Oftamolog ili orl ?
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Oftamolog ili orl ?

Obećava la-istili (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano Oftamolog ili orl ?

Ako neko nema sopstvene suze i koristi godinama vestacke i istovremeno nema ni sluz u nosu ves suvu sluznicu sklonu pucanju kapilara u nosu da li moze da se obrati nekome ko ce spojiti razlicite simptome a da ipak dobije neku terapiju a ne samo spaljivanje kapilara i fizioloski rastvor.I kome ?

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano Re: Oftamolog ili orl ?

jeli mozes da procitas lepljivu temu "pre postavljanja teme obavezno procitati..."?
    Pa da onda ostavis smisleni post iz koga covek moze naslutiti sta zapravo pitas i sta ti fali.
    Pobogu narode koji put vam moram ponavljati istu stvar...dajte osnovne podatke o sebi, pa ne mozemo u pasulj gledati sta vam fali...osnovne podatke,jeste li musko ili zensko, koliko imate godina...
    Ubuduce cu ovakve teme bez komentara zakljucavati!

Učlanjen
    07.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

Ok osoba sa ovim gore nedovoljno pojasnjenim simptomima ima 60 godina zenskog je pola ,pati od niskog pritiska ,za koji nema prepisanu terapiju ,ima ceste ,glavobolje , crvenilo ,ociju , nervnu napetost , i kao sto rekoh ceste pojave obilnog krvarenja iz nosa .
    Nije hronicni bolesnik ,ne pati od secerne bolesti ,nalaz krvi ok , osim ovih problema koje joj do sada niko nije uspesno resio niti zapoceo neko terapijsko lecenje ,nema drugih zdravstvenih problema .
    Dakle od cega da pocne da naglasim osoba je iz unutrasnjosti i svaki odlazak kod lekara kosta je mnogo , pa ako dobije samo przenje kapilara u nosu i fizioloski rastvor da ispira oci onda joj se muka ne isplati (putni troskovi).
    Zato uz puno uvazavanje vase profesije ovde trazim kakav takav putokaz za dalje ako ga je moguce dobiti sa ovo malo podataka ,jer zaboga nece sa vasom dijagnozom direkno pod noz ,niko nije lud toliko ,...

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Za putokaz su potrebni neki podaci.
    Nizak pritisak se ne leci, glavobolja ima mali milion, moze biti uzrokovana tim istim niskim pritiskom, nervozom, moze biti migrenozna glavobolja...napetost moze biti uzrokovana razlicitim stvarima, moze biti u vezi sa prethodno navedenim a i ne mora, potreban konsultativni pregled psihijatra, crvenilo ociju moze biti uzrokovano konjuktivitisima, starackim promenama, sjogrenovim sindromom, krvarenje iz nosa od atroficne sluzokoze pa nadalje.
    Znaci generalno moze da je pogleda internista,oftalmolog, otorinolaringolog,neurolog,psihijatar pa da probaju da vide sta je.
    Prethodno je potrebno uraditi pregled, laboratoriju.
    Sa tako oskudnim podacima dodbro je da nisam navela jos koju specijalnost, ginekologa, reumatologa,alergologa...

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Vala bas. A meni odma na pamet pao Sjogren doik nisamvidela da osdoba ima 60 godina......
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Kaze da vec godinama koristi vestacke suze...e kad bi nasi forumasi mogli to da malo preciziraju sta znaci nekoliko godina...a nadjoh podatak da se javlja u dobi od 40 do 60 godina...moze biti...

Kako se ti provodis?Daj osuncaj se malo i za mene, nadam se da te sluzi vreme, kod nas kao da je jesen a ne juni mesec.

Učlanjen
    07.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

Ok ok jeste neprecizno i nestrucno ali u Pancevu je takva situacija na medicinskom polju da jednoj 60 godisnjoj zeni sa sela ne govore koju su joj dijagnozu postovali pa cak ni u izvestaju lekara specijaliste ne napisu nista nego ga vrate njenoj lokalnoj seoskoj doktorki onako blanko ,pa sada vi vidite .Nije pljuvanje nego cinjenica .Procitah u lepljivoj da se postovi sa kritikama na racun lekara brisu ali ja ovo napisah da se opravdam jer nemogu nista smislenije da dam od podataka kada ih nemam .
    Svki od oftamologa koji je pregledao u periodu od 99 do sada je dao samo vestacke suze .Ako biste mi malo pojasnili sta je Sjogren ukratko da ne lutam po netu u potrazi bila bih vam zahvalna .I shvatite nama ljudima koji nisu iz vase branse medicina nije u malom prstu pa da tek tako mozemo da komuniciramo na tu temu .
    Ja se ovim putem zelim koliko toliko naoruzati nekim podacima kako bih sa osobom koja ima ove probleme bila prisutna na pregledu i najzad dosla do nekog valjanog tretmana .
    Ali kao laik ja sam aut ne samo u ordinaciji nego izgleda i ovde .

Učlanjen
    07.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

Evo linka za one koji zele vise da znaju o gore pomenutom sindromu http://www.medicinenet.com/sjogrens_syndrome/index.htm jos samo kada bi bilo tako dobrih domacih sajtova pa bi sve dr ice mogle na god odmor . )

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Ne razumes...niko ne kaze da moras znati sta je u pitanju, opet ponavljam, forum ne moze da zameni ordinaciju, ja ne znam sta su lekari koji su je pregledali nasli, niti znam na sta je sve ispitivana, cak i sjogrenov sindrom se ne leci kod oftalmologa nego kod interniste,reumatologa uz konsultaciju i drugih specijalnosti.Ti navodis samo vestacke suze a ja ti rekoh da svi simptomi koje si navela mogu pripadati desetinama razlicitih bolesti, svakom sistemu organa ponaosob.

Slične teme

1. oftamolog, neurolog ili fizijatar???
    Autor knjigovodja u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.09.2008., 16:41
  2. oftamolog sos/čmičak
    Autor kaća777 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 13.05.2005., 14:46

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor