WEB..kako najlakše doći do sopstvenog sajta???

  • Začetnik teme macaktosa1
  • Datum pokretanja
M

macaktosa1

Gost

Postavite pitanja ili sami pošaljite odgovore na postavljena pitanja u vezi WEB dizajna....
Java skriptovi ili flash???
Prednosti i mane jedne i druge varijante......
Zašto na EUnet-u ne može da se postavljaju sajtovi u ASP verzijama?
I još....očekujemo diskusiju na ova pitanja....
hvala...
Macaktosa
 
Postoji puno besplatnih servisa koje ja koristim koji su besplatni i takodje nema reklama samo se ne dobija besplatan domain(com , org , net , etc. ) . Na primer ja koristim servis koji daje subdomain , unlimited space , unlimited bandwitch , PHP, PERL, CGI Scripting , FTP , NO ADS , i ja mislim da je to dovoljno .
 
Jaksa:
Posetite moj sajt . Uzmite u obzir da sam 88 god pa ... evo njegove adrese :
http://www.jaksa.co.sr
Takodje ako si web desinger poseti
http://www.free-webhosts.com . To je najkorisniji sajt koji postoji u vezi sa web hosting-om .
Hvala . Cao .
P.S. Hvala za ponudu mada ne bi trebalo da pijem pivo . Mislim nemam dovoljno godina . HAHAHAA
hvala na predlogu, sajt mi se dopada, samo treba malo vi[e sadržaja na njemu....

Jao Jakso nesreco, pa nemoj BMP na web ! Prebaci to u GIF ili JPEG....
 
Jaksa:
Bozo ja bih najradije to uradio ali posle toga se gubi kvalitet slike .

Ne lupaj gluposti, kakav se to kvalitet gubi ?
Sve moze da se optimizuje super, oces da kazes da svi ostali sajtovi nemaju kvalitetne slike ? c c c
JAO JAOOOOOOOOO !
jel imas Photoshop ?
Ako imas probaj opciju SAVE FOR WEB izaberi JPEG MEDIUM ili JPEG HIGH quality, i to ce biti i bolje i manje od sadasnjed BMP-a !
 
E, a jel' dozvoljava taj "free webhost" remote linking slika? Uhh...samo 20 kb?

Ja sam koristila Topcitis skoro godinu dana...i nije bio losh host...nema pop-up reklama...samo je zaglavlje kao reklama...ALI...onda je jednog dana a ceo sajt naprosto nestao...*poof* Ughhhh!!!!!!!!

Sad korisitm Multimaniu vec vise od godinu dana - http://www.multimania.lycos.fr/ i stvarno se ne mogu pozaliti....50 ili 100mb FREE, FTP, a cak dozvoljavaju i remote liknig slika, sto je retko kod besplatinh hostova.....uh...E, jedini "problem" je sto je sve tamo na Francuskom...eh.....;)
 
Pfff...... najjace je kad se nadje neki jeftin hosting, a ima dosta takvih gde dobijes sve zivo, i svoj control panel, recimo ovako nesto.....

- 100 MB Hard Disk
- 4 GB Data Transfer
- 2 Sub-domains
- 2 FTP Accounts
- 2 MySQL Databases
- 100 POP3 Accounts
- Shared IP Address
- Setup fee $0.00
$ 5. 99

A ima instalirano sve ovo:

True 99.9% Uptime Guarantee
- Advanced Control Panel
- Shell Access
- Private CGI-BIN
- Password Protection Manager
- PhpMyAdmin Manager
- MySQL Manager
- Frontpage 1998, 2000, 2002
- Detailed Web Stats
- SSL Support
- Cron Job Manager
- Downloadable Daily Backup
- Downloadable Raw Log Files
- Mailing Lists
- Your Own SMTP Server
- IMAP Support
- Unlimited Email Forwarding
- Unlimited Email Aliases
- Unlimited Auto Responders
- Web Based Email
- Spam Filter Admin
- 15 Days Money Back Guarantee
- Daily, Weekly, Monthly Backups
- Server Side Includes
- Custom Error Pages
- Unlimited FTP Access
- Anonymous FTP
- Manage OpenPGP keys
- Free Perl Module Installations
- Free Shopping Cart

+ ove skripte

- Guestbook
- Counter
- FormMail
- Banner Rotator
- Clock
- Random HTML
- Simple Cgi Wrapper

I to sve NA:

- Redhat 7.2
- Apache Web Server 1.3.27
- PHP 4.2.3
- Zend Optimizer v2.0.1
- Perl 5.6.1
- MySQL 3.23.54
- Exim 3.36
- CURL Support
- GD Library 1.8.4
- ImageMagick 5.4.5
- FrontPage Extensions 1998/2000/2002/XP


$6 je nesto manje od 350 din/mesecno, sto i nije nesto mnogo ako je sajt nesto vise od obicnog home page-a.
 
Bozo:
Pfff...... najjace je kad se nadje neki jeftin hosting, a ima dosta takvih gde dobijes sve zivo, i svoj control panel, recimo ovako nesto.....

- 100 MB Hard Disk
- 4 GB Data Transfer
- 2 Sub-domains
- 2 FTP Accounts
- 2 MySQL Databases
- 100 POP3 Accounts
- Shared IP Address
- Setup fee $0.00
$ 5. 99

A ima instalirano sve ovo:

True 99.9% Uptime Guarantee
- Advanced Control Panel
- Shell Access
- Private CGI-BIN
- Password Protection Manager
- PhpMyAdmin Manager
- MySQL Manager
- Frontpage 1998, 2000, 2002
- Detailed Web Stats
- SSL Support
- Cron Job Manager
- Downloadable Daily Backup
- Downloadable Raw Log Files
- Mailing Lists
- Your Own SMTP Server
- IMAP Support
- Unlimited Email Forwarding
- Unlimited Email Aliases
- Unlimited Auto Responders
- Web Based Email
- Spam Filter Admin
- 15 Days Money Back Guarantee
- Daily, Weekly, Monthly Backups
- Server Side Includes
- Custom Error Pages
- Unlimited FTP Access
- Anonymous FTP
- Manage OpenPGP keys
- Free Perl Module Installations
- Free Shopping Cart

+ ove skripte

- Guestbook
- Counter
- FormMail
- Banner Rotator
- Clock
- Random HTML
- Simple Cgi Wrapper

I to sve NA:

- Redhat 7.2
- Apache Web Server 1.3.27
- PHP 4.2.3
- Zend Optimizer v2.0.1
- Perl 5.6.1
- MySQL 3.23.54
- Exim 3.36
- CURL Support
- GD Library 1.8.4
- ImageMagick 5.4.5
- FrontPage Extensions 1998/2000/2002/XP


$6 je nesto manje od 350 din/mesecno, sto i nije nesto mnogo ako je sajt nesto vise od obicnog home page-a.

i gde to ima ? :)
pazi vazno mi je da im je sigurnost na super ultra visokom nivou
 
Nesma nishta kvalitetno za dzabe. Ljudi budite svesni da se free hosting moze naci, ali kvalitet takvih hostinga nemoze se meriti sa nekim koji se placa. Najveci broj tih takzvanih free hostinga nema podrske za razne baze, a to u znatnome moze promeniti koncepciju web stranice. Bas zbog takvih cinjenica, smatram da hosting vredi kupiti, ali nikako na prostorima Srbije i Crne Gore. Jos uvek nije vreme kada je nas internet dovoljno jak, i nasi provajderi provajderi evropske klase.
Ukoliko se malo vise potrudite da potrazite, pronacicete razne internet kompanije koje nude povoljan hosting ali zaista kvalitetan hoting. Takodje pod domeni koji se mogu lako registrovati na internetu tipa .cjb.net, .da.ru, .rs.sr, dzaba.com ... korisnicima globalne mreze nezvuce toliko primaljivo i retko se odlucuju za ucitavanje takvih stranica. 8-9 dolara cena je koju bi trebali izdvojiti za registraciju .com, .net, .org .... domena shto ne predstavlja veliku cifru ukoliko su vam potrebe vec od kreiranje obicne home page stranice.
Ariadomain nudi po veoma niskoj ceni od 20 dolara godisnje, registraciju domena tipa .com, .net, .org a uz to dobijate web hosting:
-50 MB
-10 web maila
-10 ftp usera
-1 gb Data Transfer
-control panel
Sve ovo u kompletu za 20 dolara na period od godinu dana! Da sve ovo nije prevara ariadomaina svedocim vam ja koji sam korisnik njihovih usluga i stvarno sam prezadovoljan ulovima i ponudom.
Vise informacija - http://www.ariadomain.com/

Da yahoo radi kvalitetan hosting mogli smo se svi uveriti koji smo koristili njihove usluge free hostinga. U svakom slucaju posetite http://webhosting.yahoo.com/ gde mozete videti njihovu ponudu hostinga, cene su visoke ali kvalitet je na visokom nivou.
Takodje za sve zainteresovane koji su u dilemi dali je yahoo hosting prava stvar za njih dajem garanciju za profesional paket usluga ciji sam korisnik.

Danas kada se u Srbiji pruza mogucnost da se lako dodje do kreditnih kartica preko mnogih banki koje rade sa najvecim "PLASTICARIMA" visom i mastercardom, nebi trebao biti problem registracije domena putem interneta, mada rizik uvek postoji jer koriscenje na internetu spada u sopstvenu odgovornost.
Dalicete kvalitet platiti, ili koristiti neshto "polovno" ostaje na vama da odlucite!
 

Back
Top