AKVARISTIKA

To su mali akvarijumi. A to debljina, misliš na dubinu (ne vode, već u merama, od prednjeg od zadnjeg stakla)? To je neupotrebljivo za dobar ekosistem.

znam, dekorativno jeste ali nije humano...mada prave i 12 cak i 10 cm...to je debilno po meni, jer ako ti treba iluzija kao slika, kupis 4k lcd i pustis akvarijum dzingl u petlju....
 
planiram uskoro da kupim akvarijum od 120 l. najvaznije stvari za pocetak sam procitala. jedino mi je ostalo da odlucim koje ribice cu da stavim. moja zelja su neonke, a sin zeli skalare. da li oni mogu zajedno? kada napunim akvarijum ostavicu ga 4 nedelje bez ribica, pa cu ubaciti 2 cistaca. e zanima me da li u tom periodu cikliranja treba da se menja voda 1/3 ili to radim tek kada stignu ribice? koliko cistaci treba da budu sami dok ne stavim neonke, i koliko neonke trebaju da budu tu dok ne stavim sledecu vrstu? htela bih ako ne mogu skalari neku malo vecu ribu da ubacim. posto sam citala da se ne stavljaju odjednom sve ribe.
 

Tako sam ih dobila i rekli su mi da je ok, dve male ribice u kugli.
Nedelju dana ih imam, prekjuce promenila vodu i od onda nisu ok. Jedna jutros jedva uspeva da pohvata hranu, okrece se stalno. Mogu li nekako da joj pomognem? Zao mi da je gledam kako se muci. Pronasla sam nesto na netu, kazu da je to mehur, da bi joj mala mrvica graska pomogla.
 
Promenila sam sve i odmah se videlo da su uznemirene. Jedna je ok, druga mi
izgleda da nece jos dugo.
Da li mogu da se cuvaju samo tako u kugli, ako ne moze onda bih odustala od ribica.
 
Nisam pristalica tako malih akvarijuma/kugli. Lično sam protiv bilo kakave posude ispod 30 litara. Samo da ti objasnim šta te čeka sa kuglom. Pošto nemaš filter (najverovatnije) moraćeš često da menjaš vodu, verovatno svaki dan po 30%, a to će dovesti do toga da ćeš bar jednom u par meseci morati da rizikuješ i promeniš i duplo, recimo 60% vode da se rešiš produkata nitirifikacionog procesa u vodi (amonijak -> nitriti -> nitrati).
 
odusevih se u jednoj privatnoj klinici kada sam videla akvarijum od poda do plafona i nekih metar sirine ako ne i sire..sa nekim velikim ribama unutra
deluje atraktivno ali treba ono i odrzavati a cim pridjes ribe odmah plivaju ka povrsini..misleci da ce dobiti hranu..pa ih zezas..malo gore, malo dole..:lol:
 
Jedna prijateljica ima akvarijum u stanu duzinom celog zida u dnevnom prostoru, visine oko metar. Lepo izgleda, ne znam kako odrzava to.
Inace ne zna nista o cuvanju ribica u kugli. :/
 
Nije teško održavati akvarijum, naročito ako imaš potrebnu opremu. Ili ako izabereš takvu vrstu riba da imaš manje problema. Ali ne zaboravite, što veći akvarijum, to je lakši za održavanje, tj. stabilniji je sistem.
 

Back
Top