zaglunute ushi

  • Začetnik teme hipohondar
  • Datum pokretanja
H

hipohondar

Gost
Da li neko zna sta moze biti uzrok tome sto su mi usi kao zaglunute vec dvadesetak dana? Takodje sam i umorna iako dovoljno spavam. Osecam i kao neku blagu osamucenost? Kada sam napravila pre neki dan svecu na jogi, glava samo sto mi nije pukla.
Hvala unapred!
 
Pa da krenemo od onog najbanalijeg mozda imas cerumenski cep(usni vosak) u usima koji treba isprati,kod otorinolaringologa.Pa zbog toga imas osecaj toga sto opisujes mada nikad nisam cula bas takav naziv,moram priznati.Cula sam za osecaj zapusenosti,zujanja,svraba,slabijeg sluha ali zagluhnost-ne znam sta je .
Moguce je da je u pitanju blaza upala uha,opet se mora kod lekara,pa onda mogu biti problemi sa pritiskom,sinusima,krvnom slikom...sve zavisi koliko imas godina i hiljade drugih stvari koje nisi rekla o sebi.
Opis glave koja nije eksplodirala,da li je u pitanju bio bol ili strahoviti pritisak u glavi,pogotovo u slepoocnicama,celu,ocima...opis tegoba je bitan.
 
hvala dr!
usi su mi blago zapusene, moze se reci da osecam neki pritisak u njima. kada sam pravila tu svecu, povecao se jako pritisak u usima i u glavi. imam 22 godine i ponekad mi je hemoglobin na donjoj granici. Osecam se ustvari kao da ozradvljam od prehlade, ali nikako da konacno ozdravim. ah da, zaboravila sam da kazem da se ujutru posteno iskasljem(a to mi se inace ne desava). Nemam inace nikakve druge tegobe. Nadam se da je ovo sada bolji opis.
hvala jos jednom!
 
hvala dr!
usi su mi blago zapusene, moze se reci da osecam neki pritisak u njima. kada sam pravila tu svecu, povecao se jako pritisak u usima i u glavi. imam 22 godine i ponekad mi je hemoglobin na donjoj granici. Osecam se ustvari kao da ozradvljam od prehlade, ali nikako da konacno ozdravim. ah da, zaboravila sam da kazem da se ujutru posteno iskasljem(a to mi se inace ne desava). Nemam inace nikakve druge tegobe. Nadam se da je ovo sada bolji opis.
hvala jos jednom!
 
Posle svake prehlade pogotovo ako je bio zapusen nos nije dobar protok vazduha kroz supljine glave,usi,sinuse i to hoce da da taj osecaj,pogotovo ako ti sva krv ljuljne u glavu.
Ipak razmisli da odes kod lekara.
 
JA PONEKAD OSEĆAM NEKE ŠUMOVE U UHU ČAS U JEDNOM ČAS U DRAUGOM.DEŠAVALO MI SE DA ME BOLI IZA UŠIJU. JEDNOM SAM OTIŠLA KOD UŠNOG JER SAM MISLILA DA MI JE VATA SA ŠTAPIĆA OSTALA U UŠNOM KANALU. DOKTORKA NIJE NAŠLA VATU, PA ME INTERESUJE DA LI JE TIM PREGLEDOM MOGLA DA VIDI DA LI NEŠTO NIJE U REDU. USPUT SAM JOJ SPOMENULA TEGOBE ALI JE REKLA DODJI AKO... KAO DA TO NIJE NIŠTA
 
I da i ne!
Pregledom se moze videti stanje bubne opne ,da li postoji upala...ako se ti sumovi odrzavaju duze vreme onda otidji ponovo,treba da se uradi audiometrija,to je odredjivanje sluha mada nekad sustanje moze biti uzrokovano pritiskom bilo visokim,bilo niskim.
 

Back
Top