Ozbiljno-neozbiljna tema

Betty

Elita
Poruka
21.481
Kako zamišljate svoju starost?


ja našla na Forumu ovu viziju "Ne kažem da treba da ga ostaviš već samo dobro razmisli o tome kako si maštala o bakici i dekici koji sede na tremu ispred porodične kućice i igraju se sa unučićima i svi su srećni i zadovoljni i svi se vole".

Jel i vi tako nekako, a? :P
 
Svako jutro kad idem na posao, vidjam baku i deku koji idu iz prodavnice. Vode jadan drugog. Po mojoj proceni imaju oko 80 godina. Jedva hodaju, ne zna se ko koga vodi i ko kome pomaze. Nekad mi bash bude zhao. I onda se upitam hocu li i ja ovako.
Onda sledi odgovor......chisto sumnjam. Nacin na koji zhivimo nece nam dozvoliti da dozhivimo te godine.
 
:cry: evice...

ja zamišljam, naravno, već ooodraslu decu, a mene i dragog same na nekim mestima poput tropskih plaža...kako se lešimo uz tekilu sanrajz i očijukamo sa domorocima :lol: tako nekako. Ništa idila, nego KONAČNO - zasluženo uživanje u porocima :D
 
Uuuu pa ne... Moj deka i ja idemo na safari u Afriku, na ronjenje u egzotičnim morima, gledamo novu postavku u Gugenhajmovom muzeju u Njujorku, pravimo umetničke fotografije u Peruu, idemo u Japan na suši i kurs ikebane i origamija, plešemo tango i pijemo martini. Sa tri maslinke. ;) :)
 
xiaoyu:
Uuuu pa ne... Moj deka i ja idemo na safari u Afriku, na ronjenje u egzotičnim morima, gledamo novu postavku u Gugenhajmovom muzeju u Njujorku, pravimo umetničke fotografije u Peruu, idemo u Japan na suši i kurs ikebane i origamija, plešemo tango i pijemo martini. Sa tri maslinke. ;) :)
Neka sam proklet. Pozajmi mi babu za Havaje pa ti je vracam do kraja Avgusta
 
Ja bash shvatila ozbiljno.

Eee a ja bash gotivim kad cujem da su deka i baka uchlanjeni u neka penzionerska udruzenja...... pa idu na igranke, pa idu organizovano u pozorishte, gledaju slike kad su bili mladi, secaju se.....
 
svoju starost zamishljam (mada se i sada osecjam kao penzioner) u blago idilichnoj atmosveri... neshto kao Ferdinad, koji je samo sedeo mirno i mirisao cvecje... mozda bih samo dodao element kucjice u planini, zbog vremenskih(ne)prilika... ostala krda koja pasu na livadi su mi, ili mi se sada tako chini, totalno ne bitna u celoj prichi... mozda sam samo umoran od ljudi u poslednje vreme...
 
evi:
Ja bash shvatila ozbiljno.

Eee a ja bash gotivim kad cujem da su deka i baka uchlanjeni u neka penzionerska udruzenja...... pa idu na igranke, pa idu organizovano u pozorishte, gledaju slike kad su bili mladi, secaju se.....
moj deda stalno ide na igranke.. i ima svoje babe, sa kojima se druzi.. :D
a jednom ga jedna ispalila, on joj doneo cvece, a ona nije htela da plese sa njim... i on se vratio kuci.. :cry:
 
Ja sedim za kompom i na nekom gerforumu pokusavam da nadjem informaciju gde ima lek za srce, a deda prica unucima kako je to bilo kad smo poceli da koristimo digitalni fotoaparat i kameru.;)
Ma ko o tome jos razmislja.
Jedva postizavamo da vidimo gde smo sada, ne za *** godina.
 
Procitala sam negde (Magazin Politike?) o jednoj penzionerki koja stedi i redovno ide na egzoticna putovanja. Bas lepo, aktivno.
Starost je, ako si zdrav, doba kada si konacno apsolutni gospodar svog vremena. To mi je prijatna misao. Pa u to vreme uguras sta zelis. Malo unuci, malo izlasci sa drugaricama-babama, pa u crkvu, zatim, ko voli bastovanstvo ceprka po basti (saksijama), neko ( na primer ja) konacno nauci pravilno da dise - stomakom - i odmakne se od osnovnog stava u
taj ciu...
Prijatna mi je i misao (nije moja nego sam je upamtila od Mire Stupice) da zajedno sa nama stare i nasi udvaraci. Mislim, mi smo njima i dalje atraktivne, zanimljive i lepe, hemija po kojoj smo se nekada davno namirisali i prepoznali i dalje funkcionise....
 
E to je moja izjava! :) Ma to sam mislila figurativno. Kako god da zamišljaš svoju starost, zamišljaš je lepo. Pa sad je individualno za koga je šta lepo. Ja je ne zamišljam baš tako, ali ima i toga u pauzi. Može luda putovanja i žurke sa prijateljima penzionerima, plesne večeri u skc-u i tako to.
Prošle godine su samnom u Egiptu bile dve bakice, obe po 80 god. jednoj je upravo tad bio rodjendan. A pravac iz Hurgade su otišle malko do Njujorka da posete ćerku jedne od njih, a posle toga na odmor sa unučićima i tako celo leto.
E to je prava starost!!!! :D
 
Sedenje u bašti hotela Moskva i ispijanje kafe sa šlagom (tj ako mi doktor ne zabrani zbog visokog krvnog pritiska i holesterola :mrgreen: ). Hotel Moskva jer tamo uglavnom sede penzioneri, ne bih da se guram sa omladinom po drugim mestima (jel da da cu biti nadžak baba :lol: )E, sad da li ću sedeti sama, ili sa dečkom (dedom 8) ), ili sa omiljenim mi prijateljicama...A, ovo za putovanja, lezanje na plaži, koktele...ja bih to radije dok sam koliko-toliko mlada, ne bi da se u 80-toj pentram po Akropolju :D
I, naravno nameravam da i tada pišem na Krstarici ;)
 

Back
Top