Sobni bicikl - kupovina!!!

MegiS

Zainteresovan član
Poruka
427
Pomoc!!!
Zelim da kupim sobni bicikl, upravo sam provela celo popodne jurcajuci oglase, i ima raznih...
zanima me, sta je to na sta treba da obratim paznju prilikom kupovine sobnog bicikla?

O sobnim biciklima ne znam nista osim da u teretani podesim, opterecenje, svoju kilazu i vreme vezbe, ali kako da izaberem neki da kupim :confused:

Takodje, ako neko zna gde da kupim onaj obruc koji se vrti oko struka (a moze i oko drugih delova tela, ko ume :D) naravno malo kvalitetniji, posto onaj sto moze da se kupi kod plasticara za 100 dindzi nista ne valja.
 
boris0230:
Nije jeftinije i jednostavnije samo trcati napolje?
Trcanje je bolji efekat, mada kako zelis ;)
Aktivnost koja se odvija napolju (mada ja ne bih izabrala trčanje, možda neko brzo hodanje) je sigurno jeftinija i bolja, ako je zaista na čistom vazduhu!
Ali ja ne mogu da odvojim toliko vremena :(
2 x nedeljno idem u teretanu uglavnom kardio vezbe i malo parterne... ali je moja potreba da ujutru čim ustanem, pre doručka vežbam bar 30 min, i imam utisak da bi sobni bike bio najadekvatnije rešenje! eto, zato to želim :D
 
Ja bi preporucio onu spravu za skijashko trcanje... ali poshto ti puno izvoljevash pa hoces i da trcis i da citash, onda je ipak bike ono sto ti treba, a cena naravno varira u zavisnosti od kvaliteta istoga, od 200 ojra pa na dalje. Paznju treba obratiti na sledece stvari: Sic mora biti udoban i da ima mogucnost da se pomera prema kormanu i nazad i naravno gore dole, valjalo bi da ima pulsmetar, pozeljno bi bilo da ima mogucnost menjanja stepena prenosa, svetlo ti ne treba:)
 
Pa cekaj jel ti hoces nesto prakticnije..ili nesto sto daje bolje efekte? Pa na bajsu mozes i da jedes ako hoces, ali je traka definitvno efikasnija. Probala sam i jedno i drugo.
Zauzima vise prostora svakako. Ali te sprave nisu vise tako skupe kao sto su nekad bile, zato i "nicaju" teretane :D
 
Pa ako se odlucila za bajs, ne znaci da mi ne smemo da joj preporucimo bolje. Sem toga neko kupi nesto po preporuci, a ne zato sto je to njegov licni izbor. I ja sam htela da upisem plivanje, ali sam kasnije dobila savet da je trcanje jos efikasnije. Mislim da nju nismo smorili.
I da..javi kako je nova sprava..ma koja da je :D
 
imam sobni bicikl vec par godina, do sada sam ga samo gledala, a sada sam konacno resila da sednem na njega. :-)
ima li svrhe?
hoce li mi pomoci da malo zategnem nozice?
da li je efikasnija duza voznja na manjem opterecenju, ili kraca na vecem?
jos neki savet?
hvala na odgovorima, i nemojte mi samo drzati predavanja da izadjem i da trcim (bih ja rado, ali vremena je malo :oops: )
 

Back
Top