SILOVANJE

meni delujesh ko i svaki drugi s ljubavi i sexa...ako je za utehu...

ne bih znao kako da reshish mislim niko ovde to ne zna...lichne savete je totalno suludo davati na netu...kao shto je suludo i pitati...probaj da razumesh da se to dogadja i da je zhivot previshe bitan da bi se cimala oko nechega na shta ne mozhesh da utichesh..silovo silovo shta sad?...mislim el treba zbog toga da izgubish zhivot?...shta bi da si izgubila noge u saobratjajki?...kapiram ja da je to potresno mogu da zamislim da me neko siluje kako bi se loshe osetjao al jbga mislim zhivi dalje...nijedna tragedija nije vredna patnje koju joj dajemo...shta ti ja znam...
 
Wow ebaga ne znamo mnogo o tom fenomenu... al da je problem problem je... potrazi neka strucnija lica...
Sumnjam da te tipovi odbijaju zbog toga... a uvek moz i da im ne kazes uopste...
 
Sigurno si cula milion puta "Sve je to u tvojoj glavi".
I ma koliko to banalno zvucalo, treba to tako da pocnes da shvatas.
Znam, zvuci kao popovanje kad mi sa strane komentarisemo, ali dobro je rekao Antun Tun,zamisli onog ko je trajni fizicki invalid, on nema izbora, a ti ipak imas, zato pokusaj da udahnes zivot punim plucima. Toliko ljudi jos ceka na tebe, za njih ti osoba puna dobrih osobina, zabavna i kvalitetna.
Oni te ne osudjuju zbog tog sto ti se desilo, meni se cini da ti zapravo osudjujes sebe. Najvaznije je da ti to prevazidjes, da shvatis da ti nisi kriva i da je svakom moglo da se desi.
 
Silovanje bi trebalo da resava psihijatar. Po nekad ga je tesko resiti samostalno. Ima tu vise aspekata. Najbolje po zensku osobu je da taj nemili dogadjaj ostane tajna, sto je naravno tesko moguce, ili da za njega zna samo uzi krug ljudi koji mora da zna. Stvar je umalogradjanskom mentalitetu, de fakto ona je silovana, u glavam primitivnih srba ona je *****. Silovana zenska osoba se cesto ne oseca kao silovana sto i jeste nego se oseca kao vrsta jeftine ***** zbog uticaja primitivne malogradjanske sredine. Zasto se recimo krije identite dece koju je nastvovao pedofil? Zato sto je to sramota. U ocima Suda i zakona krv je pedofil, u ocima ucenih i obrazovanih ljudi kriv je pedofil ali u ocima onih primitivnih koji cine 90% naroda krva je ta devojcica. Ona je ta koja se sa 10 godina pojebala. E tu zatim sledi nabijen osecaj krivice i griza savesti. Na sve to ide osuda primitivne malogradjanske Srpske sredine. Sve to prelazi u depresiju.

Dalje sve zavisi od toga sta devojka resi. Moze da ode da potrazi strucnu pomoc sto je najbolje. A na zalost moze sve da se zavrsi i samoubistvom.
 
AntunTun:
meni delujesh ko i svaki drugi s ljubavi i sexa...ako je za utehu...

ne bih znao kako da reshish mislim niko ovde to ne zna...lichne savete je totalno suludo davati na netu...kao shto je suludo i pitati...probaj da razumesh da se to dogadja i da je zhivot previshe bitan da bi se cimala oko nechega na shta ne mozhesh da utichesh..silovo silovo shta sad?...mislim el treba zbog toga da izgubish zhivot?...shta bi da si izgubila noge u saobratjajki?...kapiram ja da je to potresno mogu da zamislim da me neko siluje kako bi se loshe osetjao al jbga mislim zhivi dalje...nijedna tragedija nije vredna patnje koju joj dajemo...shta ti ja znam...
lepo receno. pogotovo predzadnja recenica
 
slucajna_prolaznica:
Imala sam to uzasno iskustvo i dan danas ne znam kako to da prebolim, kako da izadjem na kraj sa tim. Uzasno me je sramota od sebe same i ponekad se sebi gadim. Ponekad mi se cini da se gadim i drugim muskarcima, kao da znaju sta mi se desilo. Nekako me svi vrlo brzo odbace. Da li je neko imao slicno iskustvo i da li je uspeo da resi ovaj problem?

Od cega te je sramota?
Mozes li tacno da definises cega te je sramota?
Da li ti zapravo sebe krivis za silovanje?
Zbog cega mislis da se gadis drugim muskarcima?

Mozda te odbace zato sto ima strah od seksa? Imas li strah od seksa. Posle silovanje IMAS to je normalno. Samo sto tvoj strah stupanja u intimne odnose niko nece da trpi u tome je problem, i muskarac namirise da nesto nije u redu, ne zna sta ali zna da nesto nije. I naravno da ce da te odbaci. Pa nece valjda da ceka godinu dana da se ti nakanis da imate seks.
 
AcaBg82:
Silovanje bi trebalo da resava psihijatar. Po nekad ga je tesko resiti samostalno. Ima tu vise aspekata. Najbolje po zensku osobu je da taj nemili dogadjaj ostane tajna, sto je naravno tesko moguce, ili da za njega zna samo uzi krug ljudi koji mora da zna. Stvar je umalogradjanskom mentalitetu, de fakto ona je silovana, u glavam primitivnih srba ona je *****. Silovana zenska osoba se cesto ne oseca kao silovana sto i jeste nego se oseca kao vrsta jeftine ***** zbog uticaja primitivne malogradjanske sredine. Zasto se recimo krije identite dece koju je nastvovao pedofil? Zato sto je to sramota. U ocima Suda i zakona krv je pedofil, u ocima ucenih i obrazovanih ljudi kriv je pedofil ali u ocima onih primitivnih koji cine 90% naroda krva je ta devojcica. Ona je ta koja se sa 10 godina pojebala. E tu zatim sledi nabijen osecaj krivice i griza savesti. Na sve to ide osuda primitivne malogradjanske Srpske sredine. Sve to prelazi u depresiju.

Dalje sve zavisi od toga sta devojka resi. Moze da ode da potrazi strucnu pomoc sto je najbolje. A na zalost moze sve da se zavrsi i samoubistvom.

ukoliko dodje ne daj bože do takvih misli....
pre pomisli na tako nešto pročitati temu suicidal tendencies na savremenom muškarcu






-gadan deda rastem-
 
mala_nish:
lepo receno. pogotovo predzadnja recenica

Nije bas idealno. Gubitak dela tela je invaliditet koji okolina ne osudjuje. Silovanje je nesto sto osudjuje okolina i osudjuje najcesce devojku. Posle silovanja devojka cesto gubi ljude oko sebe i podrsku. Zato je i potreban psihic posto je njegov posao da pomogne ljudima i to je duzan da radi, bez obzira gadili mu se ili ne.
 
AcaBg82:
Nije bas idealno. Gubitak dela tela je invaliditet koji okolina ne osudjuje. Silovanje je nesto sto osudjuje okolina i osudjuje najcesce devojku. Posle silovanja devojka cesto gubi ljude oko sebe i podrsku. Zato je i potreban psihic posto je njegov posao da pomogne ljudima i to je duzan da radi, bez obzira gadili mu se ili ne.
razumem potpuno sta si hteo da kazes, ja sam mislila na deo da nije vredna nijedna tragedija patnje koju joj posvecujemo. znam kako je to patiti, i ne mogu ni da zamislim kako se ova devojka oseca, ali ne treba da izgubi samopouzdanje i pola zivota zbog te nesrece.
imala sam , nazalost, prilike da osetim delic, naime, napadali su me momci, cak i stariji ljudi i u sred bela dana i po noci i svasta je moglo da se dogodi, ali se nekako odbranim i sve se prekine u poslednjem trenutku i to su uzasna iskustva koja su me mnogo puta terala da razmisljam kako sam sigurno ja zbog necega kriva sto mi se to desava, mozda zbog oblacenja, mozda tako delujem....a onda sam se osvestila i utuvila sebi u glavu da ma kako se ja obukla ne mogu da budem kriva za bolest tih ljudi i njihove odvratne nagone. i zato odsad idem gola. salim se. mnogo mucna tema.
 
Shvatam da mi koji to nismo dozivjeli zaista zvucimo kao pametnjakovici,ali takodje mislim da ova djevojka ne treba sazaljenje. I ko kaze da ljude koji su invalidi ne osudjuje okolina. Zali ih, a to je dovoljno. Djevojka koja je silovana ima tu prednost da se na njenoj spoljasnjosti ne vide tragovi. Znam, takodje, da je dusu najteze izlijeciti, ali i dalje mislim da je najvaznije ne kriviti sebe.
 
ja licno mislim da si ti tako down da saljes tu negativnu poruku oko sebe...
i mogu da razumjem tvoju bol i tvoju muku....
ali
digni glavu
pa ti si toliko toga
pametna, lijepa, osjecajna, radis neki posao (ili se jos skolujes), imas, sigurna sam, milion pozitivnih strana sebe....gledaj i razmisljaj o tome! i vjerujem da ce ti pomoci.
da pokusam da pojednostavim
ja imam duboke podocnjake i citav zivot sam gledala kako da ih sakrijem, da ih popravim, da ih ne znam ni ja sta uradim tako da se nisam htjela ni sminkati, ni sredjivati u smislu ma, svi ionako gledaju i vide samo moje podocnjake
dok su moje lijepe okice i usne i usi i kosa bili u drugom planu
znaci
jel' me razumjes?
daj to pozitivno i na to misli, bjezi iz tog zacaranog kruga, vazi?
 
slucajna_prolaznica:
Imala sam to uzasno iskustvo i dan danas ne znam kako to da prebolim, kako da izadjem na kraj sa tim. Uzasno me je sramota od sebe same i ponekad se sebi gadim. Ponekad mi se cini da se gadim i drugim muskarcima, kao da znaju sta mi se desilo. Nekako me svi vrlo brzo odbace. Da li je neko imao slicno iskustvo i da li je uspeo da resi ovaj problem?

Ovoo je dosta slozeno i ozbiljno pitanje da bismo caskali na Forumu,
otidji do psihijatra na neku terapiju...bices kao preporodjena posle nekog vremena...
Moras puno da radis na sebi tj. da ulivas samopouzdanje...a kazes da ti muskarci odbace vrlo brzo...pa mozda 1)ako ti delujes nezainteresovano jer te strah od bliskossti s muskom osobom (mozda nisi ni svesna toga, a muskarac ne zna zasto je to tako)
2) mozda u vezi prebrzo dodje do seksa i ti imas problem zbog intimnosti , mozda ti se gade i muskarci pa ih nesvesno odbijas od sebe
Izbaci samosazaljenje, prosla si kroz pakao, ali jedino ces sebi pomoci razgovorom sa psihijatrom koji ce te navesti na pravilno razmisljanje.Imaq toliko zena koje su silovane, pa su morale da smognu snagu i zive dalje sa svojim porodicama.Pozdrav
 
Moras ponovo da izgradis samopouzdanje i da naucis sebe da volis...
Ako ne mozes sama, potrazi pomoc... Nemoj se ustrucavati, samo jedan zivot imas i nikakav kreten nije vrijedan toga, da ga upropastis... Vec ti je dovoljno zla nanio i nemoj dozvoliti da to i dalje cini...
Budi jaka, nauci se da budes jaka!
Srecno...
 
Za pocetak, nemoj sebe osudjivati. Silovatelj je najcesce, labilna, nestabilna i duboko isfrustrirana osoba, koja se "hrani" patnjom drugih, na taj nacin nalazi zivotnu satisfakciju. To im daje moc i manifestvuje njihovu muskost. I bez obzira kako se devojka ponasala, sta nosila od odece, to nema veze, jer je u pitanju bolestan um koji samo dokazuje svoju nadmoc i silu, posto je verovatno da na drugom planu to ne moze.
Takodje, jos uvek je problem i u vaspitanju zenske dece. U nekim porodicama je musko dete u povlascenijem polozaju sto u devojcicinoj podsvesti stvara sliku o tome da su muskarci nadmocniji i da im treba povladjivati, pokoravati im se i oprastati im.
Mislim da bi bilo dobro da potrazis pomoc psihologa. Potrebno je da shvatis da ti nisi kriva i da povratis samopouzdanje i samosvest, a sigurna sam da oko sebe imas puno ljudi koji te vole i koji ce ti pomoci.
 
slucajna_prolaznica:
Imala sam to uzasno iskustvo i dan danas ne znam kako to da prebolim, kako da izadjem na kraj sa tim. Uzasno me je sramota od sebe same i ponekad se sebi gadim. Ponekad mi se cini da se gadim i drugim muskarcima, kao da znaju sta mi se desilo. Nekako me svi vrlo brzo odbace. Da li je neko imao slicno iskustvo i da li je uspeo da resi ovaj problem?
Nemam pametan savet.
Meni se ne gadiš. Ne vidim da si gadna ni nekom drugom ovde...
Hvala što nam svima veruješ.
 
slucajna_prolaznica:
Imala sam to uzasno iskustvo i dan danas ne znam kako to da prebolim, kako da izadjem na kraj sa tim. Uzasno me je sramota od sebe same i ponekad se sebi gadim. Ponekad mi se cini da se gadim i drugim muskarcima, kao da znaju sta mi se desilo. Nekako me svi vrlo brzo odbace. Da li je neko imao slicno iskustvo i da li je uspeo da resi ovaj problem?

Počni da se svetiš i da ti siluješ muškarce, da ih kinjiš i ponižavaš seksualno. To će ti dati moć i samopouzdanje, a biće i neka vrsta tvoje lične misije koja će ti odagnati strahove. Videćeš koliko muškarci mogu da budu smeteni kad ih napadne neka žena. Mi većinom volimo strah u ženskim očima, to je kao neki arhetip iz vremena kad smo žene dovodili u pećinu s maljem u ruci. To je ono što nas pali (muškarci koji vole da se nad njima dominira ili tobožnji koji vole "ravnopravnost" i nisu pravi muškarci, nego halbpederi i mamone-likovi). Zato, mi koji sebe smatramo "mačo" likovima, kada vidimo neku koja se sama seksualno nabacuje, ne znamo ništa drugo da kažemo nego da je "qrva", ali u sebi dobro znamo da smo ispali ******... Dakle, počni da se svetiš i biće ti bolje.
 
Ja ne verujem ni jednom psihijatru...sve su ti ista gowna i pricaju istu pricu za sve. Ja verujem samo u to da covek mora samom sebi da pomogne. I da se sam izbori sa svim problemima.
Znaci...sama se uzdigni iznad svega. Teka kada sam prolijes dovoljno suza,krvi i znoja znaces da si se konacno resio/la svoje bede.
Suoci se sa svojim najvecim strahom.
 

Back
Top