Kraljevina Srbija !!!!!!!!

SavaBonJovi

Primećen član
Poruka
736
Svakoga dana sve veće ***** u Skupštini Srbije!
A zašto?
Zato,što trljaju nos jedni drugima i to oni vladajući onima koji imaju dobar procenat svojih poslanika
To nije demokratija,nego nešto još gore od anarhije
I zato ja 18 godišnji gimnazijalac mislim da EVROPSKE Kraljevine imaju najbolji zivotni standard u celom EU, najbolje sredjeno besplatno zdravstvo, besplatno skolstvo i socijanu pomoc u celoj EVROPSKOJ UNIJI. Te EVROPSKE KRALJEVINE su NAJBOGATIJE u EU, i te EVROPSKE MONARHIJE su ti najstabilnije politicke drzave u EVROPI ali baš sve su dobrostojeće .Te monarhije su:

KRALJEVINA SVEDSKA, UJEDINJENO KRALJEVSTVO VELIKE BRITANIJE, KRALJEVINA HOLANDIJA, KRALJEVINA BELGIJA, KRALJEVINA NORVESKA, KRALJEVINA DANSKA, KRALJEVINA SPANIJA, MONARHISTICKO VOJVODSTVO LUKSEMBURGA, KRALJEVINA LICHTENSTEIN, I KRALJEVINA MONACO
a zašto su dobrostojeće - zato što potpomažu jedna drugu,
zato što državom ne vlada politička stranka
Zato što se ne bi psi ujedali,jer ne bi smeli i ne bi trljali nos jedni drugima kako ovi vladaju ,a kako ovi imaju 50% glasača

za povratak Srbije onome sto je uvek bila i onome sto je nasilno prekinuto tenkovima bravara iz Kumrovca i njegovih crvenih bandita,ali radi legitimiteta te odluke ,mora se ici na Referendum, da bi narod overio i udario ogromni pecat za vek-vekova na odluku da se vrati svojoj tradiciji i kulturi.

Da li ste i Vi za Parlamentarnu monarhiju?
Da li ste i Vi za Srpsku tradiciju i kulturu?
Da li ste i Vi za kralja i otadžbinu?
Ja jesam,jer hoću da se sutra moj sin ne muči koliko moj otac sada dok školuje svoja dva sina,ne tri ,ne pet kao u dobra rodna vremena nego dva! I to samo ću ja na fakultet,brat će ostati šljaker samo sa srednjom školom a zašto zato što roditelji ne bi imali čime da nas školuju,jedino ako nekako uletim u budžet ali to će biti teško

Ja hoću monarhiju,da sutra stranka ne bi napravila lošeg čoveka od mene
jer neću da postanem političar koji pljuje po svojim kolegama,neću da budem premijer pa da moje kolege potplaćuju plaćenike da me likvidiraju,neću da budem predsednik koji ni svoju zemlju ne može da sačuva u komadu nego je dušmani kidaju i cepaju na parčiće,neću ,nećuuu

Razumem neki Socijalisti ili Komunisti će oštro kritikovati ovo ovde zapisano,ali
meni je to i potrebno jer život je predamnom i saspite mi sve plodove Komunizma a ja ću naći trulež tih plodova I videćete,jednog dana,na TV ili na nekom mitingu čoveka koji će Srbima vratiti Krunu,jer Srbi su "KRALJEVSKI NAROD"
 
Molio bih Iron Lorda da ne zaključa ovu temu ,jer ako je Srbin znaće o čemu se ovde govori
Jer šteta bi bilo da tako mlad čovek,samouveren,rekli bismo Fe-ovast dobije otkaz na svom najboljem radnom mestu
Ako se to ipak desi ništa od "Srpske Krune"
Ništa od Srbije,moraće da nađe utočište negde drugde,i zašto da uništiš sreću mladom čoveku koji se tek sada sprema za život
Ja ne bih rizikovao da ne moram,ali ja sad rizikujem nadam se da ti nećeš
Gde god otvorim temu zatvore mi pa mi otvore i još se izvinjavaju
Šalim se,naravno
Ako hoćeš,ili ako moraš ti je zatvori a ja ću i sutra pričati:"Bože pravde Ti što spase ,,,,",a ti opet zatvori a ja ću ponovo isto dok ne shvatiš da nema napretka u našem prepucavanju i ratu
i da tapkamo u mestu i čekamo "Druga i njegov Plavi Voz" zato ostavite mi bar ovu temu OTVORENU!

Zahvalan unapred!
 
sto se mene tice, mislim da mogu da predjem preko toga da je neko BOLJI od mene jer mu je predak izvikan za vodju ustanka ( :roll: )... i monarhija je bolja od sadasnjeg stanja. jos kad se uzme u obzir tradicija i sve...
ali, stvarno me cudi da neko moze da misli da ce samo zato sto je Srbija kraljevina sve biti OK, i da cemo biti Svedska. Ljudi, u Svedskoj zive Svedjani, a ovde zivimo mi.
i ako je to parlamentarna monarhija, ti i dalje imas stranke, i stanacke podele, tj. totalno isto stanje kao danas. Kralj tu samo moze, eventualno, da utice nesto malo, ali nista ne moze da uradi.
i ako cemo o socijalistima, u vecini tih zemalja koje si naveo na vlasti su socijalisti.
 
i ne samo to, nego su tamo kraljevske porodice cisto formalnog karaktera...voleo bih da vidim nekog svedjanina da dozvoljava necijem potomku da mu uredjuje zemlju samo zato sto je ovaj sin nekog budzovana...
i normalno da nikad necu biti za to da srbija bude kraljevina (osim na papiru)...kraljevstva carevine i kraljevine su izasli iz mode jos odavno...
 
У Србији су увек "цветале" руже, кад год је била монархија... Занимљива је чињеница, да је јако мало српских краљева умрло од старости у постељи, толико су били омиљени у народу...
 
Strela:
У Србији су увек "цветале" руже, кад год је била монархија... Занимљива је чињеница, да је јако мало српских краљева умрло од старости у постељи, толико су били омиљени у народу...

Pa bili smo monarhija ali ne parlamentarna tj. ustavna,tada je kralj imao mnogo kojekakvih prava i slobode cak bi se reklo da su svi nasi kraljevi bili apsolutisti
Verujem u Kraljevinu i kralja kao što je to činio đeneral Draža Mihailović
A to što su ih ubijali,nisu to činili seljaci i pošten narod to je činila ona bagra koja je želela vlast u svojim rukama.Primer(Đinđiđev atentat,zašto?)
I nisu nam cvetale ruže jer se monarhije nisu potpomagale uopšte,i kraljevi su bili apsolutisti
Ali to je tvoje mišljenje i imaš pravo na to !
 
Obersturmfuehrer:
i ne samo to, nego su tamo kraljevske porodice cisto formalnog karaktera...voleo bih da vidim nekog svedjanina da dozvoljava necijem potomku da mu uredjuje zemlju samo zato sto je ovaj sin nekog budzovana...
i normalno da nikad necu biti za to da srbija bude kraljevina (osim na papiru)...kraljevstva carevine i kraljevine su izasli iz mode jos odavno...
To je tvoje mišljenje,a ja imam svoje
Ti nisi Srbin,dozvoljavaš Republiku koju najneobrazovaniji i najnenapredniji narod Evrope porobljava,ruši crkve i manastire,i uzima ono za šta je Knez Lazar izgubio glavu! Ljudi zar ne vidite da na svake 4 godine su izbori a svaki božiji dan je izborna trka,samo se misli na to ko će na vlast,ništa se ne podrazumeva povodom Kosova niko o njemu više i ne govori
Nema veze Kosovo smo izgubili još pre 10 godina,ali ljudi Niš i cela Jugo-istočna Srbija je na udaru Albanaca koji ne znaju za kondome, nemaju i ne kupuju kondome i anti-bebi pilule i kote se ko miševi u nekim rupama,zar sutra treba da i Niš i cela dolina Južne Morave bude NE SRPSKA!
I kod nas će biti Kraljevina formalnog karaktera, ali nas jedino Kralj može da spasi od najezde s juga!Ne znam kako ali imam neki dobar predosećaj povodom toga!
 
SavaBonJovi:
Pa bili smo monarhija ali ne parlamentarna tj. ustavna,tada je kralj imao mnogo kojekakvih prava i slobode cak bi se reklo da su svi nasi kraljevi bili apsolutisti
Verujem u Kraljevinu i kralja kao što je to činio đeneral Draža Mihailović
A to što su ih ubijali,nisu to činili seljaci i pošten narod to je činila ona bagra koja je želela vlast u svojim rukama.Primer(Đinđiđev atentat,zašto?)
I nisu nam cvetale ruže jer se monarhije nisu potpomagale uopšte,i kraljevi su bili apsolutisti
Ali to je tvoje mišljenje i imaš pravo na to !

Па ти не знаш елементарне ствари, уколико си дете до 18 година, онда ти се ово незнање опрашта. Ми смо управо били парламентарна монархија, имали смо странке још од XIX века и парламент, уосталом иди у библиотеку, уколико немаш у кући одговарајуће књиге и учи...
 
untouchable:
Ја сам за монархију САМО под условом да Аца Гица или његови синови НЕ седну на престо.

A ko da sedne!?
Ja bih predložio Dražu Mihailović,da je živ,naravno, a ne zna mu se ni grob gde je,
Ili Dražinog sina,mada njega nisam nikada ni video,pa mislim da bi to bilo glupo
Ili da se napravi takmičenje pri izboru novog kralja:tri discipline a jedan kralj:
1)najobrazovaniji
2)najsposobniji -fizički i psihički
3)najtalentovaniji


I pobednika proglasimo za kralja Srba,a on će nas predstavljti kao: obrazovan,sposoban i razno-talentovan narod("Znaš kako kažu u svetu kakav gazda takav pas")
 
Па ти не знаш елементарне ствари, уколико си дете до 18 година, онда ти се ово незнање опрашта. Ми смо управо били парламентарна монархија, имали смо странке још од XIX века и парламент, уосталом иди у библиотеку, уколико немаш у кући одговарајуће књиге и учи...
i ti nekomme da kazes da ne zna elementarne stvari cetnici SRS a nisu za monarhiju,to je samo ludak Seselj mogao da izmisli i da ga pristalice,ludaci podrzavaju.
 
SavaBonJovi:
A ko da sedne!?
Ja bih predložio Dražu Mihailović,da je živ,naravno, a ne zna mu se ni grob gde je,
Ili Dražinog sina,mada njega nisam nikada ni video,pa mislim da bi to bilo glupo
Ili da se napravi takmičenje pri izboru novog kralja:tri discipline a jedan kralj:
1)najobrazovaniji
2)najsposobniji -fizički i psihički
3)najtalentovaniji

Najposteniji i najsposobniji, ukoliko se ta dva uopste mogu spojiti u jednom coveku u ovoj drzavi! Do tada, nista!
 
Strela:
Па ти не знаш елементарне ствари, уколико си дете до 18 година, онда ти се ово незнање опрашта. Ми смо управо били парламентарна монархија, имали смо странке још од XIX века и парламент, уосталом иди у библиотеку, уколико немаш у кући одговарајуће књиге и учи...

Ti tvrdiš da smo bili ista Parlamentarna Monarhija kao što je to bila Velika Britanija!
Jel to tvrdiš?
Ja takvu monarhiju ne mogu da prihvatim,zato što to nismo bili !
Naš kralj je tada bio apsolutista u odnosu na druge monarhe iz tog vremena
i to je još strašnije jer ako svi sa ovog foruma potvrde ovu tvoju izjavu mi ne treba da postojimo jer smo najveća glupost
Ti kažeš da Englezi ne ubiše svog monarha a mi ubišmo našeg, a bili su slični po pravima i idejama
To nas dovodi u sitluaciju da razmislimo da je to smaknuće nas ostavio za Velikom Britanijom nekih 200 godina najmanje.

Tvrdiš li i dalje da su naš i engleski monarh imali ista prava ili tvrdiš da ste napravili kobnu grešku što ste ih ubijali,ahm?
Ja na to pitanje te parlamentarne monarhije ne gledam sa stanovista istoricara jer :"Istoriju pišu pobednici" nego sa filozofskog,razumnijeg aspekta,zato dobro pročitaj gore napisano
a ja sutra idem u biblioteku,važi li?
 
Wilkołak:
Najposteniji i najsposobniji, ukoliko se ta dva uopste mogu spojiti u jednom coveku u ovoj drzavi! Do tada, nista!

Zavisi šta podrazumevaš pod POŠTENJEM !
A i ko je danas pošten!
Jeste li ikada posmatrali prosjaka na ulici dok prosi ?
Ako niste,učinite to ,ali ne obraćajte pažnju na njega nego na one koji mu udeljuju dinar-dva
Jesu li oni pošteni?
Ne nisu, Srbin ne daje iz sažaljenja,taj s tim dinarom otkupljuje svoje grehe,znaju to prosjaci
Jedan mi rekao:"Da bog sačuva i da zdravlja tebi i tvojoj kući"
A ja sam mu drčno skresao u facu :"Koji je tvoj problem,čoveče?"
Kada sam dobro razmislio shvatio sam da sam podsvesno tražio otkup greha!Nikada više tog prosjaka nisam video a stalno prolazim pored crkve gde je on prosio! I ja sam po svojim kriterijumima NEPOŠTEN, i shvatam da poštenih nema,postoje samo razne nijanse NEPOŠTENIH!!
Tako da ćemo birati najsvetliju "belu svetlost" u nijansama NEPOŠTENIH!

bela svetlost(fizika)-je skup monohromatskih elektromagnetnih talasa koji imaju različite frekvencije(talasne dužine)
 
@SavaBonJovi

Vidim da se petljas u fiziku, pa kada se vec petljas i tako dobro baratas preporucujem ti da se bavis strukom a ne dosadnom demagogijom.

To sto ti skreses prosjacima u lice uopste ne ostavlja dobar utisak na mene. Pa sta, ti si jaka faca? Imas prosjaka koji to prose jer nece nista da rade i imas onih koji zaista nemaju. I jedni i drugi su sirotinja u duhovnom ili materijalnom smislu... No, nije ni na tebi ni na meni da sudimo o tome kao sto nije ni da pricamo kojesta prosjacima u lice! Ako hoces pomozi, ako neces, produzi dalje! Licne frustracije ne mozes iskaljivati na drugima, jer pre ili kasnije dobijes po labrnji zbog takvog ponasanja.

Medjutim, sta si ti u stvari rekao u svom komentaru? Ako mene pitas, NISTA! Nabacao si nekoliko redova, izvukao neke skroz nejasne zakljucke i na kraju otkrio kao neku istinu koju si zavio u fizicku formulu da bi izgledalo ozbiljnije.... Malo ozbiljnosti, molim!

Zna se dobro sta oznacava postenje, a tim tvojim Sokratovskim "sta je to" necemo stici nigde! Takvim stavom mozes sve, ali bas sve dovesti u pitanje. Postenje je nesto sto ne mozes tek tako da objasnis kao i ljubav i vecinu drugih ljudskih osobina! Postenje se oseca i postenje zraci iz nekoga.

I jos nesto, ne verujem ni kralja a jos manje u kraljevinu. Verujem u Boga i Carstvo nebesko... te stvari oko toga ko ce se dokopati nasledstva i novaca me uopste ne zanimaju! Nikada necu priznati kralja i nikada necu pristati da mu budem podanik jer taj covek, Aleksandar, niti je bolji niti losiji od 8 miliona ljudi u ovoj zemlji. Prema tome, ne zasluzuje nikakav poseban tretman, apanaze i ostale gluposti. Neka lepo zasuce rukave i radi kao i sav drugi svet. Pa nije samo njegova porodica ostecena, ostecene su i druge porodice...

Ipak, ono cega se najvise gadim je tzv. "krunski savet". E kada njih vidim dodje mi da povracam. Kao , svi su nesto vazni, ustogljeni ... satro izdigli se iznad naroda. Ne priznajem ni kralja, ni kraljevinu ni "krunski savet".
 
Srbija je imala sreću da se pre 60 godina na referendumu oslobodi tog sramotnog feudalnog nasledja i ne vidim nijedan ovozemaljski razlog da se i po tom pitanju vraća unazad i degradira. U svakom slučaju,ne bez ponovnog referenduma.

Nije mi jasno iz kojeg je žbuna autor ovog posta izašao ako misli da zemljama koje je nabrajao ne upravljaju političke partije i da njihovi monarsi služe nečemu drugom osim fotografisanju i negovanju tradicije..
Navodjenje blagostanja države kao argumenta je takodje krajnje besmisleno.Zar neko misli da će mu onaj grešnik Karadjordjević, koji ne zna pristojno da govori ni jezik zemlje čiji bi kralj da bude, doneti nekakav napredak i bolji život? Postoji li neki argument za takav stav? Pa on ne želi Srbiji da pokloni džakove para nego da pokupi ono što je pripadalo njegovoj familiji pre nego što su na samom početku rata kukavički pobegli u inostranstvo noseći samo zlato i devizne rezerve.

I da završim sa listom veoma prosperitetnih i razvijenih republika: Francuska,Nemačka,Švajcarska,Austrija,Finska,Italija,Irska,Belgija,Kanada,USA,Australija....
 

Back
Top