Da li vam je bitno odakle je devojka vaseg sina ili decko vase cerke

Meni nije vazno odakle je ali je vazno sta je. Moze i biti i iz Gornje Visibabe ako je covek kulturan i obrazovan. Pri tom ne forsiram lekar, advokat itd... nego normalno obrazovan covek s kulturnim poslom. Budite iskreni, da li bi voleli da ceo zivot ulazete cerki u skolovanje: engleski, muzicka skola, balet, daj boze fakultet i onda se ona uda i ode u XY selo i okopava krompir i bere sljive ceo zivot?
Naravno, ako je to bas jaaako usrecuje morala bih prihvatiti ali veoma tesko.
Nisam imala nameru da vredjam ljude sa sela, o njima sve najbolje, ali ipak mislim da svi mi (ne)realno ocekujemo da nam deca postignu u zivotu vise od nas i postanu ko zna sta.
Moja je jos mala za ovakve price, i mozda cu promeniti misljenje vremenom, ali za sada tako stoje stvari
 
Dok je iz Lajkovca to je sasvim u redu (ili Babusnice ili...) - ja vise brinem hoce li biti iz UAE ili Somalije, ili mozda Alzira...Ne zbog rasnih predrasuda vec zato sto bi mogao da pozeli da zivi na drugom kraju sveta pa da njegovu decu ni ne vidjam. Svaka pristojna, odgovorna i skromna devojka koju on odabere ce mi biti draga. A ako se ozeni pastiricom iz Moldavije, mi cemo im ostaviti dovoljno da se njeno, kako god bilo skromno, poreklo nikada ne spomene u negativnom kontekstu.
 
naravno da mi je važno.
pa nisam ja moju decu ubrala na grani!
školovala, učila lepim manirima....omogućila im da vide sveta.....
a oni da završe u nekoj vukoyebini zbog ljubavi?
a a neće da može.
ili da im druga polovina čačka nos za vreme ručka?
ili podriguje?
o pismenosti,učenosti...ne bi nisam kompetentna....
mislim da je važno. iz mnogih navedenih razloga, mene ako pitate i po rasnoj osnovi.
trebala sam da se udam za stranca....nisam mogla,shvatila sam na veme da smo mi i oni dva sveta.
dakle. ja tako mislim.
 
@pajamaca, a kakve veze ima vaspitanje s tim???
to shto neko chachka nos ne znachi da je doshao iz mml.... tj. ne mora da znachi.... ima ljudi koji su rodjeni u GRADU, odrasli u GRADU, a ponashaju se kao SELJACHINE..... opet, ima ljudi koji su (literarno) sishli s brda... pa opet imaju neko kucjno vaspitanje.....
velika je razlika izmedju seljaka i seljachine..... nema to veze s tim ODAKLE je......
 

Back
Top