Da li se neko priprema za polaganje USMLE?

Pa kao prvo Literatura je proizvoljna,oni knjige ocenjuju na forumima i na taj nacin vidis koje se najbolje kotiraju......ugl to su Kaplan ,High-Yield, Lippincot, zatim neke skripte koje je pisao Goljan......itd ...Ja sam dobila knjige po preporuci za svaki predmet pojedinacno od decka koji je to polozio.Imam 12 knjiga,od kojih je dve samo za ponavljanje,sa tezama,pitanjima i odgovorima,a to su ti First Aid for The USMLE STEP 1i Review for USMLE STEP 1.....Znaci to je sve za prvi deo,a STEP 2 ima posebnu literaturu i obuhvata kliniku.....I jos nesto,nije bitno samo poloziti test,potrebno ga je uraditi sjajno na oba dela da bi mogao da biras grad i specijalizaciju....jer ako polozis,a lose si uradio ne mozes ponistiti test.....e da za prvi deo treba izmedju 8 meseci i godinu dana najozbiljnijeg ucenja,svaki dan,satima,a za drugi nesto manje ako ti je sveza klinika,pa racunaj neke dve godine........Govorim za ozbiljnu pripremu,kad ides na sigurno,ne bacas novac i vreme....to kazem zbog onih koji tvrde da moze brze
 

Back
Top