Kanada

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tadija:
Hocu da se iselim u Kanadu, gradic Guelph. Ima li neko neki savet za mene?

Idi na www.cic.gc.ca i izboduj se sam, vidi kako stojis i da li imas tih famoznih 67 bodova.
Ali pazi, moras polagati IELTS test koji je prilicno zahtevan, tek nakon toga mozes tacno znati kako stojis sa bodovima. Ako nemas neku visu skolu ili fakultet onda zaboravi , nemas skoro nikakvih sansi da prodjes, na zalost.

A zasto bas Guelph? Imas tamo nekoga?
 
Hej ljudi!!! I ja bi za Kanadu sa burazerom!!!

Testirao sam se na njihovom sajtu http://www.cic.gc.ca vishe puta,,, i uvek sam imao preko 67 bodova,,, cak i sam stavljao za znanje iz engleskog sve na basic (nisam joh polagao ILTES test)... cisto da vidim da li i tada imam dovoljno bodova..... I imao sam preko 67...

Zavrshio sam srednju gradjevinsku i vishu mashinsku,,,, imam dve struke ako to nesto znaci i odabrao sam

Obtained a two-year diploma, trade certificate or apprenticeship and completed at least 14 years of full-time or full-time equivalent studies... 20poena

Da li je to to???

Na egleski sam stavio sve na basic 2 poena

godine staza vishe od godine manje od 2 godine.... 15 poena

na godine (24g) 10 pena

Arranged Employment 10 poena (tetka mi sredjuje posao)

family in canada 10 poena...

Eto tacno 67 poena!!!!
 
yugoslav:
Hej ljudi!!! I ja bi za Kanadu sa burazerom!!!

Testirao sam se na njihovom sajtu http://www.cic.gc.ca vishe puta,,, i uvek sam imao preko 67 bodova,,, cak i sam stavljao za znanje iz engleskog sve na basic (nisam joh polagao ILTES test)... cisto da vidim da li i tada imam dovoljno bodova..... I imao sam preko 67...

Zavrshio sam srednju gradjevinsku i vishu mashinsku,,,, imam dve struke ako to nesto znaci i odabrao sam

Obtained a two-year diploma, trade certificate or apprenticeship and completed at least 14 years of full-time or full-time equivalent studies... 20poena

Da li je to to???

Na egleski sam stavio sve na basic 2 poena

godine staza vishe od godine manje od 2 godine.... 15 poena

na godine (24g) 10 pena

Arranged Employment 10 poena (tetka mi sredjuje posao)

family in canada 10 poena...

Eto tacno 67 poena!!!!

Cekaj malo, zar nije samo 5 bodova za rodbinu u Kanadi?

Ovo za sredjivanje posla sam ti objasnio u privatnoj poruci, nije to bas tako lako........
 
Pa evo proverio sam ponovo.... Rodbina u kanadi 10 poena!!!

Nego jel bar onda znaci to sto imam dve struke?!??! Iako nigde ne pishe da se buduju dve skole npr,,, ili ako si strucnjak iz 5 obblasti,,, lupam...
 
yugoslav:
Pa evo proverio sam ponovo.... Rodbina u kanadi 10 poena!!!

Nego jel bar onda znaci to sto imam dve struke?!??! Iako nigde ne pishe da se buduju dve skole npr,,, ili ako si strucnjak iz 5 obblasti,,, lupam...

Cekaj Yugoslave, jel` ti to gledas na istom sajtu, www.cic.gc.ca

lepo kaze,
Factor Six: Adaptability
Family relationship in Canada 5

Factor Four: Age
21 to 49 years at time of application 10

Factor Three: Experience
1 year 15 (ti iams jednu godinu staza, jel tako)

Factor One: Education Maximum 25
You have a university degree of two years or more at the bachelor’s level and at least 14 years of full-time or full-time equivalent study. 20

ovde treba dodati jos poene za IELTS test, to jos ne znamo

Znaci Yugoslave munjo, imas bez testa 50 poena, racnaj u najboljoj varijanti na IELTS test da ces imati 7-cu sto je u prevodu nekih 10-11 bodova za iseljenje.

Total oko 60, prilicno je to daleko od 67, jedino te moze spasiti zposlenje ali ako uspes da ga sredis..........ili da se strpis jos 3 godine i da na staz uzmes maximalnih 21 sto bi bilo onda na granici.
 
Factor 6 – Adaptability
(maximum 10 points)

Pazi sada!?? Ta tom faktoru 6,, moram da odgovorim i na pitanja dali i moja zena ide i tako to.... Ja sam na prva 3 od ukupno 5 odgovorio sa NO...na 4 pitanje automatski dobijash 5 poena A pitanje broj 5 je Principal Applicant or Spouse / Common-Law Partner has family in Canada

I ja tu odgovorim sa yes kliknem na final score i dobijem 10 poena na faktoru six

HAHAHAHAH evo sada sam izvalio gde greshim ili mozda!!!

Prvo .... cim na faktoru 5 stavish da nemash obezbedjen posao.... na fakotru 6 na 4 pitanju ne dobijash 5poena........ I onda kada odogvoorish na 5 pitanje da imash rodbinu dobijash 5 poena......

E sad... ja sam stavio da cu kao imati obezbedjen posao na faktoru 5 pa samim tim,,, na faktoru 6 na 4 pitanju automatski dobijam 5 poena,,, plus family in canada... +5 i to je sam citavom nivou faktora 6 === 10 poena...


Eto znaci da mi je od vitalnog znacaja,,, to obezbedjivanje posla.... Neam pojma....
 
yugoslav:
Factor 6 – Adaptability
(maximum 10 points)

Pazi sada!?? Ta tom faktoru 6,, moram da odgovorim i na pitanja dali i moja zena ide i tako to.... Ja sam na prva 3 od ukupno 5 odgovorio sa NO...na 4 pitanje automatski dobijash 5 poena A pitanje broj 5 je Principal Applicant or Spouse / Common-Law Partner has family in Canada

I ja tu odgovorim sa yes kliknem na final score i dobijem 10 poena na faktoru six

HAHAHAHAH evo sada sam izvalio gde greshim ili mozda!!!

Prvo .... cim na faktoru 5 stavish da nemash obezbedjen posao.... na fakotru 6 na 4 pitanju ne dobijash 5poena........ I onda kada odogvoorish na 5 pitanje da imash rodbinu dobijash 5 poena......

E sad... ja sam stavio da cu kao imati obezbedjen posao na faktoru 5 pa samim tim,,, na faktoru 6 na 4 pitanju automatski dobijam 5 poena,,, plus family in canada... +5 i to je sam citavom nivou faktora 6 === 10 poena...


Eto znaci da mi je od vitalnog znacaja,,, to obezbedjivanje posla.... Neam pojma....

Factor Six lepo kaze:
Spouse’s or common-law partner’s education 3 - 5
Minimum one year full-time authorized work in Canada 5
Minimum two years full-time authorized post-secondary study in Canada 5
Have received points under the Arranged Employment in Canada factor 5
Family relationship in Canada 5

Znaci, ako imas rodbinu dobijes 5 bodova, ako ti zena ima visou skolu onda dobijes jos 3-5 bodova. ALi ti nam to nisi ranije napomenuo za zenu pa sam ja bio zbunjen, odakle ti 10 bodova na rodjaka.

Da, u tvom slucaju bez obezbedjenog posla nemas 67 bodova. Kazem ti , strpi se i radi jos koju godinu da bi dobio maximalnih 21 bod na 4 godine iskustva, ti sada imas samo 15 sto je citavih 6 bodova razlike, mnogo......u tvom slucaju presudno.
 
Hvala!!! pa znaci samo da nekako se domognem obezbedjenog posla i ja sam na konju!!! imao bi onda 65 poena bez engleskog!!!

OK.. Reci mi kako si ti ostishao za kanadu???? Imash li i ti rodbinu u kanad,, ? Jesi li ti imao obezbedjen posao? Staz, skola, i tako to!!! ?

Poz
 
yugoslav:
Hvala!!! pa znaci samo da nekako se domognem obezbedjenog posla i ja sam na konju!!! imao bi onda 65 poena bez engleskog!!!

OK.. Reci mi kako si ti ostishao za kanadu???? Imash li i ti rodbinu u kanad,, ? Jesi li ti imao obezbedjen posao? Staz, skola, i tako to!!! ?

Poz

Imam sestru u Torontu, na nju sam dobio 5 bodova, visa gradjevinska, na staz 21 bod, IELTS u proseku 7, i tako se nekako skrpilo 67 bodova..........ovo za posao, to jako tesko ide.......sanse su skoro nikakve da tu obodes 10 bodova........
 
klika:
Imam sestru u Torontu, na nju sam dobio 5 bodova, visa gradjevinska, na staz 21 bod, IELTS u proseku 7, i tako se nekako skrpilo 67 bodova..........ovo za posao, to jako tesko ide.......sanse su skoro nikakve da tu obodes 10 bodova........

Visha gradjevinska?!!! Super,, to je moj burazer sada zavrshio u Beogradu.

Jesi li iz prve uspeo da prodjesh!?

u bre smoricu se ako mi ne uspe to za obezbedjen posao... posto bi automatski izgubio 15 poena..... Evo cimam tetku da mi sredi to za posao,, pa cemo videti!

Koliko si dugo cekao na odgovor.. I nakon dobijenog odgovora,, nakon koliko dana ili meseci si otishao za Kanadu?!
HVALA

Poz
 
yugoslav:
Visha gradjevinska?!!! Super,, to je moj burazer sada zavrshio u Beogradu.

Jesi li iz prve uspeo da prodjesh!?

u bre smoricu se ako mi ne uspe to za obezbedjen posao... posto bi automatski izgubio 15 poena..... Evo cimam tetku da mi sredi to za posao,, pa cemo videti!

Koliko si dugo cekao na odgovor.. I nakon dobijenog odgovora,, nakon koliko dana ili meseci si otishao za Kanadu?!
HVALA

Poz

Sada je stanje mnogo bolje sto se tice procedure, ne traje tako dugo kao ranije, tu u principu nema pravila, ali ceka se do gocinu dana, manje-vise, neko dobije i za tri meseca pozitivan odgovor. Od dana kada prodjes, treba da uradis lekarski pregled i od toga dana imas godinu dana da udjes u Kanadu, kad god ti hoces.
 
Garwor:
Koja je ukupno para potrebno dati do momenta kad saznam da li sam ili ne primljen u kanadu ?

Kada prodjes celu proceduru i odradis lekarski, moras spremiti CAD$ 10,000 , naravno to mozes i pozajmiti i kasnije vratiti kada udjes u Kanadu, moras to imati prvi put kada ulazis u zemlju.
Pored $ 500 za aplikaciju, moras kasnije da uplatis i Landing Fee, cifra je ranije bila $ 975, ovih dana se u parlamentu vodi rasprava da se ta cifra prepolovi, verovatno ce to proci, ne znam da li je vec stupilo na snagu, eto male ustede za nove, buduce imigrante .
 
nije malo.
Jesu li onih 500$ za aplikaciju jedino sto treba platiti u srbiji od pocetka apliciranja do momenta kad znam da sam primljen? Trosak posle tog trenutka mi nije bitan :D
 
Garwor:
nije malo.
Jesu li onih 500$ za aplikaciju jedino sto treba platiti u srbiji od pocetka apliciranja do momenta kad znam da sam primljen? Trosak posle tog trenutka mi nije bitan :D

Da, to ti je u principu jedini trosak koji mozes da izgubis ako ne prodjes, nije tako strasna cifra. Kasnije te jos i lekarski kosta a i moras dodati neke troskove oko papira, prevode i tome slicno. I da, IELTS test kosta 80 funti i dinarskoj protivvrednosti.
 
Garwor:
koliko vremena prodje od prvog odlaska u ambasadu do odobrenja iseljenja?

Nema pravila, ali sada nije tako strasno, ne vise od godinu dana ako su ti papiri u redu i recimo da imas potrebne bodove, mada se desava da ljudi dobiju i za manje od 6 meseci, sve je stvar imigracionog officera........kako on proceni ..........ako imas bodove i zelis da se selis u Kanadu, sto toplo preporucujem, kreni sa procedurom odmah, ove godine je kvota povecana na 250,000 novih imigranata, treba radne snage u Kanadi, verujem da ce procedura biti skracena a i ako ne bude , neka ostane onako kako je bilo zadnju godinu, dobro je........
 
OK, kljucno pitanje, zasto doci bas u kanadu? Standard je ok to sam siguran, ali kakva je zemlja za zivot, klima, ljudi, radno vreme, skolovanje, da li se imigranti tamo osecaju kao kanadjani ili postoji neka razlika?
 
i mene to interesuje,mada verujem da sve zavisi od coveka!!!!!i zanima me da li je zivot u kanadi bezbedan,posto imam osecaj da je zemlja puna kriminalaca i da vrebaju na svakom koraku?najvise brinem zbog dece,kidnapovanja i tako te stvari........CEKAM ODGOVOR!!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top