Volim Kosovo - i Albanci ga vole

Pa nije provokacija,covek razmislja na svoj nacin.Evo zapitaj se kako ces se osecati kada za par meseci objave odluku o statusu kosova koja ti sigurno nece biti po volji,znajuci da nemas moci da bilo sta promenis?I da li je bolje pomiriti se sa tim ili lupati glavom o zid?Sta ces uopste uraditi ako ne mozes da se pomiris sa tim?
 
Питам се да ли ико зна како је лећи а не бити сигуран да ће ти породица осванути?
Послати дете у школу у пратњи оних који би најрадије да нису ту.
Гледати комшијину кућу како гори.........
 
nastup:
Da li ste primetili grafit "Volim Kosovo" u podzemnom prolazu na Zelenom vencu
ispod kog je neko dodao "i Albanci ga vole"?

Ukoliko bi ovakav stav postao deo javne svesti u Srbiji, da li bi nas to priblizilo mirnom resenju pitanja statusa Kosova?

Pa u tome i jeste problem, kako vreme prolazi mi smo poceli da prihvatamo da Kosmet nije vise nas i sve nas manje boli ta cinjenica.
I tako, na svu moju muku i nerviranje zbog stanja dole, jos me iritiraju sa takvim stavom
 
evo i fotografije grafita u podzemnom prolazu na zelenom vencu!
fotografisao sam pre par dana kad sam bio u bg.
pitam se da li je jos tamo? ili je prekrecen "u redovnom prolecnom ciscenju grada"? ili je podlegao cenzuri? dok uz autoput i dalje stoje natpisi o "prkosnim junacima"!
u pravu ste - zaista je vazno pitanje ko odlucuje? ili jos bolje: ko je vec odlucio? a cini mi se najvaznijim: kako prihvatiti cinjenicu da su odluke drugih nasa stvarnost? koji je moguci put osim straha, nasilja i izolacije?
 

Prilozi

  • kosovo.jpg
    kosovo.jpg
    67,7 KB · Pregleda: 13
danas sam razgovarao sa mladim albancima sa kosova. zanimljivo je da postoji mnogo organizacija mladih koje imaju intenzivnu komunikaciju sa skolama, a osnovni cilj im je izgradnja tolerantnog drustva. cak svaka opstina ima clana koji zastupa pitanja mladih, a postoji i ministarstvo za mlade, kulturu i sport. postoje vrlo aktivni programi izgradnje drustva za mlade na kosovu dok u srbiji nije takav slucaj - pitanjima mladih se niko ne bavi, sve je prepusteno pojedinim nvo koje cesto ostaju na nivou slobodnog vremena mladih.
na kosovu oko 60% stanovnistva cine mladi. a do 2050. u srbiji ce preko 50% stanovnista imati preko 50 godina. ako se dobro secam podataka.
koji su moguci odnosi?
 
nastup:
danas sam razgovarao sa mladim albancima sa kosova. zanimljivo je da postoji mnogo organizacija mladih koje imaju intenzivnu komunikaciju sa skolama, a osnovni cilj im je izgradnja tolerantnog drustva. cak svaka opstina ima clana koji zastupa pitanja mladih, a postoji i ministarstvo za mlade, kulturu i sport. postoje vrlo aktivni programi izgradnje drustva za mlade na kosovu dok u srbiji nije takav slucaj - pitanjima mladih se niko ne bavi, sve je prepusteno pojedinim nvo koje cesto ostaju na nivou slobodnog vremena mladih.
na kosovu oko 60% stanovnistva cine mladi. a do 2050. u srbiji ce preko 50% stanovnista imati preko 50 godina. ako se dobro secam podataka.
koji su moguci odnosi?

A da li su u tom studioznom programu uvrstili i nealbansku omladinu?
 
procenti obuhvataju sve!
a uticu i na broj aktivnih mladih koji rade!

nealbanska omladina u ovom razgovoru bila je iz srbije!
niko od njih nikada nije ni bio na kosovu - od ovog projekta!

molim vas odgovorite - ko je od vas koji ste odgovorili na ovu temu bio na kosovu i koliko puta?
bas me zanima!

hvala...
 
Prijatelju mi smo Kosovo izgubili losom politikom d*bila, i ovih sadasnjih koje ti kudis, i onih proslih koje podrzavas!!!
Ako postoji ikakva mogucnost da se kosovo dobije nazad, to je da se nekako vrate ove izbeglice dole na sever, i da pocnu zive normalno i u toleranciji. Da kosovo dobije autonomiju, vrloo visoku ali da ostane formalno u granicama srbije!!!
Pa tamo kroz 200 godina kad Srbi budu ponovo postali vecina, kad se sete da radjaju vise od jednog deteta, kosovo ce biti nase!!!!
 
Наступ, пре него што наставиш а "анкетираш" форумаше, могао би да нам одговориш:

1. КО ЈЕ ОРГАНИЗОВАО СКУПОВЕ ? И СА КОЈОМ ТЕМОМ ?

2. КО ФИНАНСИРА ТЕ "РАДИОНИЦЕ" - И КО ЈЕ ТРЕНЕР ?

3. КО СУ УЧЕСНИЦИ ТИХ "ПРОЈЕКАТА" И У ЧИЈЕ ИМЕ, ТЈ. КАКО СУ ОДАБРАНИ ?
 
nastup:
Prijatelju mi smo Kosovo izgubili losom politikom d*bila, i ovih sadasnjih koje ti kudis, i onih proslih koje podrzavas!!!

ne rezumem na koga mislite?
ko su sadasnji? a ko prosli? (kako kazete)


E pa gledaj to su ti nesposobni kret*ni iz bande SPS-JUL i SRS, pa onda ovi novi DSS, DS, G17+, SPO, i svi drugi na politickoj sceni Srbije!!!!!

E to sto radikali pricaju kako su svi strani placenici i jesu ali i radikali nisu daleko od njih!!!!
De*ilcine, mada tu ne ubrajam Vucica (ne potpuno)!!!!

Evo vam recept za bolju Srbiju, daj da pobijemo ove sledeci ce biti pametniji!!!!!!!!!!!
 
nastup:
eremita - mozda da prvo odgovorite na pitanje: da li ste ikada bili na kosovu? kada? gde? koliko dugo? a onda da VELIKIM slovima ispoljavate vase strahove i frustracije. izvolite!

наступе, ево ја ћу вас малим словцима обавестити да ви мени лепо прво одговорите на моја три питања - овако ме само уверавате да се не бавите
поштеним "послом" ... а страха и фрустрација немам, верујте, само мрзим
словну монотонију која вама очигледно одговара а која је осим тога што
је потпуно неписмена уз одсуство интерпункције, малих и великих слова и
осакаћена је у поређењу са живим говором којим са ја иначе бавим, зато
често пишем велика слова као логички акценат !
 

Back
Top