Sociva i more

meduza

Početnik
Poruka
19
Zanima me kako resavate taj problem, ako nosite sociva a zaista mrzite naocare?! Ja sam kratkovida, pa su mi sociva neophodna stalno. Na moru inace zelim da imam slobodu pokreta, a to ne mogu sa naocarima ili ako ne vidim dobro! Kako da postupim i da li smem sa socivima u vodu?! HVALA
 
Mogu da ti ispadnu ili se izgužvaju ako pravilno plivaš...onda moraš da nosiš kvalitetne naočare za plivanje. "Arena" i - plivaćeš kao delfin : o ) Ako plivaš "kučećim stilom" ne trebaju ti, ali...
 
meni oftamolog rece da postoje neka dnevna sociva u pakovanju od 30 koja su bas namenjena takvim aktivnostima. ako i ispadne ili se osteti nije frka, jer su u svakom slucaju dnevna!
samo ne znam koja je cena...
 
A sto ne stavis one plivacke naocari? Mislim, naravno, ako moras da nosis sociva u vodi (mada iskreno ne razumem zasto ti trebaju sociva u vodi...sem ako imas neku nenormalnu dioptriju pa ne umes d apotrefis gde ti je obala a gde pucina) :)
 
WithdrawnWater:
A sto ne stavis one plivacke naocari? Mislim, naravno, ako moras da nosis sociva u vodi (mada iskreno ne razumem zasto ti trebaju sociva u vodi...sem ako imas neku nenormalnu dioptriju pa ne umes d apotrefis gde ti je obala a gde pucina) :)
Tema me u srce dira...ne znam kolika je nenormalna dioptrija; moja je -3 i nema sanse da normalno funkcionisem bez sociva! Bez njih sve sto je pola metra dalje od mene lici mi na fleku!
 

Back
Top