misljenja...

misljenje drugih ljudi mi je:


  • Ukupno glasova
    37
  • Anketa je zatvorena .

batka_mija

Domaćin
Poruka
3.233
da li vam je stalo da znate sta ljudi misle o vama i da li to moze da promeni nesto u vasem ponasanju, stavovima...? da li vam je bitno da cujete neke price koje kruze oko vas ili jednostavno ne obracate paznju na sve to? da li vam je bitnije misljenje drugih ljudi o vama samima, ili radite samo onako kako vi mislite da treba?
 
Stalo mi je u toj meri kada neko širi i priča neistine o meni. Mislim da smo po pitanju promena u stavovima nepopravljivi, a naročito je izraženo ukorenjavanje kako imamo više godina.
Imam svoj neki zamišljeni, zacrtani pravac i tako i radim i ponašam se.........
 
batka_mija:
da li vam je stalo da znate sta ljudi misle o vama i da li to moze da promeni nesto u vasem ponasanju, stavovima...? da li vam je bitno da cujete neke price koje kruze oko vas ili jednostavno ne obracate paznju na sve to? da li vam je bitnije misljenje drugih ljudi o vama samima, ili radite samo onako kako vi mislite da treba?

Naravno da mi je stalo. Ne libim se da pitam ni za savet ... uvažavam tudja mišljenja ... ali na kraju uradim po svome :mrgreen:
 
Jedino mi je stalo do misljenja od ljudi koje volim i koji mene vole.A ako neko ne bitan u mom zivotu prica nesto o meni - to mi nije bitno,ne nerviram se,jednostavno se ne tangiram oko toga.
 
ma vise mi je neko vidjenje sebe, kao uvek se nesto stiskam da pitam valjda da ne ispadnem da nesto ne znam...a kad pitam vidim da nije tako strashno
ma da mi je vise stalo vise bih menjala
zasto saljem ovoliko suvise i nikompotrebnog teksta :cool:
 
mishljenje drugih ljudi mi je bitno ali ne o meni nego u opshte, na to sam mislila, inache nije mi bitno shta misle o meni her znam kakva sam, shta mogu a shta ne i shta nisam, ljudi govore, ne treba se cimati oko gluposti
 
Bitno mi je mišljenje ljudi sa kojma se družim i koje volim.
Za ostale me nije baš briga.
Svako ima pravo na svoje mišljenje, pa i o meni i o drugima ,
ali to je već njegova stvar...
 
do pre 4 godine sam mnogo pazio kako će drugi prokomentarisati moje postupke...sad me tako zabole, mada se još malo obazirem šta će mi reći majka i dve najbolje drugarice...
 
Najbitnije mi je da mi savest bude cista.Cvrsto stojim iza svakog mog postupka pa bio on dobar ili los u ocima drugih.Jedino mi je stalo do misljenja moje dece .Pravi prijatelji ukoliko su pravi imace razumevanja za sve a ostatak sveta me savrseno ne interesuje.Jedino kad je posao u pitanju trudim se da budem pouzdana,da sam fer igrac i stalo mi je do toga da se vrednuje moj trud i bitno mi je misljenje drugih i tu sam spremna se korigovati na dobronamernu kritiku
 
Nije me baš mnogo briga, dok ostali trabunjaju koješta ja se zadubim u forum i 'ebe mi se.
Rado saslušam tuđe sugestije i ono što mi se čini prihvatljivim i korisnim usvojim, ostalo odbacim.
Naravno da svakome smeta kada neko iz okoline ima negativno mišljenje o nama, a imponuje kada ima visoko mišljenje. To je hrana za sujetu.
Kad bih vodila računa o tome šta ko priča bila bih kao onaj čiča iz narodne poslovice koji je sa sinom i sa magaretom putovao.
Prvo je otac jahao na magaretu, a sin hodao pješke. Slučajni prolaznik mu reče kako ga nije sramota, on jaše a dijete hoda pješke.
Otac sjaha, postavi sina na magare i krenuše dalje. Opet naiđoše na čovjeka koji mu reče kako dijete nema obzira da ono sjedi dok otac hoda. Otac sjede na magare i posadi sina ispred sebe. Naiđe treći prolaznik i reče kako obojica nemaju duše jer njih oba sjede na jednoj jadnoj životinji. Obojica sjahaše i nastaviše pješke. Opet susretoše četvrtog prolaznika koji reče da je smiješno da njih obojica hodaju pješke a magarac služi u tu svrhu...

I tako dalje.
Naravoučenije: Niko nije narodu ugodio (a ja dodajem) zato sam sebi ugodi.
 
meni zaista nije bitno sta ko kaze i misli... mogu da saslusam, iz postovanja, ljude koji su mi bliski, ali to sigurno nece nista promeniti... znaci, vreme je da glasam za nebitno... ne znam... hm...

a mislite li da ima puno ljudi koji pricaju lose o nekome samo da bi oni ispali bolji u svojim ili tudjim ocima?
 
Volim da znam, ako su mi ti ljudi bitni (porodica, prijatelji, saradnici)... oni mogu da utiču na to da korigujem svoje ponašanje prema njima... stavove korigujem u skladu sa saznanjima, nije to vezano za druge ljude direktno.
Oko mene ne kruže nikakve priče. :D
Radim onako kako mislim da treba kada je moj život u pitanju. U odnosima sa drugim ljudima, trudim se da sagledam i njihove potrebe i ugao posmatranja - dakle, tu pravim kompromise.
 
samo o sebi mi nije bitno.... volim da znam shta misle..... chisto informativno....... nije mi posebno vazhno, ako je razumno osnovano, nije mi bitno...... a ako nije... pa tek mi onda nije bitno..... u svakom sluchaju, glasam za preCednika.........
 
Kad kazem da mi je nebitno miosljenja drugih ljudi,to je tako ruzno/arogantno/sebicno....ali i potpuna istina.
Ne u nekom ruznom smislu,kao mislim da su svi glupi i nije me briga sta misle,nego jednostavno ja misim/radim ono sto JA hocu i sto mislim da je dobro.
Posto sam jarac i to verovatno utice
 

Back
Top