Jugoslavija

da li bi ste glasali za obnovu Jugoslavije

  • da

  • ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

bex

Primećen član
Banovan
Poruka
930
jel vam zao sto sad na svetskom prvenstvu poslednji put ide himna "hej sloveni".mene je uhvatila neka nostalgija. otvorio becs,popio par gutljaja,pa razmisljam-gde bi nam bio kraj da smo ostali ujedinjeni. bili bi smo jaci od zabara i od spanaca najmanje. eh
 
jomini:
Sad si gotov, samo sačekaj! :lol:
neka,neka.znam ja da mladje generacije uglavnom imaju izrazito negativan stav prema Jugoslaviji,al ja se secam da je bilo super dobro,bile dobre plate,bilo bratstvo-jedinstvo,voleo sam i hrvate i slovence i makedonce. sad se svi nesto mrze,preziru,preganjaju oko metra njive i gomile kamenja.eeee,gde bi nam bio kraj da smo ostali zajedno,i udruzenim snagama navalili u evropu.
 
Ne bi glasali jer je to nerealno i takva drzava satavljena od toliko nacija je mogla da opstane samo silom.Kad god je sile koje bi je drzalo na okupu nije bilo bile su tenzije i previranja...
 
_Milanche_:
Ne bi glasali jer je to nerealno i takva drzava satavljena od toliko nacija je mogla da opstane samo silom.Kad god je sile koje bi je drzalo na okupu nije bilo bile su tenzije i previranja...
pricamo teoretski,tj.mlatimo praznu slamu. te sve nacije su u krajnjoj liniji trebale biti jedna-jugoslovenska nacija. tako nesto je bizmark uradio sa nemackom. sve germanske drzavice je spojio u jednu

SFRY_flag_large.png


SFRJ_grb.png
 
nije bilo moguce...germani i sloveni su drugaciji germanski narodi su mnogo podesniji za takve stvari sloveni nisu oni su vise skloni podelama to je prvi razlog...onda drugi mnogo veca religiozna podeljenost...i trece kod nemaca se to radili na zdravijim osnovama jer je svako u novi drzavu uneo svoju drzavnost a kod nas to nije bilo tako nego se nije postovala proslost i zateceno stanje i islo je na oruk...
 
_Milanche_:
nije bilo moguce...germani i sloveni su drugaciji germanski narodi su mnogo podesniji za takve stvari sloveni nisu oni su vise skloni podelama to je prvi razlog...onda drugi mnogo veca religiozna podeljenost...i trece kod nemaca se to radili na zdravijim osnovama jer je svako u novi drzavu uneo svoju drzavnost a kod nas to nije bilo tako nego se nije postovala proslost i zateceno stanje i islo je na oruk...

pa,ima u tvojoj konstataciji istine,ali ne treba zaboraviti da je nemacka i dan danas podeljena na protestantski i katolicki deo,da su se i izmedju samih nemaca vodili krvavi verski ratovi. nemacko iskustvo pokazuje da se religijska komponenta moze,da se tako izrazim "suzbiti" pri formiranju nacije.
 
baka mi je pricala da se tada pevalo :"srbin,hrvat i slovenac to je jedan bratski venac"

danas :"ubi,zakolji,da (hrvat,srbin,siptar-dopisati po zelji) ne postoji"
 
Moze ako ste germani i ako imati katolike i protestante...ali ako ste sloveni i to jos sa balkana
i ako imate pravoslavce (vise crkava),katolike,muslimane-bosnjake,albance...nije moguce...ako razumes..
 
_Milanche_:
Moze ako ste germani i ako imati katolike i protestante...ali ako ste sloveni i to jos sa balkana
i ako imate pravoslavce (vise crkava),katolike,muslimane-bosnjake,albance...nije moguce...ako razumes..
sve se moze kad se hoce,kad postoji mudrosti,dobre volje i svesti da ste zajedno jaci i da treba naci ono sto vas povezuje,a ne insistirati na onome sto vas razdvaja. tu su juznoslovenska braca omanula
 
Pa naravno...nema od toga nista...i siguran sam da mi necemo postati ozbilja drzava sa ozbiljnim uredjenjem i inistutucijama ako na to ne budemo naterani spolja (EU i slicno) jer smo takvi i nismo sposobni da to uradimo iz mnogo razloga a uglavnom je glavni razlog jer to ljudi koji nas vode ili su nas vodili uglavnom ne zele jer im vise odgovara neuredjena drzava.
To je ono sto nama najvise fali u odnosu na recimo germane...oni znaju da organizuju drzavu i sve sto ide a mi ne.
 
_Milanche_:
Ne bi glasali jer je to nerealno i takva drzava satavljena od toliko nacija je mogla da opstane samo silom.Kad god je sile koje bi je drzalo na okupu nije bilo bile su tenzije i previranja...

...a hoces u EU...valjda mislis da posto ne govorimo istim jezicima necemo moci ni da se svadjamo :)
 
Slažem se da je Jugoslavija bila tvorevina uvek održavana silom i da je zato i propala.
Prva Jugoslavija je bila velikosrpski hegemonistički projekat,a druga komunistička utopija koja je opstajala zahvaljujući čvrstoj ruci UDBE,snažnoj propagandi i spletu medjunarodnih okolnosti..
Mislim da se ne može narodima koji imaju tako dugačku i veliku istoriju i jaku nacionalnu svest ,kao Hrvati i Srbi, oduzeti suverenitet i državnost bez otpora. Nije ljudsko društvo ni približno toliko evoluirano.
Nikad ne bih podržao jednu ideju zbog koje je proliveno toliko krvi..
 
za svaku,ali bas svaku drzavu i ideju je proliveno more krvi,tako da ti je ta prica suplje naklapanje.
idemo dalje,kazes srbi i hrvati imaju istoriju. pa imali su i prusi istoriju.i bavarci. pa su se udruzili da bi bili jaci i veci,uz obostrani interes.
 
bex:
za svaku,ali bas svaku drzavu i ideju je proliveno more krvi,tako da ti je ta prica suplje naklapanje.
idemo dalje,kazes srbi i hrvati imaju istoriju. pa imali su i prusi istoriju.i bavarci. pa su se udruzili da bi bili jaci i veci,uz obostrani interes.
A ja mislim da ti ne poznaješ skoro nimalo tu priču o bivšim nemačkim državicama,koju koristiš kao jedini argument. Da poznaješ,znao bi da poredjenje sa Srbima,Hrvatima i ostalima nije na mestu...
 
Овакав предлог је у најмању руку МОНСТРУОЗАН или можда ЛОШ ВИЦ.

А ко тако нешто предлаже у Србији, опет неки Хрват ? Или ЈУЛ-овац... или нека нова Коминтерна, каква Југославија? После свега што се догодило на овим просторима
такав предлог је више него злонамеран.

Хвала Богу, идеје црвених бандита више неће успевати на овој територији. Свака држава
нека живи за себе - и нека граде економску сарадњу.

СРБИ ВИШЕ НИКАДА НЕЋЕ ПРИХВАТИТИ БИЛО КАКВУ ЗАЈЕДНИЦУ СА БИВШИМ СФРЈ НАРОДИМА - то би опет био нови Франкештајн, и још једна нова ГРОБНИЦА ЗА СРБЕ.



 
jomini:
Eremita, nije predlog, već pita čovek za mišljenje. Šta bi voleli, razumeš?

Па наравно... ја са закопчавам "на леђа" !!! :evil: После свега што се десило да неко шаље КРВАВУ ПЕТОКРАКУ КАО ИДЕЈУ ЗА НОВИ ЖИВОТ ......ужас ???????


 
Mislim da bi se od tog grba zgrozili svi narodi regiona...

A i država je bila totalno bolesna...sva ta pažnja oko jednog čoveka..pesme,slike,manifestacije..kao da je bio Isus Hrist... Da ne pominjemo kako su prolazili svi koji nisu bili oduševljeni njime. Kada gledam neku scenu iz tih dana,izgleda mi kao da su svi bili drogirani. Masovno ispiranje mozgova..
 
bex:

Аааааааа... како се нисам одмах сетио......па то је у ствари предлог да се обнови КРАЉЕВИНА СХС .......хехехе....... :lol: :lol: :lol: за ту идеју се прво обрати Хрватима и Словенцима па када будеш добио одговор по ***** онда се јави Србима.


Југославија је првенствено била масонска творевина - и један од жешћих промашаја монархије. ХВАЛА БОГУ, ПА ЈЕ ВИШЕ НЕМА, НИТИ ЋЕ ЈЕ ИКАДА
ВИШЕ БИТИ ! Ни југо-краљевине ни југо-комуњарске државе више бити неће.











п.с. А ако је некоме до Југославије има онај један дилеја из Војводине што је на свом имању прогласио "територију" СФРЈ - па такви нека иду на то имање и нека уживају.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top