Da li se neko priprema za polaganje USMLE?
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Da li se neko priprema za polaganje USMLE?

Početnik Zenski Dr (avatar)
    Učlanjen
    14.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Da li se neko priprema za polaganje USMLE?

Kao sto rekoh u naslovu,to me i interesuje.Ja imam dosta informacija o tome i svu literaturu koja je potrebna ,nabavljenu u Americi,a po preporuci onih koji su vec prosli test i rade kao lekari tamo....Ako ima slicnih,javljajte se.........

Početnik
    Učlanjen
    12.06.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Da li se neko priprema za polaganje USMLE?

U poslednje vreme intezivno razmisljam o toj opciji,pa ako ti nije tesko molim te prolsedi neke informacije.Koja literatura pre svega,koliko treba vremenski da se sprema i kakva su iskustva onih koji su uspeli da nostrifikuju?

Početnik Zenski Dr (avatar)
    Učlanjen
    14.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Da li se neko priprema za polaganje USMLE?

Pa kao prvo Literatura je proizvoljna,oni knjige ocenjuju na forumima i na taj nacin vidis koje se najbolje kotiraju......ugl to su Kaplan ,High-Yield, Lippincot, zatim neke skripte koje je pisao Goljan......itd ...Ja sam dobila knjige po preporuci za svaki predmet pojedinacno od decka koji je to polozio.Imam 12 knjiga,od kojih je dve samo za ponavljanje,sa tezama,pitanjima i odgovorima,a to su ti First Aid for The USMLE STEP 1i Review for USMLE STEP 1.....Znaci to je sve za prvi deo,a STEP 2 ima posebnu literaturu i obuhvata kliniku.....I jos nesto,nije bitno samo poloziti test,potrebno ga je uraditi sjajno na oba dela da bi mogao da biras grad i specijalizaciju....jer ako polozis,a lose si uradio ne mozes ponistiti test.....e da za prvi deo treba izmedju 8 meseci i godinu dana najozbiljnijeg ucenja,svaki dan,satima,a za drugi nesto manje ako ti je sveza klinika,pa racunaj neke dve godine........Govorim za ozbiljnu pripremu,kad ides na sigurno,ne bacas novac i vreme....to kazem zbog onih koji tvrde da moze brze
    Poslednji put ažurirao/la Zenski Dr : 13.06.2006. u 00:57

Slične teme

1. Da li se neko priprema za polaganje USMLE?
    Autor Zenski Dr u forumu Zdravlje
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 30.06.2007., 16:18
  2. Nostrifikacija-USMLE testovi
    Autor darko radun u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 22.01.2007., 23:43
  3. za polaganje
    Autor Lucky girl u forumu Arhiva
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.06.2006., 14:01
  4. Polaganje voznje