Veštački kukovi: ugradnja bescementne endoproteze kod mlađe osobe
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Veštački kukovi: ugradnja bescementne endoproteze kod mlađe osobe

Početnik
    Učlanjen
    08.06.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Veštački kukovi: ugradnja bescementne endoproteze kod mlađe osobe

Dijagnoza: Dysplasio coxae congenita bil.

Interesuje me sve u vezi obostrane ugradnje veštačkih kukova, tačnije bescementne endoproteze:
    - Da li se operacija radi istovremeno na oba kuka, ako ne, koliki je minimalni razmak između dve operacije;
    - Koje su ustanove najbolje za tu vrstu operacije i koliko košta operacija;
    - Kakav je postoperativni postupak i koliko traje;
    - Da li postoji vremensko ograničenje (godine života) do kojih se preporučuje operacija?

Takođe, interesuje me da li bi kukovi, pre operacije, mogli da izdrže promenu težine pri eventualnoj trudnoći (prema RTG snimcima gotovo da nema promena u poslednjih 20 godina).

Hvala unapred!

Iskusan Стефан ИПХ (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano Re: Veštački kukovi: ugradnja bescementne endoproteze kod mlađe osobe

Ako je ZE Zenica,pozdrav zemljakinji...

Nov član
    Učlanjen
    13.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Smile Re: Veštački kukovi: ugradnja bescementne endoproteze kod mlađe osobe

Citat Original postavio sfingaZE Pogledaj poruku
    Dijagnoza: Dysplasio coxae congenita bil.

Interesuje me sve u vezi obostrane ugradnje veštačkih kukova, tačnije bescementne endoproteze:
    - Da li se operacija radi istovremeno na oba kuka, ako ne, koliki je minimalni razmak između dve operacije;
    - Koje su ustanove najbolje za tu vrstu operacije i koliko košta operacija;
    - Kakav je postoperativni postupak i koliko traje;
    - Da li postoji vremensko ograničenje (godine života) do kojih se preporučuje operacija?

Takođe, interesuje me da li bi kukovi, pre operacije, mogli da izdrže promenu težine pri eventualnoj trudnoći (prema RTG snimcima gotovo da nema promena u poslednjih 20 godina).

Hvala unapred!
    evo da to odgovorom na tvoja pitanja.ja imam 27 god.i prije 1 god i 4 mjeseca sam ugradila bezcementnu endoprotezu kuka i apsolutno se nisam pokajala nego sam prezadovoljna.
    operaciju oba kuka nemožeš raditi odjednom jer je jako teška opercija,ja bih ti preporučila ako već moraš da operišeš oba kuka da napraviš razmak bar 2-3 god.da bi se potpuno oporavil.
    jer moj oporavak poslije operacije trajao je 6 mjeseci,da bih bila samostalna.osjećaš se ti dobro ali za smostalan život i dnevne aktivnosti,nisi sposobna zbog određenih pokreta i savijanja koje nesmiješ a i nesmiješ da radiš.ako te još šta zanima slobodno pitaj

Slične teme

1. vestacki jezik
    Autor NECA15 u forumu Jezik
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 04.05.2011., 18:14
  2. Vestacki rep ...
    Autor Ru_bi_tch u forumu Žene
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 28.08.2005., 01:00
  3. VEŠTAČKI KUKOVI
    Autor coler u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1