Da li zaljubljenost traje najviše godinu dana?

Da li zaljubljenost traje godinu dana???

  • netačno, traje manje od godinu dana

  • potpuno tačno

  • netačno, traje više od godinu dana

  • zaljubljenost, what the **** is that?


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

bobba

Domaćin
Poruka
3.835
Pa kaze:


"Kako pokazuju rezultati novih naučnih istraživanja, zaljubljenost može da traje najviše godinu dana jer emocije koje ljude obuzimaju kada su zaljubljeni izaziva molekul poznat kao Faktor nervnog rasta, NGF, pokazalo je istraživanje naučnika sa Univerziteta u Padovi. Naučnici su našli daleko viši nivo NGF-a u krvi 58 osoba koje su se nedavno zaljubile u poredenju s grupom samaca i osoba koje su dugo u stabilnoj vezi. Posle godinu dana sa istim partnerom, nivo NGF-a u krvi zaljubljenih
ispitanika pao je na nivo onog u drugim grupama. Italijanski naučnici, čije je istraživanje objavljeno u žurnalu "Psihoneuroendokrinologija", saopštili su da nisu poznati mehanizmi pomoću kojih zaljubljivanje utiče na povećanje koncentracije NGF-a, ali da taj molekul očito ima važnu ulogu u "hemiji" između partnera na početku veze. (FoNet)"



verujte li u ovo???
 
Nemam pojma koliko traje... zasto mora biti nekako precizno odredjeno... zavisi od milion faktora... Poenta je izvuci potencijalni maximum iz te zaljubljenosti... i ne docekati da ona prodje...

(mada i meni nikad nisu jasno razdvojili te termine zaljubljenosti i ljubavi... kao zaljubljenost je kad volis svoju fikciju o nekom, a ljubav tu osobu onakva kakva jeste... tako nesto... )

Po ovoj definiciji naravno da traje mnogo krace... a ako se radi o onoj ljubavnoj zaljubljenosti... onda moze i godinama....

Nisam neki pristalica ponovog zaljubljivanja... mada desava se... ali svaki put je malo teze sa dozom skepse od ranije... A ljubavi ponovo nikad... jer tu ste vec znali na cemu ste...
 
alya:
Pa naravno, da nije isto. Sama si lepo rekla, da je to individualno. Smatram, da i kad veza predje u ljubav jos uvek ima zaljubljenosti ali nije toliko intenzivna . :D


Al opet zavisi kako neko gleda na ljubav, zaljubljenost i kako gradi i neguje svoju vezu. ;)

znam nije isto, i sto rece Samantha, ja sam zaljubljena 3-4 meseca i ako moja zaljubljenost ne predje u ljubav to treba prekidati na vreme
barem ja tako radim

ali kao sto reko statistika me pobija
 
Pa ovako Pero

dok mnogi mastaju o sreci pre braka u ovom stilu :"Biti će nam prelepo. Drugi parovi se svađaju, ali mi nećemo. Mi se volimo." Naravno, nismo skroz naskroz naivni. Razum nam govori da će iskrsnuti različitosti, ali smo uvjereni da ćemo o tim razlikama raspravljati otvoreno. Jedno od nas će uvijek biti spremno na ustupke te ćemo postići sporazum. To je kad covek voli, teško je povjerovati u bilo što drugo.Znate sigurno da ste u ljubavi sa tobom osobom"

ali zaljubljenost ima drugi pocetak i drugi kraj "zaljubljenosti" je euforično stanje. Jedno s'drugim smo emocionalno opsednuti. Idemo na spavanje razmišljajući jedno o drugome. Kad se budimo ta osoba nam je prva u mislima. Žudimo da budemo zajedno. Kad smo zajedno, kao da smo u raju. Kad se držimo za ruke, osećamo da nam se krv stapa u jednoj žili. Mogli bismo se ljubiti bez kraja kad se ne bi moralo ići u školu ili posao. Grljenje potiče snove o braku i oduševljenje.........................ali samo na kratko, jer ta zelja, euforija polako ali sigurno se stisava, s'vremenom i nestaje....ne pretvara se u ljubav ........vec jednostavno ostajete prazni"

skoro da je isto ali opet nije isto
zaljubljenosti nije vrhunac vasih osecanja, niti ta euforija koju osecate, moguce je da se to malo pobrka.ali samo malo, jer svako zna kada voli ili kada je samo zaljubljen

eh ja ga bas pretera sad ;)

ali samo htela da koju kazem ;)
 
couple.jpg



8-) 8-) 8-) :lol:
ljubav je ovo
 

Back
Top