SRPSKA vojska ili vojska SRBIJE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Еј, опанак, немој да ме нервираш, молим те - КОЈИ КУРАЈБЕР ПРЕДЛАЖЕ ВОЈСКА СРБИЈЕ ДА МУ М?)(/&($%&%&/#%&/)=(?)=**=?)(()&(&%$($%

Српска војска, наравно !
 
Oni koji su za gradjansku Srbiju-Vojska Srbije, za Srbiju drzavu Srba i ostalih gradjana-Srpska Vojska, a ko je za gradjansku Srbiju ti to znas kao i ja i kao sto zna i NAT-o i EU sa eksponentima tipa g-sin Tadic, Svileni, Ceda J, NVO i .............
 
opanak:
Oni koji su za gradjansku Srbiju-Vojska Srbije, za Srbiju drzavu Srba i ostalih gradjana-Srpska Vojska, a ko je za gradjansku Srbiju ti to znas kao i ja i kao sto zna i NAT-o i EU sa eksponentima tipa g-sin Tadic, Svileni, Ceda J, NVO i .............

Тај малограђански сој у облику англосаксонских подгузних мува има на крају да изазове неке инциденте у Србији... постају све агресивнији....... :evil:

Шта њих уопште брига КАКО ће се звати војска када ни они ни њихове присталице НИСУ служили војску и залажу се за укиадње обавезе служења војног рока... - ти ликови су стрине или дезертери или симуланти, дакле назив наше војске не треба уопште да буде у сфери њиховог интересовања.
 
Kohen:
:D :D :D :D :D

Procitaj ovu glupost, pa onda reci , dete , ko troluje temu..................

Па, извини, да ли ти уопште можеш да прихватиш да постоје људи који су Срби у овој нашој Србији КОЈИ МИСЛЕ ПОТПУНО ДРУГАЧИЈЕ ОД ТЕБЕ, изнеси неки аргумент против његовог мишљења - па не мораш одмах пет увредљивих слика и пет пљувања - сви стално тртљате о некаквој "замишљеној демократији" а сви сте још увек у стаљинизму неспособни да се супротставите аргументима дијаметрално различитим ставовима. Највише на свету мрзим у политичким разговорима ЈЕДНОУМЉЕ :cry: :cry: :cry: 'ебо вас Јосип Броз...........
 
Ставро:
Побеђују Срби, а остали да буду мирни и слушају.
Прво средити НП па југ


@eremita
Па, извини, да ли ти уопште можеш да прихватиш да постоје људи који су Срби у овој нашој Србији КОЈИ МИСЛЕ ПОТПУНО ДРУГАЧИЈЕ ОД ТЕБЕ, изнеси неки аргумент против његовог мишљења

Pa ne mogu da svarim da ima ljudi koji ovakve gluposti pisu , i to jos javno................

Iznosenje argumenate, kontra izjave tipa : POBEDJUJU SRBI, A OSTALI DA BUDU MIRNI I SLUSAJU.....je za mene jednako ponizavajuce, kao i sama ova izjava....

A tek ovo " Prvo srediti NP (Novi Pazar) pa na Jug................. :roll: :roll: :roll: :roll:

Pa to je tvoj nivo...............ja sa takvima ne polemisem, samo ih markiram kao budale...
Sto je moje pravo.......tako se branim od gluposti kojima vrvi ovaj forum..
 
eIvin:
ako će u ustavu da piše srbija je država srba i ostalih koji u njoj žive,onda srpska vojska.
ako će da piše srbija je država građana koji u njoj žive,onda vojska srbije.
prosto...

ПАМЕТНО, ЕЛВИНЕ, али имамо проблем покварених људи ... јер рецимо могу да изврше прво притисак да се војска зове "војска Србије" - и онда би то утицало и на устав - знамо већ сви напамет нво форе. Најбоље је захтевати да се ПРВО донесе Устав па ће онда војска добити сходно њему свој дефинитивни назив.

Ја ћу да цркнем ако не буде СРПСКА ВОЈСКА ......... 8-)
 
opanak:
Samo da cujem vase misljenje
Ministarstvo je predlozilo naziv vojske u SRPSKA VOJSKA a u opticaju su i predlozi kao VOJSKA SRBIJE.........

I meni se vise svidja "srpska vojska", medjutim ovaj drugi ima sire znacenje s tim sto bih u slucaju da se zarati prvo terao druge nacionalnosti u prve borbene redove, pa ili neka izginu ili neka zbrisu. Dosta je bilo da Srbi ginu i stvaraju ovu zemlju, njene granice a posle drugi da mu komanduje a svaki prosecan Srbin da ceka u red da bi dobio posao, bude bedan a druge nacionalnosti da ga gledaju sa visine i stvaraju nezdravo misljenje da su Srbi niza bica i rodjeni da sluze drugome. U drugom svetskom ratu su Jevreji bezali da ne bi ratovali i govorili da to nije njihov rat, ali jeste njihova zemlja kada je trebalo zauzeti funkcije i vladati njome pa i pare uzimati. Oduvek je vazila izreka: kada je stani pani, najbolji idu napred a govna za njima, posle kada se sve zavrsi, na levo krug, govna napred, najbolji za njima. Ovo se odnosi na sve one ne Srbe, tj, onih koji su paraziti u ovoj zemlji.
 
Ставро:
Побеђују Срби, а остали да буду мирни и слушају.
Прво средити НП па југ

Lep vuk. Pitam se ko li je to ono koristio sličan amblem ??
A za stavove :
a043.gif


Zbog takvih ekstrema cela Srbija već godinama ima sranja.
 
mislim da je bolje vojska srbije...jer,ako prakticno gledamo,zasto bi stvarali nepotrebni problem da,recimo pripadnici nacionalnih manjina ne osecaju tu vojsku kao svoju..srpska vojska malo vuche na to,a tim nazivom nista prakticno ne dobijamo...treba da nam bude cilj da sve narode integrishemo u nash sistem i da budu lojalni gradjani zemlje,da osecaju sistem srbije kao svoj...tako se najbolje stitimo od eventualnih sranya...
ok,imacemo svoju nacionallnu zastavu,himnu..ne moraju neke druge institucije da imaju takav epitet..ponavljam,cilj nam je da svi prihvate tu vojsku kao svoju,i da izbegnemo neodaziv,bojkot,podozrenje...ja da sam vlast:D,prvo bih organizaovao chitave sluzbe koje bi radile na integraciji i prihvatanju svih nasheg sistema i stvaranje lojalnosti...dodushe,dzaba sve to ako ljudi loshe zive...
 
~Petar:
mislim da je bolje vojska srbije...jer,ako prakticno gledamo,zasto bi stvarali nepotrebni problem da,recimo pripadnici nacionalnih manjina ne osecaju tu vojsku kao svoju..srpska vojska malo vuche na to,a tim nazivom nista prakticno ne dobijamo...treba da nam bude cilj da sve narode integrishemo u nash sistem i da budu lojalni gradjani zemlje,da osecaju sistem srbije kao svoj...tako se najbolje stitimo od eventualnih sranya...
ok,imacemo svoju nacionallnu zastavu,himnu..ne moraju neke druge institucije da imaju takav epitet..ponavljam,cilj nam je da svi prihvate tu vojsku kao svoju,i da izbegnemo neodaziv,bojkot,podozrenje...ja da sam vlast:D,prvo bih organizaovao chitave sluzbe koje bi radile na integraciji i prihvatanju svih nasheg sistema i stvaranje lojalnosti...dodushe,dzaba sve to ako ljudi loshe zive...

Vojna obaveza je - obaveza. I pripadnici manjina (kojih uzgred ima, bez Kosmeta, manje od 10%) ce morati da postuju tu obavezu sta god oni mislili o njoj. Prilagodjavati nazive najvisih institucija zbog par procenata manjina koji mozda imaju nesto protiv naziva "srpski" vrhunski je kretenizam.
Uostalom gradjani Amerike su Amerikanci, pa ce i gradjani Srbije biti Srbi.
 
To oko"integracija"su price za malu decu i vid spoljnje propagande radi ostvarivanja odr.uticaja na tok izbora uredjenja......svaka "integracija" je samo sinonim za prisilu tako da vremenom prislila preraste u dobrovoljno prihvatanje,i to nismo mi izmislili nego se tako radi svuda u svetu od kad je sveta i veka.Naravno,vidovi prisile su suptilni i ne represivni,u rukavicama kao na zapadu:)

Sto se teme tice naravno Srpska vojska.Ovo je Srbija,nije joj naziv drzava gradjana nego Srbija i kao takva treba da ima Srpsku vojsku.Isto je i u Hrvatskoj-Hrvatska vojska a ako se niko ne buni za njih,ne vidim koji argument ostaje za nas.
 
Neispavana:
Lep vuk. Pitam se ko li je to ono koristio sličan amblem ??
A za stavove :
a043.gif


Zbog takvih ekstrema cela Srbija već godinama ima sranja.

Vuk je srpska totemska zivotinja. Kazem totemska a u stvari je zivotinja koja je simbol jedne zemlje, nastale iz mitologije ili nekim vaznim dogadjajem (kao galski petao, simbol Francuske) a to je nastalo, jer je ta zivotinja dominirala tim podnebljem ili simbol snage predstavljen tom zivotinjom. Medved je simbol Rusije, lav Engleske, curka Turske a ponegde i nekih gradova: medved Berlina i Berna, na primer.

Prema tome, malo osnovnog znanja, nije naodmet. Manite se mitingasenja, budite pismeniji (pismenost znaci razumnost, moram to naglasiti, jer pod ovim pojmom ces traziti da li sam izostavio neki zarez i imam li vise od dva padeza u pisanju a ja ti odmah kazem da nemam).
 
frozen1982.:
To oko"integracija"su price za malu decu i vid spoljnje propagande radi ostvarivanja odr.uticaja na tok izbora uredjenja......svaka "integracija" je samo sinonim za prisilu tako da vremenom prislila preraste u dobrovoljno prihvatanje,i to nismo mi izmislili nego se tako radi svuda u svetu od kad je sveta i veka.Naravno,vidovi prisile su suptilni i ne represivni,u rukavicama kao na zapadu:)

Sto se teme tice naravno Srpska vojska.Ovo je Srbija,nije joj naziv drzava gradjana nego Srbija i kao takva treba da ima Srpsku vojsku.Isto je i u Hrvatskoj-Hrvatska vojska a ako se niko ne buni za njih,ne vidim koji argument ostaje za nas.
ne..neke integracije ne uspevaju,ni pod prisilom...e sad je to ona fora da je svaki sistem uvek u sustini prisila..samo,razliciti su stepeni stabilnosti i prihvatanja sistema...i uvek je bolje ako je to vishe uradjeno na meksi nachin,da ga oni sami dobrovoljno prihvataju...
kakva spoljna propaganda?
 
Postoji nesto sto se zove zakon.....a ako je neko drzavljanin ove zemlje on mora da se povinuje zakonima te zemlje ma koja ona bila.Ako neko kao npr.Bosnjak ne zeli da regulise vojnu obavezu,bilo civilno bilo klasicno zato sto mu se ne svidja naziv drzave u kojoj zivi to je problem njega a ne te drzave i on onda podpada pod zakonom propisane sankcije za ne izvrshavnje obaveza koje su iste i vaze za sve.
 
~Petar:
ne..neke integracije ne uspevaju,ni pod prisilom...e sad je to ona fora da je svaki sistem uvek u sustini prisila..samo,razliciti su stepeni stabilnosti i prihvatanja sistema...i uvek je bolje ako je to vishe uradjeno na meksi nachin,da ga oni sami dobrovoljno prihvataju...
kakva spoljna propaganda?
A koje to integracije u istoriji nisu vrshene prisilom?
Daj mi 1 primer.
Spoljna propaganda je su sve stvari tipa:Drzava gradjana,Vojska Srbije,regionalizacija.....itd.,jer iz svega proizilazi da manjini smeta sto je vecina u Srbiji Srbi.Ne vidim razlog sto bi kod nas bilo drugacije nego u Americi ili bilo kojoj drugoj zemlji.
 
frozen1982.:
Postoji nesto sto se zove zakon.....a ako je neko drzavljanin ove zemlje on mora da se povinuje zakonima te zemlje ma koja ona bila.Ako neko kao npr.Bosnjak ne zeli da regulise vojnu obavezu,bilo civilno bilo klasicno zato sto mu se ne svidja naziv drzave u kojoj zivi to je problem njega a ne te drzave i on onda podpada pod zakonom propisane sankcije za ne izvrshavnje obaveza koje su iste i vaze za sve.
ma da,ok je to..ja samo govorim da postoji pametniji,laksi i dugorocniji nachin od proste zakonske prisile...meksi nachin je dugorocno bolji...
 
Meni nije bas jasno zbog cega se dize frka oko ovoga.Ko da je bitno kakav ce zvanicni naziv imati vojska.
Koje god ime da izaberu,to nece omoguciti ni bolju ishranu ni bolju opremu vojnicima,ni vece plate oficirima,ni nove tenkove ni gorivo za avione
Vojska treba da bude profesionalna,dobro placena i opremljena.A sve ovo oko zvanicnog naziva i obelezja je nebitno.Osim budalama kojima je simbolika isto sto i sustina.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top