Koji 5.1 zvucnici za 200EUR

Gost
Uskoro kupujem 5.1 zvucnike ali sam u velikoj nedoumici koje da kupim. Za oko su mi zapali Jazz J9940 (180 EUR) 200W RMS. Da li neko od vas ima ove zvucnike, i voleo bih da cujem misljenje?
Koje vi zvucnike preporucujete?
 
Objasnite mi, molim vas kao boga zashto se toliko palite na 5.1?
Vl. sam firme za promet opreme i komponenata, prodao sam nebrojeno veci br. 5.1 nego svih ostalih vrsta kompleta...Nije mi jasno...

Moja preporuka je - za te pare bolje uzmi neki Altec Lansing, Martin Logan Ltd., HK 4.1 komplet koji zaista vredi te pare, nego da za 5.1 krbulje koje dobro izgledaju.
P.S. Testirao sam preko 300 raznih kompleta.
Nauchno dokazao JA LICHNO da 5.1 nishta ne valja ispod 300e.
Naravno, za vece pare...Opet, kol'ko para, tol'ko muzike...
Baci mi mail na respect@eunet.yu
Mogu ti dati par preporuka i testova...
 
Jazz Speakers J9941B ... Topla preporuka... E to sto kostaju preko 400€, to je druga prica... Lepo vam rasta rece, koliko para, toliko muzike...

Ne shvatam zasto ljudi kupuju sto jevtinije komonente koje imaju sto vise funkcija, kad one ocito ne vrede... 5.1 sistem nije 5 ruskih zvucnika + 1 woofer i tajvanska skretnica... Zasto moras imati 5.1 koji je njesra, kad mozes imati 2.1 profesionalnog kvaliteta? ...

'Prostorna muzika' znaci, ali samo kad se pusti na kvalitetnom sistemu... Ovako...
 
Ja takodje podrzavam prethodne sagovornike i mogu da ti preporucim Altec Lansing 2100 E 2.1 sistem koji radi perfektno mada na visoko - toncima ima zanemarljivo izoblicenje a RMS mu je oko 30 W sto je dovoljno (naravno ne preterano) za solidan kucni ambijent...
 
PHILIPS A.3.610 - Fantastican 5.1 sistem sa daljinskim upravljacem, dva dodatna stereo ulaza koja automatski prebacuju zvuk u 5.1 sistem, snaga 200w RMS, za razliku od Jazz Speakersa 9440 ima pun opseg zvuka, pravi bas i visoki. Definitivno nesto najbolje sto mozemo kupiti za nekih 190e. Ah da, sateliti su flat tehnologija sa NXT sistemom i ceo sistem je skladno i nenametljivo dizajniran, a imaju i punu garanciju od godinu dana. Kupi halo oglase, mora da neko reklamira PHILIPS zvucnike.
Poz.
 
Ja sam planirao da uzmem te jazz 9940 zvucnike u kompletu sa creative audigy zvucnom kartom.Prvi put cujem za te philipsove zvucnike i pokusao sam da ih nadjem na netu ali bezuspesno.Da li imas ideju gde se mogu naci i da li to o cemu vredi se stvarno moze dobiti za 190e?
 
A ja sam lepo da sve to preskocim bacio 10ak eura za video kabl, koji sam posle sredio da mogu da koristim i za povezivanje kompjutera sa Pioneerovim pojachalom na kom su dva zvucnika po 200w, i iam zvuk koji je*e kevu za razliku od tih malisana na koje ljudi pucaju masu para, a vec sigurno imaju neke jace muzicke linije sa kojima bi mogli povezati masinu..
 
Malo sam vise se zaglibio na netu i prava oznaka ti philipsovih zvucnika je mms316.Lepo izgledaju,jako su tanki,upotrebljena je najnovija tehnologija u izradi tankih zvucnika,ali uvek ima ono ali...Srednje tonove neizvlace kako treba,kada se malo vise pojacaju imaju jaku distorziju i nedao bog onome koih kupi da izgubi daljinski posto se na njemu nalaze sve kontrole koje ima...
Sta da kazem.I dalje ostajem pri 9940 jer sve tonove izvlace kako treba i nema distorzije...
 
SisaDaPimp:
A ja sam lepo da sve to preskocim bacio 10ak eura za video kabl, koji sam posle sredio da mogu da koristim i za povezivanje kompjutera sa Pioneerovim pojachalom na kom su dva zvucnika po 200w, i iam zvuk koji je*e kevu za razliku od tih malisana na koje ljudi pucaju masu para, a vec sigurno imaju neke jace muzicke linije sa kojima bi mogli povezati masinu..
upravo tako,bas me zanima sta ovi rade sa 5.1 i voleo bih da mi nabroje koliko dvd filmova podrzava punu 5.1 verziju?
 
Ja imam Altec Lansing 621. 2.1 sistem, znaci razbivaju zidove po sobi, oko 90 eur, e sad, jos bolje je to sto ti imas 200 eur na raspolaganju pa mozes da kupis Altec Lansing 641, 4.1 sistem, ako moji+2 satelita+dupli woofer, oni su oko 215 eur, ali njihov kvalitet se ne moze objasniti recima, JUST LISTEN TO THEM! Tako glasi reklama za njih. PC CENTAR kontaktiraj za Altec, 011/397-45-20, pozdrav!
 
Ja da sam na tvom mestu batalio bih se zezanja sa tim tzv. multimedija/kompjuterskim sistemima! Zasto?
Ako oces na prvom mestu kvalitetan i dobar zvuk onda ces da izujes mnogo vise para i kupis nesto sto vredi i da uzivas, a ako ti to to treba samo da bi slusao, ne to nije dobar izraz, cuo neki 5.1 zvuk onda ucini sebi uslugu i kupi neki plasticni krsh. Daces mnogo manje para, a cuces zeljenih 5 kanala. Ionako malo toga moze da ti pruzi 5.1 zvuk (DVD i igre)!
 
Kad_LupimLupim:
Ja da sam na tvom mestu batalio bih se zezanja sa tim tzv. multimedija/kompjuterskim sistemima! Zasto?
Ako oces na prvom mestu kvalitetan i dobar zvuk onda ces da izujes mnogo vise para i kupis nesto sto vredi i da uzivas, a ako ti to to treba samo da bi slusao, ne to nije dobar izraz, cuo neki 5.1 zvuk onda ucini sebi uslugu i kupi neki plasticni krsh. Daces mnogo manje para, a cuces zeljenih 5 kanala. Ionako malo toga moze da ti pruzi 5.1 zvuk (DVD i igre)!
ma tebe za predsednika!! mudar si kao pcelica :twisted:
 

Back
Top