stitna zlezda

N

Naya

Gost
Zanima me kako pocinje da radi stitna zlezda i zasto tzv. oboleli imaju osecaj gusenja kada im se aktivira ova zlezda.Zanima me i njeno lecenje takodje. Pozdrav
 
Pitanje ti je malo zbrda zdola pa mi nije bas najjasnije sta si zapravo pitala.Ajde da krenem ovako-kad pocne da radi?Stitasta zlezda radi uvek e sad ne znam da li si mislila na povecanu funkciju,ili na smanjenu funkciju pa posledicnu strumu(uvecanje zlezde).Ako mislis na strumu,pacijent ima osecaj gusenja jer uvecana stitasta zlezda komprimuje odnosno pritiska disajne puteve,ako si mislila na hipertireoidizam onda se osecaj gusenja javlja jer je metabolizam izuzetno povecan pa telo trazi vise kiseonika da bi odradilo sve svoje zadatke.Toliko mogu da ti kazem,ako zelis jos nesto da saznas malo konkretnije postavi pitanje.A sto se tice lecenja to opet zavisi sta je u pitanju,znas il koliko ima patologije stitaste zlezde.
Pozdrav!
 
Opet sve zavisi koliko je uvecana i da li ugrozava disanje,potom da li postoji povecana ili smanjena funkcija,zapaljenje,malignitet...ne moze se dati odgovor na tako siroko postavljeno pitanje.Prvo se krece sa lekovima ako je ugrozeno zdravlje pacijenta onda operacija,ako postavite malo konkretnije pitanje mozda vam mogu dati i konkretniji odgovor.
Pozdrav!
 
Ja bih te zamolila STANE da nam lepo na srpskom jeziku objasnis (izvinjavam se ako si to već negde objasnjavao)sta predstavlja ta so, njen sastav, odakle se dobija i gde se moze kupiti. Inače ubedjena sam da mi upotrebljavamo katastrofalno losu so, neku tehničku so sto sam i slusala na tv-u. Ozbiljno verujem da dobra so je jako bitna, ali ne znam gde da je nadjem,kako da je upotrebljavam i koja je cena? Kada bi počela ta so da se od sada primenjuje da li bi ispravila greske u organizmu (stitna zlezda,autoimune bolesti i slicno).
Iskreno molim te STANE objasni nesto o tome, bicu ti veoma zahvalna!
:cry:
 
Draga Keti, sve što ja pričam o soli i oko soli čista je istina i nadam se da ču moči skoro da objavim knjigu na internetu i na srpskom jeziku.
Jodovanje soli je fatalna greška čovečanstva u poslednjih pedeset, sto godina a proizilazi iz banalne greške nekog doktora ili njegove sekretarice, slično kao što je bilo sa tvrdnjom koliko železa ima u špenatu ako se sečaš. Frajer profulao jednu decimalu u normativu za potrošnju natriuma kod čoveka i eto ti ga na.
Jodovanje soli u poslednje vreme dostiže količine, gde stvarno u par grama soli ima več celodnevna doza potrebnog joda.
A organizam se prilagođava tako, da smanji potrošnju soli, pa mu nestane natriuma i ostalih elektrolita, ili da potrebnu količinu soli razredi na dve ili više porcija hrane i goji se ili ne uradi ništa i suvišan jod počne da oštečuje štitnjaču i ostale organe.
A gde u Srbiji da nađeš makar bilo kakvu prirodnu so bez dodataka neznam, obečala jedna gospođa da je potraži i kaže a nije se još javila.
Nije svaka prirodna so ona so, koju ja opisujem u knjizi i prilažem je u paketu biodieta ali je činjenica, da je baš svaka prirodna bolja od jodovane jestive.
Pa probaj i sama da vidiš po tim prodavnicama bio ishrane ili kako se one več zovu, ali dugosročno ovaj problem mogu da reše jedino vaši lekari, koji mora da postignu izmenu pravilnika o jodovanju soli.
Ali to moraš ti i vi da jih ubedite a ne ja, pa i sama vidiš, sa kakvom ozbiljnošču prihvataju moja izlaganja.
 
STANE,veoma sam zahvalna za tvoj odgovor i sa nestrpljenjem očekujem da objavis svoju knjigu u čemu ti želim puno uspeha i sreće!!!Verujem da i tvoja profesija i intelektualni profil odgovaraju ovome što si u odgovoru napisao.Za sada dok ne pronadjemo pravu so,ako je u opšte možemo pronaći,ne preostaje nam ništa drugo nego da uzimamo kroz ishranu minimum soli (da ne preteramo sa tim jodom i ne znam čime sve).Katastrofa od sveta i njihovog biznisa na svemu i svačemu!Sve najlepše u daljem radu! :arrow:
 
Keti, ima rešenje od totalnog bekstva od nezdrave soli i mnogo ljudi to več praktikuje. Ne znam, kako se to kaže na srpskom a to je ishrana jedino sirovom hranom, vočem, semenkama, prorodnim sokovima - presnojedstvo, jer tamo se ništa ne iskvari, ni biokoda, so i C-vitamin, koje ima u svakoj sirovoj namirnici. Ali nije baš jednostavan početak, kažu ali ljudima se metabolizam stvarno toliko izmeni, da ozdravljuju i od najtežih bolesti.
Ali ako barem dobar deo svoje ishrane prilagodiš tom načinu, močičeš adekvatno da smanjuješ i potrošnju soli.
Ali u međuvremenu, dok nemaš boljeg izbora, ipak slušaj svoje telo, koja je prava potrošnja soli, makar te jestive, jer smanjenje na pamet može ti naštetiti više zbog pomanjkanja natriuma i drugih elektrolita, nego višak joda.
Znači, poslušaj svoje telo, koje če samo nači najbolje rešenje a ne savete s ruku.
I da ipak ne misliš, da je jodirana so akutni problem od danas na sutra, to ne, ali vremenom čini svoje.

Puno pozdrava
stane
 
Pre god dana dobila sam lupanje srca,blago gusenje i zadihanost.Nisam tome pridodavala neku vaznost i lecila sam te probleme presololom(lekom za opustanje i smanjenje ubrzanog pulsa)koje mi je preporucio kucni prijatelj kardiolog.I ti problemi su nestajali ali su mi se opet usled nekih stresnih situacija pojavljivali .U poslednjih pola god mi i jako opada kosa,nisam nista preduzimala sto se toga tice.Zanima me da li je moguce da je u pitanju stitna zlezda koju imam vec neko vreme a da nemam nekih ozbiljnijih problema jer ipak ne pijem nikakve lekove za stitnu zlezdu.Da li se stitna zlezda moze dobiti od stresa,i koliko je ona u stvari ozbiljna z a dalji zivot.Mlada sam,a citala sam da je to problem za ceo zivot i da takve osobe ne mogu imati decu bar ne zdravu?Ne interesuju me nikakvi pasusi izvadjeni sa nekih stranica.Vise bih volela ako mi neko moze svojim recima reci o tom problemu!Unapred hvala!
 
Pre god dana dobila sam lupanje srca,blago gusenje i zadihanost.Nisam tome pridodavala neku vaznost i lecila sam te probleme presololom(lekom za opustanje i smanjenje ubrzanog pulsa)koje mi je preporucio kucni prijatelj kardiolog.I ti problemi su nestajali ali su mi se opet usled nekih stresnih situacija pojavljivali .U poslednjih pola god mi i jako opada kosa,nisam nista preduzimala sto se toga tice.Zanima me da li je moguce da je u pitanju stitna zlezda koju imam vec neko vreme a da nemam nekih ozbiljnijih problema jer ipak ne pijem nikakve lekove za stitnu zlezdu.Da li se stitna zlezda moze dobiti od stresa,i koliko je ona u stvari ozbiljna z a dalji zivot.Mlada sam,a citala sam da je to problem za ceo zivot i da takve osobe ne mogu imati decu bar ne zdravu?Ne interesuju me nikakvi pasusi izvadjeni sa nekih stranica.Vise bih volela ako mi neko moze svojim recima reci o tom problemu!Unapred hvala!
Aktivirala mi se pri jako stresnoj situaciji (citaj puls oko 120 ne ponovio se),tako da moze od stresa itekako,jeste problem je za ceo zivot i nauci da zivis sa time kao i sa saznanjem da si bolesna,da to si bolesna! Za decu ne znam posto ih ne planiram zbog drugih stvari ne zbog stitne,mada se licno ne bi upustila u to da me neki doskolovani majmun ubedjuje kako nema veze sto pijem lekove dete ce biti "zdravo" a znam da nije u pravu.Tako da ostavljam tebi da izaberes necu da te ubedjujem radi sta hoces.
 
opet lupetaš po forumu,aj što lupaš po ostalim pdf-ma ali ovdje bi ti ja zabranio pristup...jer može neka žena koja te ne pozna da te shvati ozbiljno...
žene sa problemom štitne žljezde mogu da rađaju sasvim normalnu djecu,samo treba održavati tsh oko 1.5-2
isto kao što žene bez problema sa štitnom mogu da rode nezdravu djecu..
a druga je spika što si ti opičena u glavu i što si bebomrzac pa ti ne pada na pamet...
 
Zdravo svima, operisalsa sam stitnu pre dve godine, imala sam maligni papilarni karcinom, isla sam, posle operacije, dva puta na primanje joda na Zlatibor,, hormoni su mi sada odlicni, ali moja doktorka zahteva jod jedno scintigrafsko snimanje celog tela, i ako je proslo skoro godinu dana od primanja joda, ali ja sam odbila posto nisam mogla da izdrzim bez hormona mesec dana kako bih se snimila, ZANIMA ME DA LI NEKO IMA SLICNIH ISKUSTAVA, I DA LI JE NEOPHODNO SCINTIGRAFSKO SNIMANJE, KOJE JE ZA MENE SMRTTT, I AKO SU MI HORMONI SKROZ U NORMALI???
MOLIM ZA ODGOVOR, JER IMAM PONOVO KONTROLU KOD SVOJE DOKTORKE, DA LI DA NADJEM JOS NEKO STRUCNO MISLJENJE? I ZASTO BIH SE PONOVO SNIMALA KADA SU MI NALAZI U REDU? NE MOGU TO PSIHICKI DA IZDRZIM, SNIMALA SAM SE VEC 2 PUTA, ZAR NIJE PREVISE????
 
Zdravo svima, operisalsa sam stitnu pre dve godine, imala sam maligni papilarni karcinom, isla sam, posle operacije, dva puta na primanje joda na Zlatibor,, hormoni su mi sada odlicni, ali moja doktorka zahteva jod jedno scintigrafsko snimanje celog tela, i ako je proslo skoro godinu dana od primanja joda, ali ja sam odbila posto nisam mogla da izdrzim bez hormona mesec dana kako bih se snimila, ZANIMA ME DA LI NEKO IMA SLICNIH ISKUSTAVA, I DA LI JE NEOPHODNO SCINTIGRAFSKO SNIMANJE, KOJE JE ZA MENE SMRTTT, I AKO SU MI HORMONI SKROZ U NORMALI???
MOLIM ZA ODGOVOR, JER IMAM PONOVO KONTROLU KOD SVOJE DOKTORKE, DA LI DA NADJEM JOS NEKO STRUCNO MISLJENJE? I ZASTO BIH SE PONOVO SNIMALA KADA SU MI NALAZI U REDU? NE MOGU TO PSIHICKI DA IZDRZIM, SNIMALA SAM SE VEC 2 PUTA, ZAR NIJE PREVISE????

Zašto je scintigrafija smrt za tebe?
 

Back
Top