Da li je moguće konvertovati FAT32->NTFS bez reinstalacije sistema???
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Da li je moguće konvertovati FAT32->NTFS bez reinstalacije sistema???

Domaćin Alex.L (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Podrazumevano Da li je moguće konvertovati FAT32->NTFS bez reinstalacije sistema???

Mislim da je pitanje vrlo jasno. Imam dve particije, obe na FAT32, i hoću da ih konvertujem u NTFS. Pročitao sam u časopisu "Mikro" da se u command prompt ukuca par reči i to je to. Meni to deluje suviše prosto, da bi izgledalo sigurno, a najvažnije mi je da to uradim bez reinstalacije WinXP(ili reformatiranja hard diska).
    Kojim programom to mogu da uradim(ponavljam, najvažnije mi je da mi podaci budu nedirnuti)?
    Ili moram da čekam da mi WinXP sazri za reinstalaciju.

Unapred hvala! Pozdrav iz Sremske Mitrovice!

Primećen član maksvel (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Re: Da li je moguće konvertovati FAT32->NTFS bez reinstalacije sistema???

Može - bez problema. Jedino što je konvertovani NTFS nešto sporiji od izvorno kreiranog. Idi na start -> Help i otkucaj "convert". Dobićeš temu "Convert a volume...".
    Let the boy try

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Podrazumevano Re: Da li je moguće konvertovati FAT32->NTFS bez reinstalacije sistema???

Sa komandne linije kucaj sledecu komandu "convert C: /fs:ntfs" zatrazice ti potvrdu i restart, posle par minuta dobices NTFS patriciju bez gubljenja i jednoj jedinog fajla i potrebe da reinstaliras ili brises particiju pod FAT-om.
    Pazi, ovde sam napisao "convert C" ti ces pisati oznaku particije koju zelis da konvertujes.

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Citat Original postavio sorlaag
    Može - bez problema. Jedino što je konvertovani NTFS nešto sporiji od izvorno kreiranog. Idi na start -> Help i otkucaj "convert". Dobićeš temu "Convert a volume...".

Kako je i zasto sporiji?

Domaćin Alex.L (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Hvala vam obojici!!!
    Nego, čak iako je sporiji, da li je i takav brži od FAT32(da li se brže defragmentira, kod mene se na FAT 32 30GB celu noć defragmentira, kod rođaka 60GB za 15 minuta!)

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

samo, pre nego sto ista uradis, za svaki slucaj uradi backup...ja sam to radio dosta puta, uvek bez problema, ali kada god su operacije na fajl sistemu u pitanju, backup se uvek preporucuje...
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Iskusan Veseli_Ubica (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    100

Da, pošto se kod nas nikad ne zna kad "oni tamo" mogu da isključe struju ....
    There are 10 kinds of people in the world: Those who understand binary and those who don't.

Primećen član maksvel (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Citat Original postavio nikodim
    Kako je i zasto sporiji?
    Iz XP Help-a:

• Volumes converted from FAT to NTFS lack some performance benefits compared to volumes initially formatted with NTFS. On converted volumes, the MFT might become fragmented. In addition, on converted boot volumes, NTFS permissions are not applied after the volume is converted.
    Let the boy try

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Citat Original postavio Alex.L
    Hvala vam obojici!!!
    Nego, čak iako je sporiji, da li je i takav brži od FAT32(da li se brže defragmentira, kod mene se na FAT 32 30GB celu noć defragmentira, kod rođaka 60GB za 15 minuta!)

Ma nece biti sporiji, bez brige... radio sam to milion puta, nikada nisam pravio backup... i uvek je sve proslo bez problema.
    Brzina defragmentacije zavisi kako od "popunjenisti" particije, preko kolicine RAM-a jacine procesora... mnogo stvari... ne mora to da bude parametar. Ipak, cinjenica je da je NTFS daleko "pametniji" FS, tako da sa njim nikada neces imati situacija da ti klasteri "crkavaju" kao sa FAT-om... nebitno... uzivaj u NTFS-u i njegovim blagodetima...

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Citat Original postavio sorlaag
    Iz XP Help-a:

• Volumes converted from FAT to NTFS lack some performance benefits compared to volumes initially formatted with NTFS. On converted volumes, the MFT might become fragmented. In addition, on converted boot volumes, NTFS permissions are not applied after the volume is converted.

Pusti to... njima verujem koliko i sebi (ni najmanje)... mislio sam da si ti imao nekih licnih iskustava sa sporijim radom...

Slične teme

1. FAT32 ili NTFS
    Autor dorian82 u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 07.06.2006., 16:54
  2. razlika fat32 i ntfs?
    Autor 23conection u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 31.03.2004., 19:05
  3. NTFS ili FAT32
    Autor pochetnik u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 15