Konstitutivnost u Srbiji i CG!?

mi smo jedan narod,stoga i jedni i drugi trebaju biti konsitutivan narod...za razliku od muslimana,koji su u cg postali konstitutivan narod,iako se zna da su oni vjekovima napadali i pokusavali da sruse crnu goru i da od nje naprave tursku provinciju...i crnogorci i srbijanci se nazivaju srbi,isto kao sto se i englezi i velsani nazivaju britancima...mi smo jedan narod,mnogo toga nas veze,zajednicka vjera,istorija,jezik,previse su ova dva bratska naroda povezana da bi djukasenko i njemu slicni mogli da nas posvadjaju i zavade na duze vrijeme...granice su trenutne,vlade se mjenjaju,ali braca ostaju braca zauvjek
 
Апсолутно. ЦГ је настала ИСКЉУЧИВО као пројекат народа који се тада сматрао српским (а и данас се натполовична већина тог народа у ЦГ и расејању сматра српским). Приче о мултикултуралности и "заједничкој борби свих црногорских народа" за ЦГ су булажњење за ниво предшколског узраста (или интелигенцију просечног Миловог гласача). Међутим, у реалности, мрка капа, плашим се. Србе у ЦГ (ево, после само пар дана "неовисности") дукљанске комуно-усташе већ отворено угрожавају до те мере да им се забрањује јавно певање српских песама (случај Бара, јуче, и навијача "Партизана" од пре пар дана). Са друге стране, демократе и слободари са Цетиња, Улциња, Плава... урличу о "Монтенегро Веро!" (не знам да ли знате, али, тај поклич се, пре либерала '90-их, у ЦГ чуо само током нацистичко-италијанске окупације - занимљиво како се "самоопредељење" свих ових вашљивих антисрпских екипа у екс-Ју увек пропрати неким нацистичким гадаријама слављеника, и нико живи не реагује на то; док Срби, жртве Холокауста, трпе да им исти тај злочиначки олош трља нос непостојећим "српским фашизмом")... Званична Србија, наравно, ћути и прави се блесава. Можемо само да замислимо шта се десити кад Милови батинаши и злочинци крену по српским крајевима, селима и градовима, да "утерују дукљанштину" пендреком и ножем, као њихови преци, дрљевићевског или блажојовановићевског израза, потпуно свеједно.
 
Васо, види се да резонујеш баш као да си у Лијепој њиховој, што уствари и јеси.
Каква глупост око "реципроцитета" признавања конститутивности !? Шта нас делиш без потребе ??
Тај, један ИСТИ народ је конститутиван и овде и тамо....
 
kusha:
mi smo jedan narod,stoga i jedni i drugi trebaju biti konsitutivan narod...za razliku od muslimana,koji su u cg postali konstitutivan narod,iako se zna da su oni vjekovima napadali i pokusavali da sruse crnu goru i da od nje naprave tursku provinciju...i crnogorci i srbijanci se nazivaju srbi,isto kao sto se i englezi i velsani nazivaju britancima...mi smo jedan narod,mnogo toga nas veze,zajednicka vjera,istorija,jezik,previse su ova dva bratska naroda povezana da bi djukasenko i njemu slicni mogli da nas posvadjaju i zavade na duze vrijeme...granice su trenutne,vlade se mjenjaju,ali braca ostaju braca zauvjek

Ovo boldano, majke ti, reci da se šališ...NEVEROVATNO! NEČUVENO!!!!:D
 
Zarathustra:
Васо, види се да резонујеш баш као да си у Лијепој њиховој, што уствари и јеси.
Каква глупост око "реципроцитета" признавања конститутивности !? Шта нас делиш без потребе ??
Тај, један ИСТИ народ је конститутиван и овде и тамо....

Ideju su mi dali oni koji 'oće da cepaju Crkvu, pa pomislio, ima i među političarima takvih likova....
 
untouchable:
Crnogoraca u Srbiji jedva da ima 2%, ne vidim kako bi mogli imati konstitutivnost. S druge strane Srba je u Cg 30-40%.
Da sam toliko "pametan" kao ti napisao bih doktorsku disertaciju o konstutivnosti i to prijavio MZ, zatim naradio, da u skladu sa "naucnim djelom" svi napuisu zakone i provedu u djelo pa makar pola svijeta zavrsilo u zatvoru.
KONSTITUTIVNOST NIJE SALA!!!
 
Бл:
1. Црногорци су измишљени и као такви како да буду конст.
2. Срби су створили Ц.Г и она је држава Србскога народа и др.
prije svega neka se zna da su crna gora i srbija dvije srpske zemlje,tako su nastale,tako je i bilo sve do 1945.godine kada komunjare ,u cilju razbijanja srpskoga naroda,pocinju propagandu stvaranja neke nove crnogorkse nacije.ali prica da su crnogorci izmisljena nacija je kao da ja kazem da su srbijanci izmisljana nacija.crnogorci i srbijanci su narodi,a nacija koja objedinjava i jedne i druge je SRBI...
 
Ovdje treba razgraniciti dvije bitne stvari:
Ciji su Srbi u Crnoj Gori?
1.Ako je Crna Gora srpska drzava,onda su Srbi u njoj konstitutivan i sa crnogorcima vecinski narod a smim tim njihova maticna drzava je Crna Gora i ne mogu dobiti nikakav posebni status u Srbiji!
2.Ako Crna Gora nije srpska drzava,onda su Srbi manjina u njoj i njihova je maticna drzava Srbija a samim tim mogu imati privilegovan polozaj u Srbiji!
Naravno ,ja itekako znam odgovor na ova pitanja ali cekam Srbijance da kazu svoje misljenje jer imam utisak da ne razumiju bas najbolje poziciju srpskog naroda u Crnoj Gori !
 
Konsitutivan u smislu naroda koji pripadaju nacionalnom korpusu Srba i Crnogoraca koji pripadaju dvema, sada odvojenim državama. Pitanje je jednostavno kad imaš zajednicu država, ne dakle ni državnu zajednicu, ovako je bespredmetno pričati. Jasno je zašto u Velikoj Brotaniji postoje tri konstitutivna naroda. Konstitutivnost bi, možda, bila dobra za srpski narod u Crnoj Gori, ali onda ovi što govore o "srpskog narodu u "srpskim zemljama" pobijaju svoju osnovnu tezu o jednom narodu.
E, sad.. Imate i primer BiH gde se postoji samo deklarativna konstitutivnost tri naroda, od kojih je jedan "bošnjački narod". Deklarativno postajanje bilo čega, pa čak i u Ustavu kao najvišem zakonskom aktu je prazno slovo samo..
 
Hocu da kazem da u Crnoj Gori ima najvise 2% Srba cija je maticna drzava Srbija a da onih 31% imaju maticnu drzavu Crnu Goru!
Srbi i Crnogorci cija je matica Crna Gora cine 3/4 gradjana Crne Gore i oni su konstitutivan i vecinski narod .
Zato ja ,Srbin iz Crne Gore(ciji su korijeni vjekovni)nikada necu pristati da me Andrija Mandic i ostali
,,ukljucuju,, u manjinske narode da bi ostvario svoja prava u pogledu zastupljenosti u drzavnoj upravi ,parlamentu...
Ako pristanem na to ,onda cu se odreci Crne Gore i prihvatiti Srbiju kao moju maticnu drzavu,sto uz svo uvazavanje prema Srbiji ,ona nikada nije bila i nece ni biti!
Crna Gora jeste istorijska srpska drzava ali nije Srbijanska!
Dijamentralna je razlika izmedju ostalih Srba van Srbije i Srba iz Crne Gore!
Srbi van Srbije(Hrvatska i Bosna)nikada nisu imali svoju drzavu.
Svim Srbima ciji su korijeni u Crnoj Gori maticna drzava je Crna Gora a svim Srbima ciji su korijeni u Srbiji je maticna drzava Srbija!
Zato je meni nevjerovatno kada Tadic kaze da Srbija ima interes u Crnoj Gori jer u njoj zivi 200 hiljada Srba!
Srbija ima interes za 2% Srba cije je porijeklo iz Srbije ili koji su nedavno dosli u Crnu Goru a za ovih 200 hiljada Srba ne treba da brine jer oni nikada nisu ,ni kroz istoriju,bili vezani za Srbiju vec za svoju majku Crnu Goru!
To sto trenutno u Crnoj Gori vladaju ljudi koji potiru svoj srpski korijen je drugo ali nista nije vjecno!
Sustina-Srbi u Crnoj Gori svoje interese treba da ostvaraju iskljucivo u njoj jer u suprotnom bilo bi potpuno opravdane kritike ,,DUKLJANA,,da smo mi Srbi u Crnoj Gori samo orudje preko kojih neko drugi ostvaruje svoje ambicije!
Srpstvo DA,Srbijanstvo NE!
 
ja se u potpunosti slazem s tobom,libetars...ja sam crnogorac(tj.srbin iz crne gore),odavde sam porjeklom,vjekovima zivimo da ovoj teritoriji,i naravno da nisam srbijanac,vec srbin...jer ako bih ja rekao za sebe da sam srbijanac,to bi bilo podjednako glupo kao da neko iz srbije(srbijanac koji je porjeklom iz srbije,ciji korjeni vuku iz srbije,koji nema nikakve veze sa crnom gorom) kaze za sebe da je crnogorac..svi smi mi srbi,crna gora je srpska zemlja(to je bila nekada,a bice i opet)...njegos je vjecan,djukasenko je trenutan
 

Back
Top