Extern floppy

mile1208

Početnik
Poruka
9
Imam stari laptop Thinkpad 365XD na koji treba da instaliram win98 ali problem je u tome sto nemam floppi disk vec CD-rom sa koga ne moze da bootuje,pokusao sam da promjenim start u biosu ali nije islo, posto ga uopste nema nigdje(CD-roma). Najlaksa varianta bi bila da nabavim externi floppy medjutim to je dosta tesko posto su vecina floppia radjeni sa USB prikljuckom,a ja nemam USB na ovoj kanti. E sad dolazimo do glavnoga; postoji li mogucnost da uzmem kabal od COM porta i prespojim ga na kabal sa floppy (siroki plosnati kabal) diska na stationarnom kompjuteru. Napajanje bi islo sa stationarnog kompa a kabal bi isao na COM port na laptopu. Po logici stvari ovo bi trebalo da funkcionise,medjutim problem je kako ispravno spojiti kabal sa COM porta ikabal sa floppy. Postoji li neki adapter ili neko ima neku bolju ideju u vezi sa ovim (shema spajanja itd) Unapred zahvalan !!!!!!
 
Ne postoji. Btw 98 izasla iz proizvodnje i`ha`ha, jes i posle ces da postavljas pitanja, a kako da nadjem drajvere za to i to~ (Sa postovanjem Mile1208) Baci taj krsh, kupi neki normalan, i radi ko chovek na njemu.
 
BGD-Platform:
Ne postoji. Btw 98 izasla iz proizvodnje i`ha`ha, jes i posle ces da postavljas pitanja, a kako da nadjem drajvere za to i to~ (Sa postovanjem Mile1208) Baci taj krsh, kupi neki normalan, i radi ko chovek na njemu.
Najlakše bi bilo da ga baci,ali ja ne mislim tako.Jedino što mi je čudno da ima CD-rom a da ne podržava boot sa CD -a. @mile1208, jesi li ti 100% siguran da je taj tvoj instalacioni
disk 98-ice bootabilan?
 
Konfiguracija je 133Mhz procesor,32 MB Ram,! GB,star je dosta ali je ocuvan i sve funkcionise ,osim programa.
1000%da CD-rom nemoze da se podesi da startuje prvi,a i za CD sam siguran posto sam ga koristio ranije.
 
mile1208:
Konfiguracija je 133Mhz procesor,32 MB Ram,! GB,star je dosta ali je ocuvan i sve funkcionise ,osim programa.
1000%da CD-rom nemoze da se podesi da startuje prvi,a i za CD sam siguran posto sam ga koristio ranije.

U bios-u gde pise boot C: (zasencis) zatim komandama sa tastature "Page Up" ili "Page Down" kucas dok se (u zasencenom polju) ne pojavi (CD-ROM) C: tako je uvek bilo...?
 
Moze da se bootuje ali mal;o teze das mi je drug rekao kako se pre dva dana zezao sa tim jer nije kao na klasicnom PC-ju, nesto ako sam ja njega razumeo treba da imas norton utilities i jos nesto uglavnom je nekako uspeo.
 

Back
Top