G17 plus: Zabraniti SRS

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Coke

Primećen član
Banovan
Poruka
561
G17 plus: Zabraniti SRS
7. jun 2006. | 07:54 -> 12:48 | Izvor: B92
Beograd -- G17 plus zatražila od republičkog tužioca da pokrene postupak pred Ustavnim sudom Srbije za zabranu Srpske radikalne stranke.

Zahtev je upućen zato što se SRS nije ogradila od izjave svog poslanika koji je vređao ministarku Ivanu Dulić-Marković na nacionalnoj osnovi. Šef poslaničke grupe G17 plus u Skupštini Srbije Miloljub Albijanić rekao je da ta stranka traži od predsednika parlamenta da, u skladu sa ovlašćenjima i na osnovu Poslovnika, kazni poslanika SRS-a Zorana Krasića.

Albijanić je zatražio da Krasić bude sankcionisan zbog, kako je naveo, izazivanja i podsticanja nacionalne netrpeljivosti i mržnje u parlamentu.

Podsetimo, poslanik radikala Zoran Krasić, inače ministar trgovine u drugoj vladi Mirka Marjanovića, izneo je čitav niz uvreda na račun ministarke poljoprivrede Ivane Dulić Marković tokom rasprave o Predlogu zakona o regulisanju plata državnih službenika. "Uzmite vašeg potpredsednika Ivanu Dulić-Marković, i ona pokupi ove njene ustaše i dovede da joj budu savetnici. Gde joj je bila rodbina, a brat gde joj je bio, u vojsci Republike Srpske ili u "zengama"? To je ta gospođa koja je rekla da je ona vlast klala i krvavim kontejnerima prebacivala leševe."

Ivana Dulić-Marković je, vidno uznemirena, kazala da su ona i njena porodica ponosni na to što su građani Srbije: "Htela bih samo da kažem da je ovo potpuni rečnik mržnje i haosa na delu, koji govori više o onima koji to rade nego o mojoj porodici, koja je ugledna porodica, i mi smo veoma ponosni što smo građani Srbije i građani Vojvodine. Meni je ovo podstrek da se dalje, sa sto puta više snage borim za evropsku Srbiju i za reforme koje sam započela i nema načina da me u tome spreče ni fašisti koji moju porodicu stavljaju na tanjir raznim bolesnicima."

Ratko Božović, profesor Teorije kulture na Fakultetu političkih nauka, kaže za B92 da ispada da je Dulić Marković "kriva" zbog svoje nacionalne pripadnosti, a i zbog toga što je govorila istinu, pre svega o aferi sa hladnjačama.

"Sve ovo je tipično za radikale. Ovakvi nastupi dovode u pitanje moralno ponašanje, zdravu pamet i političku kulturu. Ali, možda je dobro što se ovo dogodilo. Da se vidi dokle smo stigli na putu za civilizovana društva, a još više da građanima skrenemo pažnju šta će im se dogoditi za vreme moguće vladavine radikala", rekao je Božović.


BRAVO za G17+!
 
Ne znam, ali je na njima da iznesu dokaze.

Mada ne vidim, čak i da je tako, kakve to veze ima sa njom.
I u tom smislu je Krasićev govor apsolutno neprihvatljiv i predstavlja fašizam najgore vrste.

To mi je kao kada su Šešelja napadali da je "Hrvat" e pa ako je to "najgore" onda nemojte da ga napadate uopšte.
 
Coke:
Ne znam, ali je na njima da iznesu dokaze.

Mada ne vidim, čak i da je tako, kakve to veze ima sa njom.
I u tom smislu je Krasićev govor apsolutno neprihvatljiv i predstavlja fašizam najgore vrste.

To mi je kao kada su Šešelja napadali da je "Hrvat" e pa ako je to "najgore" onda nemojte da ga napadate uopšte.

Па, види овако...Није проблем у томе што је она Хрватица (сачувај боже), али би био проблем ако се установи да јој је брат био припадник "зенги". Сложићеш се да онда не би било нормално да остане министар (не би било нормално ни то што је постала министар).

Красићев говор је био скандалозан, али ако СРС покаже неке доказе за своју тврдњу, онда то баца сасвим ново светло на читаву причу. Наравно, остаје и даље лош утисак о понашању радикала, али, радикали су то, бар мене не могу изненадити...
 
Ratko Božović, profesor Teorije kulture na Fakultetu političkih nauka, kaže za B92 da ispada da je Dulić Marković "kriva" zbog svoje nacionalne pripadnosti, a i zbog toga što je govorila istinu, pre svega o aferi sa hladnjačama.

"Sve ovo je tipično za radikale. Ovakvi nastupi dovode u pitanje moralno ponašanje, zdravu pamet i političku kulturu. Ali, možda je dobro što se ovo dogodilo. Da se vidi dokle smo stigli na putu za civilizovana društva, a još više da građanima skrenemo pažnju šta će im se dogoditi za vreme moguće vladavine radikala", rekao je Božović.

Хах......Ратко Божовић, бивши комуниста, црногорац, бисексуалац, човек који из ванбрачне везе са Азром Ченгић има дете.......

Овакве његове изјаве ме уопште не чуде.........

Он је "професор Теорије културе", као што је онај МиркоЂорђевић "професор Социологије религије" - А ОБОЈИЦА СУ СМРДЉИВИ МАРКСИСТИ.
 
Arhangel NS:
Па, види овако...Није проблем у томе што је она Хрватица (сачувај боже), али би био проблем ако се установи да јој је брат био припадник "зенги". Сложићеш се да онда не би било нормално да остане министар (не би било нормално ни то што је постала министар).

Ne mora da znači.
Zamisli situaciju da ona nije imala kontakt sa bratom od svoje 5. godine.
Ili da je ona javno istupala protiv njegovih stavova.

Ne možemo držati ljude odgovornim zbog nečega što nisu oni uradili.

Красићев говор је био скандалозан, али ако СРС покаже неке доказе за своју тврдњу, онда то баца сасвим ново светло на читаву причу. Наравно, остаје и даље лош утисак о понашању радикала, али, радикали су то, бар мене не могу изненадити...

Dokazi bi bacili drugačije svetlo, ali pošto on nije izneo nikakve dokaze onda ne vredi da pričamo o tome. Na kraju krajeva tako ozbiljne stvari se ne iznose u skupštini u javnost.

Ратко Божовић, бивши комуниста, црногорац, бисексуалац, човек који из ванбрачне везе са Азром Ченгић има дете.......

Evo reci ti meni Arhangele, da li ti posle ovakve argumentacije i fašizma eremitu smatraš uopšte normalnom osobom?
 
Mislim da je mozda bolja varijanta da radikali dodju na vlast,posto im je kako se prica takv rejting,pa da ovaj narod kratke pameti prodje jos jednu golgotu sa njima kao dok su bili sa SPS i da ih na kraju NATO zabrani,tako sto ce se tenkovi Alijanse naci na kraju price o SRS na Terazijama,Trgu Republike,ispred bivse savezne skupstine.....
 
Coke:
.

Evo reci ti meni Arhangele, da li ti posle ovakve argumentacije i fašizma eremitu smatraš uopšte normalnom osobom?

Психопато ушмркани, сваким својим постом све више доказујеш да си потпуно изгубио разум, можда кризираш...

ево, шта у овом мом посту има фашистичког, болеснику један:

******************************************************************************************************
оригинал поставио еремита:
Хах......Ратко Божовић, бивши комуниста, црногорац, бисексуалац, човек који из ванбрачне везе са Азром Ченгић има дете.......

Овакве његове изјаве ме уопште не чуде.........

Он је "професор Теорије културе", као што је онај МиркоЂорђевић "професор Социологије религије" - А ОБОЈИЦА СУ СМРДЉИВИ МАРКСИСТИ.
******************************************************************************************************

п.с. Иди лечи се док још имаш времена.Могу да ти дам податке да се на време обратиш Институту за болести зависности.........
 
Arhangel NS:
Добро, о-кеј ми је то...Него Цоке, да ли ти можда знаш има ли истине у томе што причају радикали? Мислим на оно да јој је брат био у зенгама...

И не пали се одмах, питам те најозбиљније...

Onaj koji optuzuje on treba da dokaze krivicu, a ne optuzeni da dokazuje da nije kriv. Inace ne treba zabraniti SRS nego se potruditi da se popravi ekonomska situacija u zemlji. Cim bude bilo manje nezadovoljnih bice i manja podrska ekstremistima. Setite se sta se sve desilo kao posledica Obznane i zakona o zastiti drzave iz 1929. - 56 godina komunisticke vlasti.
 
roninraven:
Onaj koji optuzuje on treba da dokaze krivicu, a ne optuzeni da dokazuje da nije kriv. Inace ne treba zabraniti SRS nego se potruditi da se popravi ekonomska situacija u zemlji. Cim bude bilo manje nezadovoljnih bice i manja podrska ekstremistima. Setite se sta se sve desilo kao posledica Obznane i zakona o zastiti drzave iz 1929. - 56 godina komunisticke vlasti.
Ako ovaj narod vidi resenje ekonomskih problema,siromastva i nezaposlenosti u vlasti SRS neka budu vlast ali ce to narod skupo kostati,kao sto ti kazes koliko je sve rezim Kraljevine Jugoslavije doprineo nezadovoljstvu naroda i rastu KPJ,kasnije u ratu ogromnog prelaska Srba u partizane i 56 godina vlasti komunista.
Ali ce se sve ukoliko radikali budu napravili kao vlast neki novi sukob zavrsiti kao sto sam gore vec napisao ali u tom slucaju Nikolic,Vucic i ostali zavrsice kao Sadamovi sinovi.
 
I.Sikorsky:
Ako ovaj narod vidi resenje ekonomskih problema,siromastva i nezaposlenosti u vlasti SRS neka budu vlast ali ce to narod skupo kostati,kao sto ti kazes koliko je sve rezim Kraljevine Jugoslavije doprineo nezadovoljstvu naroda i rastu KPJ,kasnije u ratu ogromnog prelaska Srba u partizane i 56 godina vlasti komunista.
Ali ce se sve ukoliko radikali budu napravili kao vlast neki novi sukob zavrsiti kao sto sam gore vec napisao ali u tom slucaju Nikolic,Vucic i ostali zavrsice kao Sadamovi sinovi.

уахахахахаха.Где си ти учио историју? :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Ako se izvine, nemaju moj glas!
Neka gospodja tuzi, pa neka gospodin Krasic odgovara pred sudom!
Ali, nece, jer zna da ce poslanik Krasic lako dokazati ovo sto je ustvridio..
Zato i ne sme, nego koristi medije (B92 najobilatije) koristi svoju stranku koja nema nikakvu podrsku u narodu, niti ima ikakav ugled osim onog za koji ne bih ovde iznosila kvalifikacije, ali stoje.
Zatim, ima podrsku NVO, Cedomira Jovanovica, i njima slicnih, dakle svih kojima je Srbija zadnja rupa na svirali.
Mozda bi trebalo tuziti nju da dokaze KOLIKO je to hladnjaca prevozio SPS i SRS, i cijom zaslugom ili greskom.
Ta gospodaj je dovoljno izvredjala ovaj narod, dovoljno mu napakostila svojim postupcima ( i kao ministar poljoprivrede) , a najveca uvreda je upravo bacena Srbiji u lice: Da vice-premijer bude Hrvatica ciji je brat bio u "Zengama" i valjda nije pojio Srbe mlekom i medom, nego radio nesto drugo.
Sto bi kola skripala - to volovi buchu!
Dinkic moze samo da sanja da ce moci da ukine SRS, pa neka sanja, nije kaznjivo zakonom, a ono sto je kaznjivo on ne sanja, on to prtvara u javu poodavno vec, od 5. oktobra!!!!
 
I.Sikorsky:
Ako ovaj narod vidi resenje ekonomskih problema,siromastva i nezaposlenosti u vlasti SRS neka budu vlast ali ce to narod skupo kostati,kao sto ti kazes koliko je sve rezim Kraljevine Jugoslavije doprineo nezadovoljstvu naroda i rastu KPJ,kasnije u ratu ogromnog prelaska Srba u partizane i 56 godina vlasti komunista.
Ali ce se sve ukoliko radikali budu napravili kao vlast neki novi sukob zavrsiti kao sto sam gore vec napisao ali u tom slucaju Nikolic,Vucic i ostali zavrsice kao Sadamovi sinovi.

a tvoji dragi Lameri kao i u Bagdadu - prebroj bar one kovcege sto su priznali od kako su tamo (o tajnima nemoj ni da se trudis, to oni nocu :-()
 
opanak:
Ko to hoce da ukine milion i nesto stotina hiljada ljudi, od jutros pa na dalje radio B92 neprestano dovodi goste koji razglabaju na tu temu, eh kada bi sebe bar slucajno ukinuli na jedan dan.
Mali uvek mrze velike.
Mogu da zamislim da u Hrvatskoj vice-premijer postane Srpkinja ciji je brat ubijao Hrvate.
Samo kod nas ovako nesto moze da prodje.
Nikako kod drugih.
Gospodja ministar, sinoc je, okruzena vernim kamerama (mikrofonima, diktafonima) vernog joj i antisripskog B92 plakala, ali ne zato sto joj je brat bio "Zenga" nego sto se neko drznuo da to javno sa skupstinske govornije kaze (pred milionskim auditorijumom) a ne poneka sporadicna izjava koju retko ko i cuje.
I, ovo sto sada rade, samo rade u korist svoje stete, ovo je otislo mnogo dalje nego sto su zeleli, moguce da se neko od "Zenginih" zrtava koje su prezivele, javi i objasni neke stvari.
Ali, vec ce to pronaci Radikali, ne brinem za to, a ni za Radikale.
Ako si covek i ako si hrabar, reci popu pop-bobu bob!
 
Ja sam , naprimer , cuo u Zemunu, da je blizak rodjak gdjice Bilje , klao malu decu na ratistu u Vukovaru, a i na drugim mestima.........pri tom je i bio poznat kao silovatelj baba , a i deda........

Dakle, mislim da nije u redu, da takva dela ostanu nekaznjena..........

A gdjici Bilji, savetujem da me tuzi, a napominjem , da imam ljude koji ce pred sudom ponoviti isto...

Dakle, sud je merodavan za dokazivanje nevinosti......................
Ne za dokazivanje krivice, kako je to u drugim zemljama....vec, kako su radikali okrenuli cunak naopako, ja te oklevetam, a ti se sada brani pred sudom............ili si kriva
 
Kohen:
Ja sam , naprimer , cuo u Zemunu, da je blizak rodjak gdjice Bilje , klao malu decu na ratistu u Vukovaru, a i na drugim mestima.........pri tom je i bio poznat kao silovatelj baba , a i deda........

Dakle, mislim da nije u redu, da takva dela ostanu nekaznjena..........

A gdjici Bilji, savetujem da me tuzi, a napominjem , da imam ljude koji ce pred sudom ponoviti isto...

Dakle, sud je merodavan za dokazivanje nevinosti......................
Ne za dokazivanje krivice, kako je to u drugim zemljama....vec, kako su radikali okrenuli cunak naopako, ja te oklevetam, a ti se sada brani pred sudom............ili si kriva
Nisi ti prvi put mene oklevetao, tebi je to postalo navika, pa cu i preko ove nebuloze preci.
Bilja nije ministar poljoprivrede (uskoro i vice-premijer Srbije) da bi morala kome da polaze racune, niti od Biljaninih izjava (i dela) moze da stradava citav narod!
Dakle, slobodno tvrdi to sto tvrdis, necu te tuziti :roll: niti cu dokazivati svoju "nevinost" onima koji samo za grehe znaju!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top