Detaljan pregled kolena?

craetive

Obećava
Poruka
92
Gde mogu da obavim?

Imam problem sa ispadanjem kolena,sada i u toku obicne setnje..i do sada bio na dva pregleda kod fizijatara ali oni su mi to pregledali ofrlje i povrsno..Kao nije to nista idi u teretanu i sl..
Medjutim,u poslednje vreme mi se desi da i kuk pocinje da ispada iz lezista,i mislim da je to posledica nepravilnog hoda i problema sa kolenom.

Pa bih hteo da obavim jedan detaljan pregled kolena kako se to ne bi iskomplikovalo vise!

Hvala!
 
Jedan od naboljih strucnjaka za zglob kolena je dr.Ganic iz ortopedske bolnice Banjica.
Koleno je vrlo delikatan zglob i svaki pacijent mora imati individualni tretman.Najbolje i najcesce problem se resava statickim kontrakcijama i medikamentima koji obnavljaju ostecenu hrskavicu(...ali iskljucivo uz nadzor lekara jer se lekovi moraju pravilno dozirati).Pozdrav,(ako vas interesuje nesto vise slobodno
se javite pp-om)
 
Da, dr Ganic - to sam pokusavala da se setim pa nisam mogla, taj je! :)
Terapeut, ne ostavljamo imena lekova i medicinskih preparata u porukama, jer znas kakav je nas svet - pola bi ih potrcalo u apoteku da kupi, posto je pomoglo 'komsiji sa III sprata mozda ce i meni...'. Zbog toga ne imenujemo lekove. Pozdrav
 
Evo mene da objasnim svoju situaciju...Pre 6 godina sam na košarkaškoj utakmici zadobio povredu
ekstenzora..Naime u dvokoraku protivnički igrač mi se zaleti s kolenom u moj mišić koji se momentalno
zgrčio i povukao koleno na gore..Tako da sam bio ko dvogrba kamila ali na nozi..
Imao sam udlagu usred jula i avgusta a kasnije rekoše da fizioterapija nema potrebe...
Dobro poslušam i počnem padati svaki drugi po nekoliko puta jer bejah bez čvrstog oslonca..
Tako bilo u prvih tri godine..Padoh oko 500 puta najmanje..Kasnije se to amlo smirilo pa mi je samo
klecala noga...
Zanima me koja su moguća oštećenja u kasnijem dobu mog života?
Da napomenem da sam sam radio vežbe..
Noga je sad ok ali jiš uvek nemogu da idem normalno uz stepenice.(imam malu fobiju da ću padati)..
 
WithdrawnWater:
Da, dr Ganic - to sam pokusavala da se setim pa nisam mogla, taj je! :)
Terapeut, ne ostavljamo imena lekova i medicinskih preparata u porukama, jer znas kakav je nas svet - pola bi ih potrcalo u apoteku da kupi, posto je pomoglo 'komsiji sa III sprata mozda ce i meni...'. Zbog toga ne imenujemo lekove. Pozdrav


Stvarno se izvinjavam,nisam o tome razmisljala,nece se ponoviti.Pozdrav i hvala......
 
ja imam neku m isterioznu povredu shake od pre 10 godina, fizijatar jedna je pokusala da izleci, druga nije skoro nista nasla. ali meni saka nije ok. gde bih jednog dana mogla da odem da to pogledam, da li na banjicu? da li je moguce da je nesto unutra izumrlo :((((( ili mozda ima leka
 
Mislim da ispred šestica na početku brojeva telefona treba dodati dvojku, nesto se izgleda menjalo. Ja sam zvala da se raspitam za mamu za operaciju kolena zbog propale hrskavice, kako se zakazuju pregledi i koliko se čeka na operaciju, i nikada nisam bila potištenija , koliko su oni bili neljubazni.
To je prevazilazilo sve granice ljudskosti.
 
Jao ljudi, pa jel postoji neko drugo rjesenje za ta kolina....ili se mora pod noz?
Ja trenutno trpim strasne bolove...a sta je najgore, prvi put me istovremeno bole oba....
4fvgdaq_th.gif
 
Zdravo svima...evo čitam vaše poruke u nadi da ćete mi pomoći...nisam sigurna da sam na pravo mjestu ali mi je hitno potreban odgovor...Ja živim u Republici Srskoj,tačnije u Doboju,suprug mi ima problema sa kukom,do sada smo išli kod više ortopeda neki su rekli da je potrebna operacija a neki su odbili operaciju jer je jo mlad,30 god.Mnog naši dr su nam predlagali Ortopedsku kliniku Banjica,pa me zanima kakvi su uslovi za pregled,da li možemo doći bez uputnice i koliko to košta,jer ne vjerujem da bi nas naši dr uputili u drugu državu na pregled...nadam se da ste me razumjeli i da će mi neko pomoći...unaprjed zahvalna...
 
Zdravo svima...evo čitam vaše poruke u nadi da ćete mi pomoći...nisam sigurna da sam na pravo mjestu ali mi je hitno potreban odgovor...Ja živim u Republici Srskoj,tačnije u Doboju,suprug mi ima problema sa kukom,do sada smo išli kod više ortopeda neki su rekli da je potrebna operacija a neki su odbili operaciju jer je jo mlad,30 god.Mnog naši dr su nam predlagali Ortopedsku kliniku Banjica,pa me zanima kakvi su uslovi za pregled,da li možemo doći bez uputnice i koliko to košta,jer ne vjerujem da bi nas naši dr uputili u drugu državu na pregled...nadam se da ste me razumjeli i da će mi neko pomoći...unaprjed zahvalna...

Република Српска и Србија имају дефинисане специјалне везе у многим сегментима па и у здравственом. ;)
Мислим, ако сте осигурани не би требало да буде проблема да вас пошаљу на Бањицу.Распитајте се код вас о детаљима.
Ако Вас занима, послаћу Вам приватном поруком коме је најбоље да се обратите на Бањици, а да будете сигурни да неће тражити мито и да ћете добити стручан одговор. :)
 

Back
Top