Ja nisam Beogradjanka

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

bobba

Domaćin
Poruka
3.835
Ja sam [ bivsa] bosanka, ako se tako mogu da nazovem.


Molim da mi se odgovori : Sta pre svega znaci voleti Beograd. Ziveti u njemu i s'njim. radovati se svemu lepom i svemu dobrom u Beogradu.



Da li to pre svega znači voleti Beograd, ziveti s njim, radovati se svemu lepom i svemu dobrom u Beogradu.

Ne znam kako da napisem da ne izazovem osudu
Meni licno je zao sto sam rodjena u bosni, sto nisam rodjena u Srbiji medj' srbima. Ovako ja nemam svoj dom, nemam svoju skolu, nemam svoja secanja..............nemam nista
Ja volim Beograd i zelim da me upoznate sta je to tako lepo u njemu, i zbog cega bi trebalo da sam ponosna sto sam Srpkinja.

Molim da me ne osudjujete jer mnogi nasi Srbi, ovde, su jako ponosni na poreklo.
 
zashto ljudi chim chuju da je neko bosanac odmah tu osobu teraju do djavola?!?!? nije beogradjanin onaj koji ne ume da prihvati druge... jeste najvetji broj seljobera u bg iz bosne, cg i slichno, ali to ne znachi da su svi... bash mi je to bzvz...

btw: devojka nije ni htela da bude beogradjanka, nego da se priblizi beogradjanima...
 
bigsister:
zashto ljudi chim chuju da je neko bosanac odmah tu osobu teraju do djavola?!?!? nije beogradjanin onaj koji ne ume da prihvati druge... jeste najvetji broj seljobera u bg iz bosne, cg i slichno, ali to ne znachi da su svi... bash mi je to bzvz...

btw: devojka nije ni htela da bude beogradjanka, nego da se priblizi beogradjanima...

Слажем се са тобом.
 
bobba:
Ja sam [ bivsa] bosanka, ako se tako mogu da nazovem.


Molim da mi se odgovori : Sta pre svega znaci voleti Beograd. Ziveti u njemu i s'njim. radovati se svemu lepom i svemu dobrom u Beogradu.



Da li to pre svega znači voleti Beograd, ziveti s njim, radovati se svemu lepom i svemu dobrom u Beogradu.

Ne znam kako da napisem da ne izazovem osudu
Meni licno je zao sto sam rodjena u bosni, sto nisam rodjena u Srbiji medj' srbima. Ovako ja nemam svoj dom, nemam svoju skolu, nemam svoja secanja..............nemam nista
Ja volim Beograd i zelim da me upoznate sta je to tako lepo u njemu, i zbog cega bi trebalo da sam ponosna sto sam Srpkinja.

Molim da me ne osudjujete jer mnogi nasi Srbi, ovde, su jako ponosni na poreklo.

Дођи у Кабинет
 
Izvinjavam se svima za malo ne objasnjenje
Ovim sam dobila par odgovora koje nisam ni trazila
Tacno je da sam ja Bosanka ali nije tacno ni da pricam kao Bosanci
Jezik sam ucila U Ub-u (hm Srbija, nadomak meni ljubljneog Beograda)
Zivim sada u Canadi i isla sam u nasu Srpsku skolu ovde u Ottawi da bi lepo pricala NAS jezik
Ime mi je naravno Srpsko.
Hvala svima vama na javljanju , moja zelje je bila da samo saznam zasto je LEPO biti bogradjanin........ja verujem da je to ipak mnogih (bas kao sto je bio moj) san ne dosanjani.
drgo zelim da vam kazem da SVI Srbi ovde u Canadi su jako ponosi i da svi mi isticemo odakle smo

samo toliko sam htela da dodam.

Znaci koja je za vas NAJ-POPULARNIJA Beogradska licnost, na koju ste ponosi i zasto?
Eto jednom moje pitanje.
 
@paja maca
Nije mi jasno zashto si osudila devojku samo zato shto nije iz Beograda.Sluchajno je znam sa ostalih podforuma i sasvim je ok osoba,na bosanski veoma slabo vuche,mada stvarno ne vidim zashto bi te chak i to iritiralo.Nismo vishe u ksenofobichnom 16. veku gde je svako ko je stranac ujedno i gomno...
 
pajamaca:
izvinite ali ne mogu da odolim....
dakle
Re: Ja nisam Beogradjanka
žao mi je, nikada nećeš ni biti:mrgreen:
ako još uvek zavrćeš po bosanski...pali keve ti:roll:
ja sam lepo napisala da ne mogu da odolim:p
drago mi je što bobba gaji srpski jezik....i to je za svaku pohvalu.
ne bi se ponavljala...ali milion put asmo pisali(ne samo ja)
da je krajnje vreme da bosanci,crnogorci...svi oni koji su došli od nekuda...
treba da nauče naš dijalekt,a ne da tvrdoglavo teraju svoj..
pa nam i decu uče nekim novim, za mene užasnim izrazima.
i tačka.ende.
beograd pruža ruke svima,ali i ti došljaci moraju da paze kako se ponašaju, i da
prihvataju beogradski stil života, a ne da nama nameću običaje iz svih tih vuko...
i sada me mrzite koliko hoćete.
ali meni se zaista smučilo.
 
pajamaca:
ja sam lepo napisala da ne mogu da odolim:p
drago mi je što bobba gaji srpski jezik....i to je za svaku pohvalu.
ne bi se ponavljala...ali milion put asmo pisali(ne samo ja)
da je krajnje vreme da bosanci,crnogorci...svi oni koji su došli od nekuda...
treba da nauče naš dijalekt,a ne da tvrdoglavo teraju svoj..
pa nam i decu uče nekim novim, za mene užasnim izrazima.
i tačka.ende.
beograd pruža ruke svima,ali i ti došljaci moraju da paze kako se ponašaju, i da
prihvataju beogradski stil života, a ne da nama nameću običaje iz svih tih vuko...
i sada me mrzite koliko hoćete.
ali meni se zaista smučilo.

oj presvijetla pajamaco....ja sam rodjen u beogradu ali zivim u bosni..da li sam ja beogradjanin?ti si jedna kvazi urbana matora krava....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top