Tate na porodjaju

Ja bih volela da idem na bezbolni porodjaj,tom porodjaju bih volela da prisustvuje moj muz,ali obicnom porodjaju ne. jer mislim da bi mi samo "smetao".Vristala bi,drala se,on bi me dekoncentrisao,ja bi se jos vise raspilavila(inace sam maza),znajuci da je moja "zastita" tu....
pojma nemam zasto,ali ne bih volela
 
Koliko je meni poznato, to je moguce u Gradskoj bolnici na Zvezdari, a mozda i u Narodnom frontu. Ideja je svakako sjajna, ja sam to isto planirala zajedno sa muzem ali me je carski rez omeo u realizaciji.
 
mama:
Mogu li i gde u Beogradu tate prisustvovati porodjaju?Sta vi inace mislite o tome?
Mogucnost postoji u Narodnog Fronta.Znam pouzdano jer mi je ta opcija ponudjena,ali sam je odbio.Od 10 muskaraca koji prisustvuju porodjaju devetorici pozli.Iako sebe smatram "cvrstim" momkom,nisam zeleo da rizikujem i stvorim dodatne komplikacije...
 
Moj muz je bio sa mnom i mogu vam reci da nam je to najlepsi trenutak u zivotu. Poznajem jos nekoliko parova koji su bili zajedno i svi imaju ista iskustva.
Sto se tice padanja u nesvest, on stoji tebi pored glave i ne vidi nikakvo desavanje dole - osim ako to bas ne zeli.
A sto se tice toga da ce mu biti posle muka od tebe(sex) - ako mu se ne smucis posle dok budes dojila, izmazala se ... neces nikada.
Ja sam bila u Gradskoj, ali u svakom slucaju morate da dobijete dozvolu za prisustvo tate/muza, to zna ginekolog.

STVAR JE SAMO ZELJE I LJUBAVI - VERUJTE I OBAVEZNO PROBAJTE !!!
 
ja cu vam rec samo par recenica kada se neka zena poradjala u prisustvu njenog muza naravno vriskala je od bola da covjek jednostavno to nije mogao da slusa i izasao je na hodnik preznajao sa i preznajao dok je porodjaj njegove zene trajao e kada je sve bilo gotovo izasao je ginekolog i rekao
"Cestitam postali ste otac zensko je"
-Uh hvala bogu sto nije sin da se ne muci kao ja. odgovori muz.
 
moj kolega je prisustvovao porodjaju svoje zene, i odusevljen je, kaze svi se uzmuvaju oko bebe, a on je pazio zenu.....
mada su se meni malo gadile slike, krvava beba i ostalo
obavezno cu tako uraditi kad...ako...
 
Moj muž je sam odlučio da prisustvuje, ja nisam ni razmišljala o tome. Ali sledeći put vodim ga sigurno. Nemate predstavu koliko znači kada u tolikim bolovima imate pored sebe nekog ko vas voli i drži za ruku. Sam porodjaj traje 10 min, i u tim trenutcima svi se toliko uzmuvaju da on ne stigne da se onesvesti. U trenutku kada je počeo porodjaj on me je poljubio u čelo i rekao mi da me voli, kakvu sam ja tada snagu dobila. A prethodno je dobra veza sa osobljem jer naravno da doktor neće sve vreme sedeti pored vas.
Pored mene se poradjala žena kojoj je muž hteo da prisustvuje samo na radjanju, ne možete da verujete kako je ona bila besna na njega. Rekla mu je da izadje napolje jer ako nije bio tu dok je bolelo ne treba joj ni sada kad je skoro gotovo. I mislim da je žena potpuno u pravu. Muž ti je potrebniji dok imaš kontrakcije nego kad počne porodjaj, šta više ja sam se u tom trenutku toliko skoncentrisala da izbacim to stvorenjce što me muči celo popodne nego na muža.
Pa potpisao je da će biti tu i u dobru i u zlu. :)
 
gost:
porodjaju treba da prisustvuju muzevi a ne tate.Tate prisustvuju rodjenju

Hm, kolko se ja razumem u tu 'problematiku' - a razumem se nesto malo: bil objasnio sta si ovim mislio/la? Jer ako si aludirao/la na tate porodilja, to je stvarno besmisleno, a ako pravis razliku izmedju muza trudne zene, i muza koji postaje otac TEK rodjenjem bebe - i to nema smisla: tata bebe je tata bebe od trenutka kada se stvori emrbion pa tokom cele trudnoce, porodjaja i tako dalje. Tako da, prosto receno, i da zaokruzim i svoj stav u ovome, pododjaju treba da prisustvuje otac bebe ako to porodilja zeli, a i njen partner (ukoliko nije otac bebe), ako oboje to zele. Ne zele sve zene da imaju uz sebe 'pratnju', a ne zele ni svi ocevi ni muzevi da budu u pratnji. U beogradu je porodjaj u prisustvu partnera moguc u Gradskoj bolnici i u Narodnog Fronta, a od kad je obnovljeno porodiliste u Visegradskoj nesto se pricalo da ce se ta praksai tamo uvesti, ali ne znam da li je zaziveo predlog.
 
Moze u GAK "Narodni front". Za Visegradsku i Gradsku nisam sigurna. U NF postoji apartman koji se mora nesto ranije zakazati, nisam sigurna koliko. U svakom slucaju buduci tata moze da prisustvuje porodjaju samo je potrebno da odes tamo sa njim i da njemu urade neke analize, rezervises apartman i to je to. Srecno, nemoj nista da se sekiras, bice sve O.K.
 
Tate na porodjaju Da!!!

Withdrawn, kakav kljuc, o ovoj temi, bar kod nas treba sto vise govoriti.

Moze u Frontu, moze u Visegradskoj i Gradskoj.
Dobro je da i oni idu na vezbe, jer se tamo pripreme na to sta ih ceka na porodjaju. Cula sam da u NF i dele video materijal koji bi trebalo da odgledaju nekoliko puta i unapred se naviknu na prizore kojima ce uzivo prisustvovati.
Psiholoski je to velika podrska porodilji- oseca se sigurnije i samim tim ima manje mogucih komplikacija, a tata se brze i bolje veze za dete i ne oseca se suvisnim u celoj prici.
Svaki tata koji je tome prisustvovao ima samo reci hvale i ucinio bi to ponovo. Na zapadu je to potpuno normalna stvar, oni koji ne prisustvuju racuna se da im verovatno nesto fali.
 
Porodila sam se pre 8 meseci u Novom Sadu gde ne postoji mogucnost da tata bude prisutan na porodjaju na moje veliko razocarenje!! Reci cu samo jedno : znam i osecam da bih se sto puta lakse i brze porodila da je on bio sa mnom, toliko mi je bio potreban, da ja to ne mogu da opisem i za drugi put znam sta cu!
 
Nikada mi nije ni palo na pamet ovo. Ali videla sam ovu temu, i ajd' da vidim o cemu se radi...
Post Debele Berte mi se jako svidja. Sestro, ubedila si me. Hocu i ja da moj muz bude prisutan kada budem radjala bebu, ma ko to bio i ma kad...
 

Back
Top