povezivanje na TV

dvoje

Obećava
Poruka
88
Ne znam da li je pominjano u nekoj temi (verovatno jeste) ali ja ne mogu nikako da je pronadjem. Pitanje je jednostavno ali molim za detaljniji odgovor:
Povezao sam kablove i sta sad? Kakva podesavanja treba da napravim da bi sliku video na televizoru.
Ako je bilo na nekoj od ranijih tema opisan ovaj postupak, molim da mi se ostavi link.
Hvala unapred
 
Trenutak,koje kablove?Televizor sa cim,sa video rekorderom sa konzolom sa DVD-om ili sa kompjuterom?Ako je ovo poslednje?koja graficka karta,koji izlaz koristi S-video ili cinc,I T D?Ako das malo vise podataka,sigurno ces dobiti odgovor...

Pozdrav
 
Postovani druze, situacija je ovakva:
Iz kompjutera mi je S kabal, a u TV ima i cinceva i skart.Gajtan koji sam uzeo je sa jedne strane skart a sa druge S.I to nije prooblem.(bar se nadam).Pitanje je sta sad...Kako podesiti kompjuter.
Graficka je RADEON 9200 (za broj nisam siguran)
Ako neko zna i nije mu cimanje, molim neka mi napise.
 
E sad . Koje drivere koristis za taj Radeon XXXX.Razni driveri razna podesavanja.
Treba da pronadjes u setings podesavanje za display i da podesis rezoluciju, clone mode .
Sve u svemu, cackaj dok ti se ne pojavi slika na ekranu.Pokvariti ne mozes , jedino neces imati sliku.
 
Desni klik misa bilo gde na ekran pa nadjes propertis zatim kada tu udjes ides na seting pa odatle na advance pa odatle na dilplej pa vidis da li ti kod tv-a pise da je konektovan a ako jeste dali ti je dugme crveno ili zeleno (trebe da bude zeleno ako nije klikni na njega) i trbalo bi da imas sliku kada to uradis
 
Driver za graficku je GYGABITE RADEON 9200 (mozda sam ovo GYGABITE pogresno napisao). Kristio sam Catalyst Control Center i nekako sam uspeo da povezem.Sad se javio novi problem.Slika je ajko losa, a cackajuci podesavanja sam uspeo (pojma nemam kako) da zamenim mesta (TV je primarni a monitor sekundarni displej). Kad cackam podesavanja, dobijam kombinacije tipa:desktop na oba, mis na televizoru a ikonice na monitoru itd.Jedva sam juce iskljucio TV kao displej.Tako se moj vapaj za pomoc utrostrucuje.Zna li neko bilo sta od sledeceg:
1.Kako da vratim da monitor bude 1. displej
2.Mogu li da se obezbedim da ponovo ne povarim nesto tako
3. Kako da popravim sliku na televizoru
Ako nekozna bilo sta od ovoga, bio bih zahvalan
 
Za pocetak hvala obojici na pomoci, ali idemo redom:
Centurion-pokusacu veceras (sve ovo pisem sa posla), pa cu izvestiti.
A dvr_liberty, ne secamse tako dobro celog namestanja, ali mislim da sam pokusavao desnim klikom I nista se nije desilo.Kazi da li imas u vidu koji program koristim i da sam ocigledno veci duduk nego sto ti mislis (bar za ove stvari). Tako kazes” opcije u samoj grafici za sekundarni displej”, meni je vec to nejasno.Mozda ce biti jasnije kad opet budem imao program ispred sebe.
Hvala ti posebno za mogucnost da te PP kontaktiram.To cu I uciniti ako ovako ne budem resio problem
 
Evo izvestaja od sinoc:
Prvo sam nekako opcijom "swic..." ili tako nesto uspeo da zamenim TV i monitor tako da mi je na TV-u bilo sve a na monitoru samo desk top,iako sam kliknou "no" kad me je pitao da li da zadrzi takvo setovanje a pomenuta opcija se izgubila.Treba li da pominjem koliko sam se uprpio(da ne koristim ruzne reci).Nekako sam uspeo to da vratim na staro i sada je ovakav rezultat.I na TV-u i na monitoru imam sve samo st na TV-u ne mogu filmove da pustam.Vidi se samo crno.Igrice se vide normalno.Naravno, ostaje i inicijalni problem da je slika na TV-u jako losa.Tek je na momente u boji i neka crtica se stalno spusta po ekranu "lomeci" sliku.
Da big eventualno olaksao pomagacima, evo nekih parametara koji su u setovanju.Ako oni nisu dovoljni, napisite sta jos treba:
Selected diplay on:73N+Defoalt TV (Clone)
desktop area:1024x768
Color quality:high
Refresh rate:60Hz
Iskopirao sam celu sliku sa ovim podesavanjima, ali nikako ne mogu da je nakacim ovde iako am video da to ljudi rade.Tako da moze neko usput da mi objasni kako sliku da postavim ovde
Hvala unapred na dodatnim objasnjenjima
 
Ljudi, ja bih veoma rado okacio i 10 slika kad bih znao kako.Doneo sam ih na posao ali mi se nikako ne"lepi" za poruku.Da li je to opcija "Priložite datoteke", jer mi se ne pojavljuje na "Pregledajte poruku"? Copy-Paste takodje ne daje rezultate.Ajde sad cu da pustim na ovaj prvi nacin pa kako bude.
 

Prilozi

  • Untitled_2_copy1.jpg
    Untitled_2_copy1.jpg
    18,7 KB · Pregleda: 28

Back
Top