Letovanje na CG-primorju!

vladovlado69

Početnik
Poruka
35
Fino ovaj o Grckoj pise i sve je u redu, ali opet cu navesti prednosti CG-primorja, posebno za porodicno letovanje:
- jeftinije je,
- laksa komunikacija,
- manje guzve,
- sigurnije,
- bez pasosa i viza,
- blize,
- ugodnija klima,
- kvalitetniji smestaj.

E,sad da ne bi ispalo da se licno ovde reklamiram za svoj smestaj, ocekujem komentare, kao i pozive za rezervisanje smestaja-apartmana uz more u Tivtu-naselje Donja Lastva.
069/494960
067/252191
 
vladovlado69:
Fino ovaj o Grckoj pise i sve je u redu, ali opet cu navesti prednosti CG-primorja, posebno za porodicno letovanje:
- jeftinije je,
- manje guzve,
- sigurnije,
- blize,
- ugodnija klima,
- kvalitetniji smestaj.
Sve ovo jednostavno nije tachno.
-Za letovanje u grchkoj na lokacijama kao shto su Nei Pori,Hanioti,Pefkohori itd izdvaja se 160-180 jevreja,dok u CG u isto to vreme morash izdvojiti preko 220 jevreja.


-Manje guzhve tjete mozhda imati ove godine,poshto niko iz Srbije skoro netje dotji kod vas :twisted:

-Sigurnije apsolutno nije.U grchkoj redovno preko noci ostavim stvari na plazhi,i moje i devojkine,i apsolutno ih niko ne dira.Vratim se ujutru i nadjem sve tu.Chak sam u sred dana ostavljao tako stvari potpuno nechuvane,niko nije ni pomislio da uzme bilo shta.

-Blize mozda jeste,ali se do CG putuje I DO DUPLO DUZE,dok do Grchke iz Beograda treba maximum 9 sati.

-Klima u Grchkoj je savrshena za porodichno letovanje,ni pretoplo,ni prehladno.

-Kvalitetniji smeshtaj?Koga vi zezate???Vracam se uvek sa plazhe misleci da li cu imati vode da se istushiram,a vi mi pricate o kvalitetnom smestaju?Pa nisam ja sisao vesla za dorucak.

Sve u svemu,covek se jednostavno osetja mnogo prijatnije u Grchkoj,ljudi su mnogo prijatniji,DOMACINI su mnogo prijatniji,ako mu zatrazhish neshto ili ga zamolish TRKOM ce pokusati da ti to ispuni.
Ulazi u plazhe su besplatni dok u CG deru za ulazak na plazhe.Na nekim plazhama u CG chak ne mozhesh ni da unesesh svoj suncobran vec morash da iznajmish njihove,a to je totalno besmisleno.
U Grckoj je sve veoma veoma jeftinije nego u Crnoj Gori.
Nemojte ici u Crnu Goru,idite u Grcku,tamo idem vec 3 godine za redom,i nijednom mi se nije desilo da sam bio imalo nezadovoljan,za razliku od CG.
 
- jeftinije je,
- laksa komunikacija,
- manje guzve,
- sigurnije,
- bez pasosa i viza,
- blize,
- ugodnija klima,
- kvalitetniji smestaj Ovo su besmislice....a reci cu i zasto! nemoj da se uvredis! Sto se tice jeftinosti,npr.Budva sa non-stop vodom,katv,klimom..dnevni najam apartmana kosta 50-60 evra dok je u npr. Paraliji prosle godine to placeno sa moje strane 28 evra dnevno u apartmanu sa ****.Sto znaci da je Grcka znatno povoljnija sto se same cene smestaja tice.Slozicemo se da je ovo velika razlika. Laksa komunikacija-sto se tice komunikacije,posto znam engleski nece mi biti tesko za vreme mog odmora od 10 dana da pricam engleskim jezikom,jeste lepse pricati maternjim jezikom,a cak i sami Grci naklapaju Srpski. Manje guzve-kad se vikendom u CG sjate svi iz Podgorice,Niksica,Cetinja... Sigurnije-za 10 godina vas nece biti od Siptara i Muslija...U Grckoj si gost a U CG kad dodjes sa BG tablama magnet si prvo za policiju a i za indijance koji te gledaju popreko. Bez pasosa i viza-nije mi tesko da platim grupnu vizu za Grcku koja kosta 8 evra i nije tesko poneti pasos umesto licne karte.Lakse je sacekati 30 min.na granicnim prelazima sa Makedonijom i Grckom,manje-vise toliko bih cekao i policijskom punktu CG. Blize-Od Beograda do Tivta ako se ne varam ima 575km. otprilike a put je katastrofa,ibarska magistrala,kanjon Moraca,Do Paralije 800km. auto puta,bolji je u svakom slucaju nego ovaj,za 10-tak sati si u CG i u Grckoj. Znaci blize samo po broju kilometara. Klima-je slicna manje-vise,doduse Grcka je malo toplija. A sto se kvaliteta smestaja tice ne bih o tome.Reci cu ovo: "Visoke cene,nizak kvalitet". Za vodovod na primorju! Pozdrav!
 
Bugari da nisu toliki cigani i lopovi niko ne bi letovao u CG. Ako i kada udjemo u sengen svi se sele u Grcku. CG moze samo da smesti onu neupucenu stoku od Nemacke pa na gore koja nije nasla mesto na Hrvatskom primorju, pa se zajebali. CG ako nesto ne ucini sa svojim standardom turizma i uslugama, dolazice im samo Albanci (ionako im je zastava slicna).
 
paradizo:
Pa sad, ti stvarno ne moras da dodjes u CG, ali ne valja ni da lazes, jer neznam gde se to placa ulaz na plazi, normalno je ako uzmes lezaljku i sucobran da to platis, i nije tacno da je Grcka jeftinija od nas, puno pozdrava i zelim ti lep provod i ugodan boravak u Grckoj.
Kao prvo,ja ne lazhem.Kao drugo,ako imam svoju lezhaljku i suncobran zashto bih morao da placam iznajmljivanje drugog?
Tachno je da je Grchka jeftinija,i to u nekim slucajevima i DUPLO jeftinija,pogotovo u sezoni.
Da ne prichamo shto sa tu lezhaljku i suncobran deru...
Hvala na zheljama,isto i ja tebi zhelim na crnogorskom primorju.
Pozdrav.
 
Iako ove godine idem na Crnogorsko primorje slazem se sa vecinom da je Grcka jeftinija. U predsezoni moze da se nadje ceo apartman za 10 evra i to ne bilo kakav apartman ni studio nego pravi jednosoban stan. U Turskoj je prosle godine u tom periodu apartman (preko agencije) kostao 120 evra za 10 dana, znaci isto jeftinije.
Sve ovo drugo cu proveriti pa cu vam napisati. Nekako svima dajem sansu. Istina je da sam pre pet godina bila u Crnoj gori i da sam rekla "NIKAD VISE" , onda se opet setim da je ovo Jadransko more najvise more, da ima miris i boju i da hocu da verujem da se ljudi menjaju.
Na svim ovim temama javljaju se ljudi koji su nekad ranije bili tamo i imaju losa iskustva. Imam ih i ja, pa sta. Imam ih i sa ostalim zemljama pa im dajem sansu.
Eto, na primer, kada kazem da zivim na Palicu, svi odmah kazu "A, Subotica".
E, pa nije. Pre 4 godine sam iz Novog Sada dosla na Palic samo zato sto mi je dosta da Novi Sad lici na Beograd, a Subotica na Novi Sad. Mozda i na tom Crnogorskom primorju ima dobrih mesta i ljudi. Stvarno, ajde napisite nesto lepo sto ste tamo doziveli.
 
svake godine idem u Grcku na more i u Herceg Novi...i uvek se mnogo bolje provedem u Crnoj gopri,tamo sam imala najlepsa letovanja(licni dozivljaj),nevezano za samu uslugu i sl...nekako se uvek bolje osecam,a i izlasci su mnogo bolji...a Grcka mi je uvek za neka mirnija letovanaj gde najvise vremena provodim u obilasku,na plazi,na izletima,izlazim i tamo,ali ipak je to neka druga vrsta provoda...
 
Oximoron:
Kao prvo,ja ne lazhem.Kao drugo,ako imam svoju lezhaljku i suncobran zashto bih morao da placam iznajmljivanje drugog?
Tachno je da je Grchka jeftinija,i to u nekim slucajevima i DUPLO jeftinija,pogotovo u sezoni.
Da ne prichamo shto sa tu lezhaljku i suncobran deru...
Hvala na zheljama,isto i ja tebi zhelim na crnogorskom primorju.
Pozdrav.
Pa nije valjda da i u Grcku nosis lezaljku i suncobran na plazu, onda je najbolje da idemo na letovanje sa pola namestaja.
 
Bog je Crnogorcima dao prelepu zemlju, kako primorje, tako i kontinent. U to sam i sam imao prilike da se dovoljno puta uverim. Ali...
Paradizo, ti si zaista vrlo pristojan covek, sa realnim sagledavanjem stvari i nemoj se ljutiti ako ti kazem neke svoje utiske koji bas i nisu najpovoljniji. Bio sam, rekoh i u Crnoj Gori ali i u Grckoj. Cene su, za pocetak tu negde, manje vise isto je. Put za Grcku je svakako bezbedniji isao autobusom ili vlastitim prevozom, prav kao strela. Granica...pa sta da kazem, eto isto je. U Grckoj, kako predjes granicu sa Makedonijom svi imaju „okacen” osmeh, hoce da te usluze, tretiraju te kao stranca ( u pozitivnom smislu te reci ). U CG, tesko, usluga je zaista losa, a cene su skoro iste kao u GR. Kada idem na odmor ocekujem da se zaista odmorim, da ne mislim sta moze da mi se desi. Ne zelim da vidjam nabildovane „kajlase” koji mrko gledaju, bezobrazno i uz pretnje startuju sve zivo, prete srbima, zvezdasima, partizanovcima, beogradjanima, dobacuju i isticu svoju nacionalnost. Ovo govorim jer sam to u CG vidjao nebrojeno puta. Ove godine, posle referenduma, mogu samo da zamislim, jos ste i vi sami zestoko podeljeni. Voleo bih na primer da vidim Cetinje, ali sada zaista ne bih smeo tamo da odem. Kada odem u Grcku nista od tih problema ne postoji, osecam se kao pre 20 godina u CG. Bezbrizno, dakle. Meni ne predstavlja problem da platim lezaljku ili nesto slicno, ali kad sve navedeno spojim u jedno, lakse mi je da se 3-4 dana pomucim za vizna dokumenta, nego da mi propadne godisnja ustedjevina.
 
Marge Simpson:
Iako ove godine idem na Crnogorsko primorje slazem se sa vecinom da je Grcka jeftinija. U predsezoni moze da se nadje ceo apartman za 10 evra i to ne bilo kakav apartman ni studio nego pravi jednosoban stan. U Turskoj je prosle godine u tom periodu apartman (preko agencije) kostao 120 evra za 10 dana, znaci isto jeftinije.
Sve ovo drugo cu proveriti pa cu vam napisati. Nekako svima dajem sansu. Istina je da sam pre pet godina bila u Crnoj gori i da sam rekla "NIKAD VISE" , onda se opet setim da je ovo Jadransko more najvise more, da ima miris i boju i da hocu da verujem da se ljudi menjaju.
Na svim ovim temama javljaju se ljudi koji su nekad ranije bili tamo i imaju losa iskustva. Imam ih i ja, pa sta. Imam ih i sa ostalim zemljama pa im dajem sansu.
Eto, na primer, kada kazem da zivim na Palicu, svi odmah kazu "A, Subotica".
E, pa nije. Pre 4 godine sam iz Novog Sada dosla na Palic samo zato sto mi je dosta da Novi Sad lici na Beograd, a Subotica na Novi Sad. Mozda i na tom Crnogorskom primorju ima dobrih mesta i ljudi. Stvarno, ajde napisite nesto lepo sto ste tamo doziveli.
Palic je extra,bio sam za uskrs! Palic rules!
 
petrof:
Bog je Crnogorcima dao prelepu zemlju, kako primorje, tako i kontinent. U to sam i sam imao prilike da se dovoljno puta uverim. Ali...
Paradizo, ti si zaista vrlo pristojan covek, sa realnim sagledavanjem stvari i nemoj se ljutiti ako ti kazem neke svoje utiske koji bas i nisu najpovoljniji. Bio sam, rekoh i u Crnoj Gori ali i u Grckoj. Cene su, za pocetak tu negde, manje vise isto je. Put za Grcku je svakako bezbedniji isao autobusom ili vlastitim prevozom, prav kao strela. Granica...pa sta da kazem, eto isto je. U Grckoj, kako predjes granicu sa Makedonijom svi imaju „okacen” osmeh, hoce da te usluze, tretiraju te kao stranca ( u pozitivnom smislu te reci ). U CG, tesko, usluga je zaista losa, a cene su skoro iste kao u GR. Kada idem na odmor ocekujem da se zaista odmorim, da ne mislim sta moze da mi se desi. Ne zelim da vidjam nabildovane „kajlase” koji mrko gledaju, bezobrazno i uz pretnje startuju sve zivo, prete srbima, zvezdasima, partizanovcima, beogradjanima, dobacuju i isticu svoju nacionalnost. Ovo govorim jer sam to u CG vidjao nebrojeno puta. Ove godine, posle referenduma, mogu samo da zamislim, jos ste i vi sami zestoko podeljeni. Voleo bih na primer da vidim Cetinje, ali sada zaista ne bih smeo tamo da odem. Kada odem u Grcku nista od tih problema ne postoji, osecam se kao pre 20 godina u CG. Bezbrizno, dakle. Meni ne predstavlja problem da platim lezaljku ili nesto slicno, ali kad sve navedeno spojim u jedno, lakse mi je da se 3-4 dana pomucim za vizna dokumenta, nego da mi propadne godisnja ustedjevina.
Ja pokusavam mojim gostima da budem nasmejan i gostoljubiv, i za sada sam na zavidnom nivou, tako makar oni kazu, to isto kazu neki nasi turisti iz N. Sada, da su izuzetno zadovoljni sa svim sta im pruzam.
Bio sam masu puta u Grcku, tacnije u Atinu, i nikad nisam mogao da prodjem jeftino, morao sam se dobro potrositi, tako da neznam kako vi to uspevate da prodjete tako povoljno, Do tancina mi jasna nasa ponuda (svaka cast izuzecima) i ne zelim o njoj da pricam, mislim da jos uvek imate sigurnost na nase odnosno vase more, ja ne osecam to na takav nacin na koji ti, Cetinje je kao Gusinje, ali isto mislim da nemozete imati ni tamo problema. Da sam ja na vase mjesto prije bih otisao na ljetovanje u Albaniju nego u CG, jer sam mnogo razocaran i o tome ne zelim da razgovaram. U svakom slucaju zelim ti uspesno letovanje...
 
Oximoron:
Naravno da nosim...kada imam svoje i kada ga mogu spakovati u jedan kofer zajedno sa ostalim stvarima zashto ne bih nosio?
Nebi bilo lose da poneses i jedan frizider, ali pun namernica... mislim da se takav sistem ljetovanja ne moze nazvati odmorom nego umorom, i da znas ljetuj jednom u tri godine ali nastoj da to odradis u pravom stilu.
 

Back
Top