Beton....help!!!

DjuraMornar

Iskusan
Poruka
5.284
Htela bi da prefarbam betonski pod a ideje nemam kako ce to da izgleda....Da li neko ima iskustva i zna za neku dobru farbu koja nije mat...da ne deluje kao beton cak i kada se premaze? Neka ideja mozda? Hvala!!
 
DjuraMornar:
Htela bi da prefarbam betonski pod a ideje nemam kako ce to da izgleda....Da li neko ima iskustva i zna za neku dobru farbu koja nije mat...da ne deluje kao beton cak i kada se premaze? Neka ideja mozda? Hvala!!
Znam da postoji boja za beton i tu je kraj moga znanja.
 
Ako imas nekoga ko radi u firmi za izgradnju ili odrzavanje puteva mozes da ga zamolis da ti nabavi putarsku farbu kojom se farbaju prelazi i linije po putu. Ona je dobra mada prilikom farbanja jako isparava pa se mozes opiti. Brzo se zgusnjava i susi pa nabavi dosta nitro razredjivaca. Lepo izgleda, videla sam kod prijateljice, ali ona nije izgledala lepo tog dana kada je farbala. Bila je totalno otrovana bojom.
Ne znam da li moze da se kupi u nekoj farbari, sigurno moze.
 
Hvala svima...
Cula sam za te slovenacke....a posto je u pitanju pod mozda bi mi to i najvie odgovaralo ,da se ne skine posle 3 meseca....
a sta bi se dogodilo ako ja nakon sto prefarbam pod predjem lako preko? I ako mogu ,koji lak da uzmem?
Hvala hvala hvala!!!:)
 
Ne mozes mesati babe i zabe. Ili ce se lak oguliti, ili ce postati mat boje. U sve sto dodas nitro razredjivac izgubices sjaj. Moze se desiti i da se lak izmesa sa bojom. Uostalom, probaj na delu nekog nebitnog betona. Putarska farba se sigurno ne skida deset godina u normalnim uslovima, samo malo pozuti posle par godina ali ima onaj gumenast izgled koji nije tako los. Moze se lepo odrzavati, ne smeta mu ni voda ni sunce a ne izlazi prasina iz betona.
 
Ma da kontam....no mislila sam kada se osusi da premazem....ali da razumem sta hoces da kazes...problem sa tom putarskom je taj sto je nema u bojama...a ja bi htela nesto lepo .....mislim lepo mi je na prvom mestu...pa ako treba i posle pola godine opet nema veze samo da nije ruzno...Hvala ti Marge!!
 

Back
Top