Jedino resenje...

crni djordje

Primećen član
Poruka
846
Hajde da pretpostavimo..Mladic i devojka su zajedno.Veza ko veza,vole se,cak postoji i neka telepatska povezanost.Sve bude u redu do jednog trenutka kada veza pocinje da puca.Mladic to oseca,spreman je na sve moguce kompromise samo da devojku zadrzi.Ali ne vredi,sto vise je kompromisa manje je dostojanstva,manje je muskosti a vise je besa i nervoze sa njene strane.I to tako ide do logicnog kraja
 
Mladic i devojka vise nemaju nikakav kontakt.Ali je on sanja,budi se sa njenim likom u mislima,razgovara sa njom u sebi dok gleda u njenu sliku.I vreme prolazi nikako da prodje to sve.Mladica vise nista ne zanima,pocinje da traga za resenjem da pobegne od svojih rastrzanih osecanja.Nikoga vise nema oko njega,srce pregorelo..I mladic pribegava jedinom resenju
 
Sprema se za put u Svetu Goru.Odabira manastirski zivot i jedini mir u nemiru koji vlada u njegovom srcu.Jer ga svaka devojka podseca na nju,a srce preskace kada cuje njeno ime.Tamo nema devojaka,zena,samo mir za kojim mu srce zudi.Hoce li mu to pomoci da je izbrise iz srca?
 
Naravno da mu to neće pomoći da je preboli, ako je baš toliko voli. To je jako loš način da se preboli nezaboravna ljubav. I nije neko rešenje da ide u manastir, to je baš glupost. Zašto bi to uradio zbog devojke, koje nije ni vredna toga. Bolje mu je da potraži neku drugu, to je mnogo bolje. Pa ko zna mozda se opet ludo zaljubi, ali ovaj put u drvojku koja ga iskreno i bezuslovno voli. A ne u neku koja, će ga ostaviti čim proleprša neki frajer, koji će je verovatno iskoristiti i na kraju ostaviti, a posle će valjda shvatiti, ako je dovoljno pametna, šta je izgubila.
 
Najgore od svega,mladic je izgoreo iznutra.Nema te devojke na ovom svetu koju bi mogao da zavoli.Srce je puklo kao staklo a one krhotine tako seku i bole.Znas kad svaki udisaj toliko boli da se nadas da posle njega dolazi onaj poslednji izdisaj.Kazu da postoje vece stvari u zivotu,ali je ovo najveca stvar koja se desila u njegovom.I mira nema,samo slike nasmejane devojke koja je nekada bila njegov
 
ja ne razumem u cemu je problem ako te svaka devojka podseca na nju? samo zazmuris malo jace i dodje mu na isto... :D e, salim se...
a mnogo volim ove stvari: "shvatice sta je izgubila..." nikad nece da shvati, naravno! cak iako shvati, sta ce ti posle? gluposti...
nego, care... saberi se... idi nadji neku drugu... pogledaj koliko lepih i dobrih devojaka ima... ukapiraces u kakvoj si zabludi...

znas ono kad covek objasnjava prijatelju u cemu je razlika izmedju njih dvojice?
i kaze mu:
ti hoces da razumes zene a ja hocu da ih je**m... razlika izmedju nas dvojice je u tome sto cu ja da dobijem sta zelim jer cu uvek da ih je**m, a ti ih nikada neces razumeti...

jedna od boljih stvari koje sam cuo... :)
 
lepo je što si u stanju toliko da voliš. samo nisi imao sreće da nađeš pravu. a ona će doći. sigurno. i volećeš je više nego ovu sad. zato, smiri se, kakva sveta gora, šteta je da redak primerak tako osećajnog muškarca nestane. druži se sa drugim ljudima i polako... :)
 
Mladic samo trazi mir.Da se ponovo smeje,da uziva u malim stvarima.Suncanom jutru,mirisu sume,zvezdanom nebu..Nesto se u njemu ugasilo,izgorelo,samo je ostala tuga koja mu kao mrena prekriva oci.Kako da otera tugu?Jedini izlaz pobeci tamo gde joj noga nikada nije krocila niti ce.Naci parce neba koje nije videla svojim ocima,naci cvet koji nije pomirisala i pretvoriti se u nesto sto nijedna vise
 
nece dotaci.Nekog drugog sa srcem jacim.I tako miran sacekati da sunce zadje jer ljubav prema njoj ga je sagorela.Misli pune njenih osmeha moraju nestati,ovo mora da prestane.Ono malo srca sto mu je ostalo boli ga jer je ona u njemu
 
Ti si "luud", ako hoces da ides u Svetu Goru. Shvati već jednom da ta devojka nije vredna toga. Glavu gore, naći ćeš ti neku drugu, ma još mnogo njih, a kad dođe ona prava, shvatićeš u kakvoj si zabludi bio i posle se smejati što si uopšte pomišljao, da učiniš takvu glupost. Jednostavno ona nije "ona prava" i nastavi dalje, život je pred tobom i nemoj da ga upropastiš zbog neke koja to ni ne zaslužuje.
 
.lemur.:
to nije razlog da odeš na Svetu goru...trebaš tamo otići zbog ljubavi prema Bogu, a ne zato što si poludeo zbog devojke...
To je sve sto je ostalo i sto ce uvek da postoji.Ljubav prema Bogu.Ta je ljubav nesto sto treba da ostane bez nje je mladic samo jos jedna izgubljena dusa.Ne nije poludeo,samo je jako tuzan i usamljen
 
Ovo vise nema smisla, i necu da se ponavljam. Koliko ce dugo ovo ići, do beskraja. Prestani više da se mučiš time, nepostoji čovek koji je toliko napaćen, shvati već jednom. Čemu ta tuga i usamljenost, zar popred svih tih ostalih devojaka, tako nešto da osećaš. Trgni se već jednom, to nevodi nigde...
 
ja se ne slazem uopste! mislim da, ako se taj mladic tako oseca, onda to treba i da pokaze... sve je manje takvih ljudi danas... osecajnih... ljudi koji nisu zaboravili sta je to ljubav... ljudi koji disu da bi voleli... ljudi koji traze svoju davno iscezlu polovinu u okeanu izgubljenih dusa... ljudi koji su spremni da plate cenu samo da bi na trenutak osetili ta snazna osecanja... ljudi koji se jednostavno ne snalaze u ovom svetu koji srlja u propast zaboravljajuci prave vrednosti... jer ni ja necu da radim na Meginoj farmi...
 
CaLiMeRo:
Ljubav nije ljigava.
Ovo što ti pišeš jeste.
I ljigavo i malodušno i nema nikakve veze sa ljubavlju.
Pa dobro,nek ti bude.Nema veze s ljubavlju i ljigavo je i malodusno.Jesi li sada ok?Nisam hteo toliki bas revolt da izazovem zbog svega ovoga.Niti sam hteo bilo koga da uvredim.Sto bi rekao mr.Spok"LIVE LONG AND PROSPERITY".Ako i jesam izvinjavam se.Samo sam trazio resenj
 
batka_mija:
ja se ne slazem uopste! mislim da, ako se taj mladic tako oseca, onda to treba i da pokaze... sve je manje takvih ljudi danas... osecajnih... ljudi koji nisu zaboravili sta je to ljubav... ljudi koji disu da bi voleli... ljudi koji traze svoju davno iscezlu polovinu u okeanu izgubljenih dusa... ljudi koji su spremni da plate cenu samo da bi na trenutak osetili ta snazna osecanja... ljudi koji se jednostavno ne snalaze u ovom svetu koji srlja u propast zaboravljajuci prave vrednosti... jer ni ja necu da radim na Meginoj farmi...
i ne snalazim se.a ovaj svet?ne mogu da mu se prilagodim.kakav svet kad je izmisljena serija SEX I GRAD,ili kako se zove ona o dva geja i njihovoj prijateljici?30 epizoda 25 promenjenih partnera.pa jel tako treba?a sve pod sloganom komedija,zabava..ma strasno!
 

Back
Top