rasturanje veza

Nina_20

Zainteresovan član
Poruka
262
da li ste pozeleli nekad da preotmete nekog decka/devojku? dakle da rasturite neciju vezu,kako bi vi bili srecni s nekim? Ako ste to i ucinili,na koji nacin? I sta mislite da li je moguce uopste graditi srecnu vezu na necijoj nesreci?
 
E da, tu se postavlja i pitanje koliko bi ta osoba ispala fer i korektna... i koliko bi taj gest bio pozitivno protumacen... jer ljudi se zaljubljuju u dobrotu a ne u takve neispravne stvari... Ali ipak cilj opravdava sredstvo... mada opet neispravna sredstva stvaraju osecaj pokvarenosti... a to onda nije to...
 
ja mislim da je moguca sreca. al ja jednostavno ne bi bila mirna da nesto spletkarim da bi osoba bila moja i to ne bi bilo to, a i znam da meni to nebi proslo(nekom verovatno bi).
 
Nina_20:
da li ste pozeleli nekad da preotmete nekog decka/devojku? dakle da rasturite neciju vezu,kako bi vi bili srecni s nekim? Ako ste to i ucinili,na koji nacin? I sta mislite da li je moguce uopste graditi srecnu vezu na necijoj nesreci?

Чуј, душо, не можеш ТИ да растуриш било чију везу!!! То може само један од партнера у вези, а не неко са стране!!! Не можеш НА СИЛУ и против нечије воље ''преотети'' некога, зар не? :roll:
Значи, нема моралне дилеме, ''грађење среће на несрећи''..бла, бла....наравно, ако се подразумева да је тај неко пунолетна и особа здравог разума да може сама да одлучује о томе кога ће изабрати!


Због тога је тема...оно што већ рекоше.....
 
Hellen:
Чуј, душо, не можеш ТИ да растуриш било чију везу!!! То може само један од партнера у вези, а не неко са стране!!! Не можеш НА СИЛУ и против нечије воље ''преотети'' некога, зар не? :roll:
Значи, нема моралне дилеме, ''грађење среће на несрећи''..бла, бла....наравно, ако се подразумева да је тај неко пунолетна и особа здравог разума да може сама да одлучује о томе кога ће изабрати!


Због тога је тема...оно што већ рекоше.....
...da ,ali je kao takva saucesnik....a ta je uloga jako ruzna i covek ne moze da se oseca prijatno ako je iole "covek"...
 
Moj odgovor se nije odnosio na tebe....vec generalno....ali ako si ti u pitanju odgovor svakako stoji...i to sa moralom nema ama bas nikakve veze.....nisam "lazni moralista"....ali nekada covek mora pre svega ispostovati sebe ,a to znaci ne bojati se stati pred ogledalo i pogledati se....
Uopste mi nije jasno kako neko moze biti sretan znajuci da je direktno ili indirektno upleten u neciju patnju ili bol.....meni je to bolesno...
Sve se u zivotu moze dogoditi , i nista nije nemoguce pa i zaljubiti se u ozenjenu ili osobu koja je u vezi ...ali biti sretan ....ej bre...
 
Nina_20:
da li ste pozeleli nekad da preotmete nekog decka/devojku? dakle da rasturite neciju vezu,kako bi vi bili srecni s nekim? Ako ste to i ucinili,na koji nacin? I sta mislite da li je moguce uopste graditi srecnu vezu na necijoj nesreci?

Svesno nikad nisam pozelela da preotmem decka nekoj devojci ili drugarici (ne daj Boze).Ali kad se zaljubis,ne mozes da gledas da li nekome rasturas vezu ili ne.Naravno to treba da bude obostrano.A da li je moguce graditi srecnu vezu na necijoj nesreci,to vec ide u moralisanje,ako ste vas dvoje srecni i zaljubljeni,gde tu ima nesrece? Svako ima neku proslost pa i taj decko sto mu je rasturena veza.
 
snowflower:
Svesno nikad nisam pozelela da preotmem decka nekoj devojci ili drugarici (ne daj Boze).Ali kad se zaljubis,ne mozes da gledas da li nekome rasturas vezu ili ne.Naravno to treba da bude obostrano.A da li je moguce graditi srecnu vezu na necijoj nesreci,to vec ide u moralisanje,ako ste vas dvoje srecni i zaljubljeni,gde tu ima nesrece? Svako ima neku proslost pa i taj decko sto mu je rasturena veza.
To ne "ide u moralisanje" to "ide" u neciji karakter ...i predpostavljam vaspitanje...kao sto si rekla ...nista nije nemoguce...pa i to se coveku desi...ali nisu svi isti...nekog boli uvo sta je prethodilo toj vezi..a nekog drugog opet ,ma koliko sretan bio sto je sa tipom/ribom , nesto pece i neda mira...
Licno mislim da je sve vise ljudi koje boli uvo...i to mi je tuzno , jer se tako sve gubi , ne samo da li ces nekom drugom naneti bol zbog "preotete" mu ljubavi ,vec si kao takav spreman i na neke druge ruzne epizode a sve zarad sitnih zadovoljstava i niskih strasti.....
Ponavljam,i ako potpuno bez smisla jer mi niko nece verovati ali ovo stvarno nije nikakvo "Moralisanje"...barem za sebe mogu reci da sam liberalnih shvatanja ali sve ima svoju granicu ...a ona pocinje tamo kad shvatis da se ne moze preko mrtvih na putu do srece...
 
Ја и даље стојим иза тога да не можемо никоме ништа радити без његове воље! Ако је тај неко одлучио да прекине своју дотадашњу везу због нас, да ли смо МИ одговорни, или ОН?

Мислим да је прича о ''преотимању'' и о ''срећи на нечијој несрећи'' у ствари показивање непоштовања према особи која одлучује да ли ће прекинути или остати у вези. Као да се ради о неком дебилу који се ништа не пита о свом животу!

Ретко ко је успео да има само једну везу за цео живот, оне се обично прекидају да би почеле нове.... Ко зна колико пута смо, и не знајући, били ''узрок нечије несреће''? Па шта онда? То је живот...
 
Hellen:
Ја и даље стојим иза тога да не можемо никоме ништа радити без његове воље! Ако је тај неко одлучио да прекине своју дотадашњу везу због нас, да ли смо МИ одговорни, или ОН?

Мислим да је прича о ''преотимању'' и о ''срећи на нечијој несрећи'' у ствари показивање непоштовања према особи која одлучује да ли ће прекинути или остати у вези. Као да се ради о неком дебилу који се ништа не пита о свом животу!

Ретко ко је успео да има само једну везу за цео живот, оне се обично прекидају да би почеле нове.... Ко зна колико пута смо, и не знајући, били ''узрок нечије несреће''? Па шта онда? То је живот...
Naravno da on sam odlucije i niko nije rekao da je on zbog toga "ne-inteligentan " ili "debil" , ali ti si saucesnik... i tu nema jeste - nije...Mislim da je to sto ti navodis ,samo opravdanje....
 

Back
Top