koji su to najcesci poslovi koje rade c++ / Visaul C++ progr

milanvla

Početnik
Poruka
48
Koji su to najcesci poslovi koje rade c++ / Visaul C++ programeri?

cao Narode! Evo ja sam krenuo da ucim C++ i Visual C++. Ranije sam imao iskustva sa programskim jezikom C, a potom sam par godina radio web developemnt (php, asp, ...) kao freelancer i malo web dizajn jer jedno ide sa drugim.
sada bih da prosirim svoje programerske vidike i bacim se na prave stvari. Hteo bih da cujem sta Vi koji se vec ovim bavite, mozete da kazete o Vasem poslu, koji su najcesci poslovi koji se rade, sta Vam je bio najlaksi a sta najtezi posao u c++?

hvala puno
 
Niko ne odgovara zato sto uglavnom nema posla ,
a i kad dodje onda je pitanje koliko je isplativo neku aplikaciju koja radi proste stvari sa bazom podataka , sto je ipak najcesci slucaj sa zahtevima sa ovog prostora , raditi u c++ . Vise to ljudi rade u VB-u ( sto je uzas ), retko ko u c++ mada se i to desava ( valjda iz neke sulude odanosti , jer je cak i iz VB-a to lakse i brze odraditi ).
Retko ko razvija driver-e;
 
E sad se vec ne bih slozio... Poslova za C++ programere ima sasvim dovoljno... Niko nije ni pominjao domace trziste... Pa samo lud programer radi za ove ovde firme i sta vec... Par puta sam krsio moj princip da necu nikad ista raditi za ljude sa ovih prostora jer ne umeju da cene ni intelektualni rad, ni tudje vreme... I par puta izlazio iz takvih iskustava jos odlucniji da nikad, ni u kom slucaju, ne radim ista za domace trziste...

Sta sam sve pisao u C++... Od standardnih malih upravljaca bazama, preko softverskih paketa za firme, hardverskih kontrolera (tj. drajvera) specijalne namene, pa sve do high-profile (streaming) servera...

I vrlo lako se nalazi posao, ako si dovoljno dobar da odradis tako nesto, i naravno, ako si 'razvio' svoje ime... Bez ta dva, diploma sa Jejl-a ti nista znaciti...

Poz.
 
Hm Hm

mene zanima gde ja to da naucim. Ucio sam C i C++ ali sve sto mogu to je da napravim neke programcice koji ce raditi pod dosom

moze li mi ko savetovati neku dobru knjigu ili online literaturu gde se moze nauciti nesto zaista prakticno

ja ne mogu da kazem da znam C++ kada nemam pojma kako da napravim prostu desktop aplikaciju koja ce se povezati sa bazom i moci da prikazuje podatke i vrsi novi upis u bazu. a kamoli nesto trece. nemam pjma na primer sta je dll (dobro znam nesto malo ali ne znam ni to da pravim)

dok recimo za VB mi treba nikakvo znanje za ovo
wizard odradi posao cas posla
samo klik klik klik
 
Ja eto C++ nisam ucio iz bilo kakvih knjiga... Znajuci mnoge programske jezike pre toga, ukljucujuci i njegovog starijeg brata, nije mi bilo tesko da iz ponekih online referenci i guide-ova, i uz gledanje tudjih kodova, naucim isti...

Ali mogu preporuciti sve iz O'Reilly-ove palete:

- C++ in a Nutshell (OBAVEZNO!)
- Practical C++ Programming
- C++: The Core Language (odlicna ako vec znas C)
- C++ Pocket Reference

Od drugih, 'C++ Programming Language' (trecu prosirenu ediciju), 'The C++ Standard Library : A Tutorial and Reference' i slicne...

Nazalost ne znam da li su iste prevedene i na srpski jezik, ali ne bih preporucio srpske edicije i onako... Zato sto kod nas ljudi koji nemaju pojma o programiranju prevode knjige, pa su one pune nelogicnosti...

Srecno!
 
milanvla:
Koji su to najcesci poslovi koje rade c++ / Visaul C++ programeri?

cao Narode! Evo ja sam krenuo da ucim C++ i Visual C++. Ranije sam imao iskustva sa programskim jezikom C, a potom sam par godina radio web developemnt (php, asp, ...) kao freelancer i malo web dizajn jer jedno ide sa drugim.
sada bih da prosirim svoje programerske vidike i bacim se na prave stvari. Hteo bih da cujem sta Vi koji se vec ovim bavite, mozete da kazete o Vasem poslu, koji su najcesci poslovi koji se rade, sta Vam je bio najlaksi a sta najtezi posao u c++?

hvala puno

najtezi poso koji radi C++ programer je da slusha zenu!
 

Back
Top