o smeštaju

P

pajamaca

Gost
ovde bi mogli da pišemo o smeštaju.
da ne lutamo po temama,kakav je koji htl,ili apartmani...
dakle cenjeni drugari,napište svoja iskustva o konkretnom smeštaju u kojem ste bili.
 
konkretno, prosle godine u Hurgadi, hotel LTI DANA BEACH 5*lux. Savrsen smestaj, porodicna soba (2 sobe sa dva kupatila spojene i malom terasom), ukratko, savrsen odmor. isla bih u Egipat svake godine. vredi svaki cent:D
 
Sherwood breezes 5* AI, Lara/Antalija. Vec sam ga nahvalila i sve je bilo super, ali nisam nesto bas tip za tu vrstu letovanja. Vise volem malo aktivniji odmor.
Dosta smo se nalutali po Antaliji i oko nje pa ako nekoga nesto zanima...
 
LJudi, upoznala sam neke od Vas ovoga leta u Turskoj. Onda cujem da ste se upoznali putem ovog foruma neposredno pre letovanja, te da na ovom forumu moze svasta pametno da se sazna. Koristim neke druge forume , pa reko ajde i na ovaj da se ukljucim.

Pozdrav svim drugarima i sapatnicima iz Joy Park Kimeros hotela. Bilo mi je lepo sa Vama , bez dobre ekipe covek bi u tim uslovima prolupao.
Za sve Vas koji niste bili sa nama , evo obavestenja : Stigli smo juce sa mora , na kome smo se proveli ko bos po trnju i to za Veeeeeeeeeeeeeeeeliku lovu.

Joy Park Kimeros Club koji su mi u Kontikiju prodali kao 5* ne zasluzuje ni 2. Prljavo je , skuceno , zakucani su prozori, komarce ne brojite nego razgrcete. Klima radi ali JEDVA .Ako je ukljucite bije direktno u krevet, pa je bolje kuvati se nego se probuditi sa upalom pluca. Prebacismo se na bezobrazluk u drugi deo kompleksa tzv hotelski koji je daleko kvalitetniji, ali takodje pun mana. Pobegosmo glavom bez obzira od komaraca ali nas u hotelu sacekase bubasvabe ali turske koje su malo uze i duze i lete.

U hotelu engleski govore samo pojedinci koje mozes na prste da nabrojis, i to jako lose, sve je na francuskom , jer su francuzi vecinski gosti tog hotela. Cak i ne znaju da u hotelu ima srba , tako da skoro da i nije postojalo nas 50-tak gostiji "Dragog nam Kontikija"

Ako se uzme u obzir da smo za hotel dobili preporuke u Kontikiju kao najboljem za decu - slobodno mogu da kazem da su nas opasno zeznuli jer je animacija ocaj!!! Decu smo zabavljali mi , ili su se sama zabavljala...Ono malo zabave sto smo videli i u kojoj su nasa deca ucestvovala, bio je popularni MINI disko koji u ovom hotelu traje samo 20 min, i ima svega 5 pesama. Posle toga kud koji mili moji.

Desilo mi se da na plazi i oko bazena jednostavno vise nema suncobrana , verovatno misle da sa malim detetom treba da se przimo na Turskih 50 stepeni. Hoteli za plazu su po katalogu obezbedjeni, ali kad ih dobijes - vise nema menjanja. Ako zelis da ih promenis - moze al 1 evro po peskiru dnevno. Pa vi izvolte.

Sef se placa ( uzas) i to oko 1.5 evra dnevno.
Mini bar takodje.
Sobarice ( tj bar moja) su uzas, dolaze da spremaju sobu u pola cetiri posle podne , bas nekako u vreme kad moje dete spava. Mislis sutra ce ranije doci , znaju da tu ima malo dete, kad jok eto njih sutra u isto vreme. Ima tu i sobara koji ako provale zenu bez muza pola sata ostaju u sobi i dave te. Te odakle si , te sta mislis o hotelu i sve tako na ocajnom engleskom ...

I tako , malo po malo, sitnica po sitnica , ovaj hotel sa 5* pade na 4 ili cak 3+. Dizajnom lep ali pun mana. A da, i klima uredjaji slabo ili uopste ne rade. Ako imate nesrecu da vam soba bude na suncanoj strani - kuvanje vam je zagarantovano.

Mene je licno najvise iznervirala cinjenica da u hotelu ima najmanje 500 dece a hrana je uvek LJUTA KO OTROV, tako da moras sve da probas pre nego sto das detetu . Nasa su se deca sva oljutila dok mi neiskusni roitelji nismo ukapirali da je sve ljuto , pa cak i corba .

I mogla bi jos tri dana da pisem , ali mislim da ste vec stekli utisak kako nam je "letovanje u ovom hotelu od 5* " proslo.

Bila sam i ranije u Turskoj u jako lepim hotelima i uvek bila prezadovoljna. Ovo je prvi put da sam se vratila smorena , ali za to naravno ne krivim turke vec iskljucivo kontiki koji nas je sve obmanuo i to cini mi se vrlo svesno.

Ako planirate posetu Turskoj toplo preporucujem mesto Kemer , jer je fantazija , ali ljudi zaobidjite ovaj hotel u sirokom luku.

Pozdrav svima a narocito mojim drugarima iz "ALKATRAZA - JOY PARK KIMEROSA"
 
Cao ekipo,

da se ne ponavljam samo cu iskopirati moj post o istom hotelu. Vidimo se ovih dana na nekom picencu.


Evo mene nazad iz Turske, tj. iz Joy kimeros Klub-a.
O hotelu: nista posebno, tj. usluga losija od prica drugih ljudi koji su bili odusevljeni gostoprimstvom. Hotel i Club su spojeni mosticem, ali treba obavezno ici u Hotel, jer je club chemer (komarci, nema komarnike, sobe male, prljave i sl). Sam hotel je lep, sobe su dobre, bazen ogroman i plaza sljunkovita. Voda je kristalno cista. Sta da vam kazem, ako ste bili na Becickoj plazi, mogu vam reci da je kopija sa celim krajolikom iza, tj. planine, borova sumica i sl.
U Hotelu me strasno nerviralo stednja na klima uredjaju. Ladno ka ugase u toku noci i upale ujutru oko 9. On kao duva, ali nema hladnog vazduha, stvarno jeftina fora.
Sto se tice hrane, bila je prilicno dobra, ali se covek dosta zasiti, posto ima dosta p onavljanja. Nekih vrsta voca nije bilo i sl.
Za porodice sa decom je ovo nijte tako los hotel, mada samo za one sa manjom, posto nema onih ogromnih aquaparkova, vec su tu samo dva tobogana koja rade dvokratno, od 10-12 i od 2-4 poslepodne. Minidisko samo 20 minuta.
Inace mi smo imali fenomenalnu ekipu koja se eto bas sklopila tako da bi sa njima isao i u najgori hotel. Mozda je to i podiglo utisak o hotelu, koji po mom misljenju ne zasluzuje vise od 4 zvezdice. Za pare koje Kontiki trazi za njega, mnogo je.
Inace cuo sam price u autobusu i za Joy Kiris, koji je inace najjaci hotel, i ljudi kazu da je i tu kvalitet usluge pao.
Zakljucak je, ako hocete da imate prelepu prirodu i kristalno cistu vodu, bez vetra, talasa i sl. Kemer regija je stvarno najjaca. Nocni provod zaboravite, mada uz dobro drustvo ti provod i ne treba.
Ako hocete nocne izlaske onda vam zaista preporucujem Alanju, ali grad, a ne nekih 30km od grada.

Da dodam jos nesto, hotel je bio pun Francuza, cak su i animacije bile na Francuskom. Rusa jako malo, sto je dobro i naravno ekipa iz Srbije, verovatno najbucnija ali i najsarmantnija.

Ostatak iskustva prepustam Pajamaci koja ce dodati sve ono sto ja nisam a izgleda i ostatak ekipe ima talenta za opise hotel-a kako vidim.
 
ja dodajem fotke...muž odneo kabl...a aparat zaboravio:roll:
e...ajde da uplatimo još neki odmor..meni ovde dušegubka...
posao posao i samo posao:lol:
 
Ja sam preko KOntikija uplatila Stella di Mare u Egiptu, valjda me neće zeznuti. I da me zeznu , tu su samo dva hotela, ne zna se koji je lepši (to se ja sad tešim:lol: ).

E, gde li se denuo moderator ovog podforuma? Mislim da bi trebalo napraviti par lepljivih tema, ovako je stvarno smor- Crna Gora, Grčka, Crna Gora, Grčka, Jerotije, Grčka, Jerotije...:lol:
 
CAO NARODEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!
Da li se navikoste na ovo ovde, ja nikako da pocnem da ustajem u normalno vreme, jutros se probudih opet u 5 i 15 ali daleko mi je plaza da zauzmem mesta. HEHEHEHE :D
Pozdrav svima od LAPATANCICA. Kasnije pisem i nesto od nasih utisaka. AAAAAAAAAAA da jos nesto za tu kintu smo nasli i bubu u kupatilu i u hotelu ali samo prvog dana verovatno za dobrodoslicu, kasnije ih nije bilo.
 
Postupak
1. Ramstek u komadu premažite senfom, stavite u porculansku ili staklenu posudu, prelijte uljem i ostavite neka odstoji 2 do 3 dana.

2. Prije pečenja meso narežite na 4 odreska. Svaki odrezak još zarežite, ali ne do kraja, pa rastvorite u obliku knjige. Ako je potrebno, malo ih potucite, pospite Vegetom s jedne i druge strane i još desetak minuta ostavite na ulju.

3. Nakon toga odreske stavite na ugrijani roštilj i pecite 3 do 4 minute sa svake strane, već prema želji.

4. Dok se odresci peku, pripremite salatu od rikule.

Posluživanje

Salatu začinite uljem i acetom balsamicom, razdijelite na tanjure, odozgo složite pečene odreske, popaprite i poslužite.

Savjet

Umjesto na roštilju, odreske možete peći i u odgovarajućoj tavi s debelim dnom, a aceto balsamico možete zamijeniti dobrim vinskim octom.

Mala tajna

Kako biste isti učinak mariniranja dobili u kraćem roku, ramstek narežite na odreske, premažite senfom, prelijte uljem i ostavite marinirati oko 2 sata.

Za potpun kulinarski užitak još preporučujemo:


Krepka juha s kruhom


Iako se obično krepkom juhom drži dobra stara "ajmpren" ili prežgana juha, evo juhe koja će vas usitinu osnažiti i...
 
Ej bre Suki gde si ti nasao taj Royal princes , nema ga u kontikijevoj ponudi. Nadji bre sta cemo im traziti... Sta mislite ljudi - jel nam odgovara PINE BEACH?
 

Back
Top