

Gluposti.
    Oni imaju svoju državu i neka ne uvlače Srbiju na taj način u svoje probleme.
    Sem toga već sada je njih polovina od onog broja pre referenduma, ostali su postali Crnogorci.

Domaćin Plava Bilja (avatar)
    Učlanjen
    04.03.2006.
    Reputaciona moć
    79

Citat Original postavio Strela
    Ja sam prvo pomislila da nisam dobro cula :shock:
    Pitam ostale ukucanje, custe li vi dobro
    Chusmo, bolje da ne chusmo.
    Ovo nigde nema, ja ne znam sta treba da nam ucine da se dozovemo pameti?
    I treba nam, a ja neki dan citam u stampi, kaze tamo neki njhov faktor (crnogorski) da sto se tice ove letnje sezone, njima "Srbi nece nedostajati" , pa na zaprepascen pogled novinara dodade: "Nama su Srbi donosili malu zaradu, mi vise dobijamo od gradjana EU, i na njih se baziramo"!
    Lepo, a meni su naplacivali sve u evrima, pa jos moram da budem malo ponizna ne bi li usluga bila bolja (i brza) a one iz EU su dvorili, koliko Crnogorci uopste mogu koga da dvore.
    E, neces ga, majcin sine, od mene vise ni evra, ma vam bio sir k'o kajmak

Domaćin L.1 (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2006.
    Pol
    Muško
    Reputaciona moć
    87

ОГОРЧЕН САМ
    Да неће опет да распишу некакав зајам за обнову Црне Горе?
    Дај ако треба још нешто да им направимо,поравимо,да им запослимо рођаке и кумове.....
    СТРАШНО

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Srpska posla. Kad nema nikog da nas sj'be, onda to sami uradimo. Glupava odluka glupavih ljudi.

Jednom rečju, realnost u Srbiji.

Učlanjen
    25.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Zasto ste protiv toga da drzavljani Crne Gore koji vole Srbiju i vecinom se izjasnjavaju kao Srbi a zele ovde da zive imaju prava kao i Srbi koji zive u maticnoj drzavi????
    Crnogorci koji ne vole Srbiji svakako nece dolaziti.

Domaćin Plava Bilja (avatar)
    Učlanjen
    04.03.2006.
    Reputaciona moć
    79

Citat Original postavio pilgrim_kg
    Izvini, da li mozes da mi navedes jedno pravo koje imaju "svi", a nema maticni narod?
    Pa, draga piligrim, ima slucajeva. Ovde se stalno potencira pitanje manjina, njihova prava i obaveze, i to je u redu, kada ne bi ta ista neretko uskracivana Srbima.
    Ako bismo mi odbili da sada, kada je Crna Gora nezavisna drzava, samim tim i njeni studenti ne bi trebali biti tretirani isto kao i domaci, nego kao strani studenti.Taman posla da nije tako, imali bi da nas ispljuju svi pocev od NVO i njima slicnih orgaizacija, do Havijera Solae i Kristine Galjak, pa sto dalje sto blize u svetu.

Ili, ako se negde potuku dvojica razlicitih nacionalnosti (jedan je Srbin) onda se odmah oglase opet NVO i njima slicne organizacije pa do Kristine Galjak i tako dalje..
    Tako se ponekad stvori i veshtacki losa situacija i "ugrozenost manjina" u Srbiji. Kad na Kosmetu ubiju Srbina, to jedva da i nasi mediji proprate, kamoli da to neko u Evropi i objavi.
    Zamislite da to objavi CNN
    REkose da je Island prvi priznao Crnu Goru, a meni doslo da pitam, da li oni uopste znaju gde je to, i da li se mozda nisu zabunili :razz:

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio _Milanche_
    Zasto ste protiv toga da drzavljani Crne Gore koji vole Srbiju i vecinom se izjasnjavaju kao Srbi a zele ovde da zive imaju prava kao i Srbi koji zive u maticnoj drzavi????
    Crnogorci koji ne vole Srbiji svakako nece dolaziti.
    Zato što će se neko izjasniti kao Srbin i da voli Srbiju, čak i da je glasao za zajednicu, samo da dođe do cilja...

Zainteresovan član Handsome Brown (avatar)
    Učlanjen
    17.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Moje izvinjenje unapred, osobito ženskom delu foruma. A što da nam ga ne zavuku kad smo sami svukli gaće pa još i podmazali. Pola mojih sa posla se i dalje pakuje da ide dole na more, kao jbg, naš narod (smejurija), naš jezik (kad nećeš da učiš, onda nek te trpaju), more miriše (da, ali na *ovna) etc...Mazohizam, nego šta.

Zainteresovan član Deda Miloje (avatar)
    Učlanjen
    12.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Deco,mnogo ste naivni,ko zna koji je poso tu pogodjen izmedju rukovodstva u Srbiju i Crnu Goru,evo zovem ceo dan Velju na mobilni u vezi ovu temu ali je nedostupan,da ga pitam sta on misli,ne sme Velja mene da laze,po ocima mu vidim,trazio sam ga dok sam bio u radovi ali tamo mi daleko antena od telekom pa i moj nedostupan ali cucu se sa njim pa cu vam napisem sta on veli u vezi Crnogorci sto se vi ljutite.

Zainteresovan član Deda Miloje (avatar)
    Učlanjen
    12.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Citat Original postavio jomini
    Zato što će se neko izjasniti kao Srbin i da voli Srbiju, čak i da je glasao za zajednicu, samo da dođe do cilja...
    E ova ti je dobra,ce da slaze ko pas samo ako mu treba!Znam ja te stosove,kad deda nekom treba,da se u moje toviliste ,veliko je i moderno pricuvaju tudji prasci onda deda valja,kad ne teba,jedva mi se javi!

Domaćin Zarathustra (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

....велика грешка

Aktivan član pilgrim_kg (avatar)
    Učlanjen
    11.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio Plava Bilja
    Pa, draga piligrim, ima slucajeva. Ovde se stalno potencira pitanje manjina, njihova prava i obaveze, i to je u redu, kada ne bi ta ista neretko uskracivana Srbima.
    Ako bismo mi odbili da sada, kada je Crna Gora nezavisna drzava, samim tim i njeni studenti ne bi trebali biti tretirani isto kao i domaci, nego kao strani studenti.Taman posla da nije tako, imali bi da nas ispljuju svi pocev od NVO i njima slicnih orgaizacija, do Havijera Solae i Kristine Galjak, pa sto dalje sto blize u svetu.

Ili, ako se negde potuku dvojica razlicitih nacionalnosti (jedan je Srbin) onda se odmah oglase opet NVO i njima slicne organizacije pa do Kristine Galjak i tako dalje..
    Tako se ponekad stvori i veshtacki losa situacija i "ugrozenost manjina" u Srbiji. Kad na Kosmetu ubiju Srbina, to jedva da i nasi mediji proprate, kamoli da to neko u Evropi i objavi.
    Zamislite da to objavi CNN
    REkose da je Island prvi priznao Crnu Goru, a meni doslo da pitam, da li oni uopste znaju gde je to, i da li se mozda nisu zabunili :razz:
    i da uzmemo da je sve tacno, ali samo sa vecim delom mogu da se slozim.
    Pitanje je bilo sta to ima pristalica neke manjine u Srbiji a da nema Srbin u Srbiji?

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Citat Original postavio Strela
    По мени треба да имају сва ПРАВА, Срби из Ц.Г, а милогорци за њих ВИЗА да се уведе.
    “Mors tua, vita mea”

Domaćin L.1 (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2006.
    Pol
    Muško
    Reputaciona moć
    87

Само је проблем што овде ни један неће рећи да је милогорац........има да се праве већи Срби од нас и још памет да нам соле........

Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Da li za Crnu Goru treba pasos?
    Autor Turelio u forumu Putovanja
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 17.06.2008., 21:46
  2. Rusi pokupovali Crnu Goru
    Autor tokyo u forumu Politika
    Odgovora: 180
    Poslednja poruka: 11.03.2007., 12:43
  3. u crnu goru na more!