ADSL i ISDN ?

ISDN je neka vrsta digitalizacije prenosa podataka putem standardne telefonske linije, gdje je neophodan ISDN adapter, kao i sama centrala mora da ima obezbjedjene uslove za ISDN. Prednosti ovog nacina povezivanja nainternet za razliku od dialup-a, je veca brzina prenosa podataka, kao i mogucnost da se istovremeno koristite internetom, a da telefonska linija bude slobodna.
ADSL je mnogo napredniji i potreban je ADSL modem, kao i podrska centrale, a sa njim se razvijaju mnogo vece brzine od ISDN, preko 10Mbit/s.
I ako mozes da biras ADSL naravno-
 
zasto, pa nije to vise toliko skupo, kod beotela je 256/64 1700 din, a 512 dve hiljade i nesto.. a za studente imaju popust od 30%.. mozda je negde drugde i povoljnije...
 
ISDN je skup do jaja :)
prvo modem kosta (a koliko sam video ADSL dobijas za dz)
Onda ako hoces oba kanala (jedan kanal 64 dva kanala 128kbps) onda provajderu placas i duplo vreme (sat vremena te kosta kao dva sata) (placas svaki kanal posebno)
ISDN ima skuplje sate nego dial up
Obrni okreni ISDN se uopst ne isplati. Nekad je bio zanimljiv ali pojavom ADSL-a je jednostavno potisnut.

Koliko se secam na sezamu flat ISDN oba kanala je oko 1500 din.
 
Sucur:
Eh to je lijepo, al' zaboravljate jednu stvar "Telefonski impulsi", ISDN-om trosite telefonske impulse, bas kao i kod klasicnog dialup-a.
pomislila sam da je tako, al nisam znala..
onda se to definitivno NE isplati...
kad se setim moje muke sa telefonskim racunom.. samo zbog neta.. katastrofa..
 
Eh da to su glavni problemi, jer moze on tebi dati ISDN ili stabdardni dial up flatrate ua 1€, kada ce tebe telefon da oguli, zbog toga i jesu svugdje u svijetu prevazidjeni nacini povezivanja na internet, al' i kod nas se polako slika popravlja, barem je tu wireless, ako Telekom vec nece da ulaze u ADSl il' ako nemate, kao ja kablovske instalacije.
 
Sucur:
Eh to je lijepo, al' zaboravljate jednu stvar "Telefonski impulsi", ISDN-om trosite telefonske impulse, bas kao i kod klasicnog dialup-a.
Ja sam to i rekao samo sto nisam eksplicitno napisao.
Rekao sam da ima skuplje sate nego dial up. Pod time sam ga i izjednacio sa dialup -om i da i on koristi tel. impulse.
Da zaboravio sam da kazem da moze i da se koristi na klasicnom modemu i da se ima klasicna brzinak konekcije i onda se placa kao da si na klasicnom dial up-u. Jedina razlika je sto bi kako je sucur rekao mogao da i dalje pricas ntelefonom dok surfujes.
 

Back
Top