adobe premier

boom94

Zainteresovan član
Poruka
167
Kako da sacuvam i datum i vreme, kada snimak sa samsungovog kamkordera (kamere) prebacujem u racunar pomocu premiera 6.5 preko Firewire-a IEEE 1394?
Da li je to uopste moguce sa premierom? Meni deluje neverovatno da nemoze nesto tako prosto.
 
Nije ti losa ideja mada sam i ja pokusavao i naravno nema datuma kad prebacim.
Mene muci nesto drugo kako da podesim da film od 23minuta 15 sekundi i oko 20 stotinki bude manji fajl od 5 i nesto GB kako. A nije cela kaseta od 1.5 sat sta ce onda biti necu ni da misllim jer je i ovo preterano jedino da snimam na DVD o 8.5GB pod uslovom da mi podrzava DVD pisac
 
mmmm25:
pa smanji bitrate u plaginu adobe mpeg encoder sa 8000 max na 4000 ili 6000 a mozes i da shrinkujes taj file ako je dvd format.
stvar je u tome sto prvo prebacivanje ide u DV formatu koji ima veliki bitrejt i mislim da se to na vrednost tog bitrejta nemoze uticati. Kasnije kad se zezas sa materijalom i hoces da ga snimis to je nesto drugo, ali sam skoro siguram da premier NE RADI direktnu kompresiju sa kamkordera u DivX, DVD, VCD ili SVCD :-(
 
NICS:
Nije ti losa ideja mada sam i ja pokusavao i naravno nema datuma kad prebacim.
Mene muci nesto drugo kako da podesim da film od 23minuta 15 sekundi i oko 20 stotinki bude manji fajl od 5 i nesto GB kako. A nije cela kaseta od 1.5 sat sta ce onda biti necu ni da misllim jer je i ovo preterano jedino da snimam na DVD o 8.5GB pod uslovom da mi podrzava DVD pisac
Za datume imas dva, meni, interesantna resenja:
1. DVSubMaker http://www.divx-digest.com/software/dvsubmaker.html#downloads - izvlaci vreme iz DV zapisa i pravi titl kao sto je titl za DivX
2. dvdate http://www.digital-digest.com/software/dvdate.html#downloads - izvlaci vreme iz DV zapisa i LEPI ga na fil koji OSTAJE u DV obliku sto bi trebalo da znaci da ti i dalje treba nekih 230 MB/min ali imas nalepljeno vreme

To sto ti zauzima toliko prostora malo materijala trebalo bi da je normalno. Ja sam i morao da izracunam (zbog praznog prostora na hardu) koliko mi treba prostora po minuti pa sam dosao do najcesce velicine od nekih 230-240 MB/min, ali s` druge strane to ti je kvalitet od kojeg bez problema pravis dobar DVD.
 

Back
Top