Da li je liberalizam bolest, ia kako ga iskoreniti iz politickog zivota Srbije?

Alekasandar2

Iskusan
Poruka
5.546
Ovo su reci jednog Liberala sa ovog foruma:

sta se sad hvatas za hriscanstvo,oprost&milosrdje,a do malopre si egzaltirano opisivala svoje sadisticke fantazije javno na forumu...fantazije o gazenju i muchenju politickih neistomisljenika...pateticno

Ako ovo mije govor mrznje i fasizam u najgorem obliku da se ovako reaguje na neostomisljenike kako neimenovani Liberal opisuje svoje protivnike i Hriscanstvo, ja ne znam sta je.
 
KRALJ PETAR I OSLOBODILAC - VELIKI POBORNIK LIBERALNE MISLI U SRBA

chovek koji je preveo bibliju liberalizma,delo
Džon Stjuart Mil - O Slobodi

preveo na srpski
PETAR A. KARAĐORĐEVIĆ
(Kralj Petar Prvi)

http://www.royalfamily.org/democracy/onLiberty0_yu.htm

za ovakve kao sto je aleksandar je kralj pera isto tako bolesnik i ludak sa sumanutim liberalnim idejama
 
evo mentalnog profila jednog klasichnog srbo-fashiste..obratite paznju kakvim recima ova kreatura opisuje kralja Petra I Oslobodioca,velikog modernizatora srbije i coveka koji je isao rame uz rame sa svojom vojskom u trenucima koji su bili mozda i najtezi u istoriji srbije"

Alekasandar2:
Pera i njegovi su nas uveli u drzavu sa ustasama i muslimanima, da bio je ludak] sto nije pravio veliku Srbiju.
.

pitam ovog fashistu:koji su to njegovi? jer misli na mog pradedu i sve vase pradede koji su isli iza hrabrog kralja petra preko albanskih gudura i po recima ovog mentalnog degenerika "uveo nas u drzavu sa ustashama"...bio je ludak?
smatram da ovakve reci moraju naici na najostriju osudu od strane svih ucesnika na forumu koji cene delo kralja Petra bez obzira na nasa politicka neslaganja na forumu
 
Alekasandar2:
Zar treba veceg dokaza da je liberalizam bolest?
Da, u pravu ste dragi posetioci ovo su bili citati nasa dva liberala Petra FPN i Serb Pagana.
Liberali su bolesni
kreaturo,ja se ponosim sto "bolujem"od ideja koje je podrzavao i u njih verovao kralj Petar I Oslobodilac..a takvima kao ti je mesto na djubristu istorije..pokazao si ko si i sta si...toliko

Alekasandar2:
Pera i njegovi su nas uveli u drzavu sa ustasama i muslimanim, da bio je ludak sto nije pravio veliku Srbiju.

.
 
kreaturo,procitaj nesto o velikom chika Peri,kako ga je narod zvao:

KRALJ PETAR I KARADJORDJEVIC
Posle Majskog prevrata 1903. godine u kome je ubijen poslednji vladar iz dinastije Obrenovica, na vlast u Srbiji je po treci put došla porodica Karadjordjevica, koja je vladala naredne cetiri decenije.

Petar Karadjordjevic se školovao u Beogradu i Ženevi, u Parizu je završio vojnu školu Sen-Sir, a kao porucnik i višu vojnu školu u Mecu. Borio se na strani Francuske u francusko-pruskom ratu, i ucestvovao je u bosansko-hercegovackom ustanku pod imenom Petar Mrkonjic, kada je bezuspešno nudio svoju saradnju knezu Milanu Obrenovicu.
Na srpski presto je stupio u svojoj pedesetdevetoj godini, kao zreo i izgradjen covek. Uvidjajuci da je težnja za samovlašcem i nedovoljan sluh za želje naroda dovela do propasti njegove prethodnike iz dinastije Obrenovica, Petar se priklonio ustavnoj monarhiji, skupštinskoj i stranackoj slobodi. Njegova odluka da bude demokratski i ustavan vladar, kao i iskreno i lojalno sprovodjenje te odluke, rešilo je u Srbiji mnoga unutrašnja pitanja. Snage koje su se dotle trošile na jalove unutrašnje, partijske i dinasticke borbe, sada su se okrenule radu na snaženju države i pripremama za velike nacionalne i državne zadatke.

Istovremeno, Srbija je doživela ubrzani privredni napredak. Izgradjene su železnice, aktiviran je recni saobracaj, razvijaju se trgovina i zanatstvo, i pocinje stvaranje industrije. Sve je to doprinelo da se zemlja potpuno ukljuci u evropsku i svetsku privredu.


Vladavina kralja Petra obeležena je trima oslobodilackim i pobednickim ratovima: Prvim balkanskim ratom 1912. godine, Drugim balkanskim ratom 1913. godine i Prvim svetskim ratom vodjenim od 1914. do 1918. godine.
Tajna zaverenicka organizacija Crna ruka, koju su cinili oficiri, i dalje je bila vrlo aktivna. Posle majskog prevrata 1903. godine, ona je osnažila i imala je dosta uticaja na politicki život zemlje. Pod njenim uticajem, kralj Petar se 22. juna 1914. godine povukao, prenevši vršenje kraljevske vlasti na prestolonaslednika Aleksandra.

U secanju celog svog naroda kralj Petar I Karadjordjevic je ostao zapamcen kao omiljeni i pravedni vladar, koji je zajedno sa svojom vojskom prošao kroz najteža iskušenja Prvog svetskog rata: prelazak preko Albanije i izbeglištvo u Grckoj. Kako je Prvi svetski rat doneo oslobodjenje Slovenima koji su živeli u Austrijskoj monarhiji, kralj Petar je bio prvi kralj Srba, Hrvata i Slovenaca u zajednickoj državi.



Umro je 1921. godine
 
Alekasandar2:
Petar Karadjordjevic nas je uveo u drzavu sa ustasama i muslimanima.
Karadjordjevice treba NAJURITI ZAJEDNO SA LIBERALIMA!

mozes da odes na oplenac i da se recimo ispishash na spomenik kralju Petru...kreaturo
otkud ti uopste ideja da ti intelektualna mizerija mozes da dovodis u pitanje i izriches uvrede na racun Velikog Kralja Petra?? bas me interesuje kakva ce biti reakcija nacionalista na ovu temu...
 
Alekasandar2:
Inace za liberale nekoliko podataka:

Sve strane investicije u Srbiji pocele su za Aleksandra Obrenovica, recimo cak i naoruzanje kojim je Srpska vojska ratovala u I svetskom ratu kupljeno je za vreme Obrenovica. Karadjordjevici su kao dosovci dosli pucem i upropastili od 1903-1918 sve uradjeno.

Najprosperitetniji period u razvoju Srbije se desio od 1905 do 1910. godine.

Liberalizam ne treba ukinuti, naravno, mada ga u Srbiji ni nema. A nema ni takve politicke opcije, jer su ovi chedisti u stvari odraz u ogledalu SRS. Samo mozda malo manje agresivni...

U liberalizmu nema nametanja misljenja. Mogu da saopstim svakom svoje misljenje i da od svakoga zbog toga ne dobijem packe, kao sto svako meni moze saopstiti svoje misljenje i da pri tome dobije postovanje. Ima li toga kod nas? Ne!

Ne mozete ukidati stvari kojih nema
 
ivchonny:
Najprosperitetniji period u razvoju Srbije se desio od 1905 do 1910. godine.

Liberalizam ne treba ukinuti, naravno, mada ga u Srbiji ni nema. A nema ni takve politicke opcije, jer su ovi chedisti u stvari odraz u ogledalu SRS. Samo mozda malo manje agresivni...

izvini brate,al ovde vec pricas svashta...to je podmetacina neofashista,kao i fashisti i antifashisti su isti,"odraz u ogledalu" bla bla...ne moze zlo i borba protiv zla da bude isto..
 
Petar_FPN:
pa sta ako je neko seljanka?...nema tu nista loshe samo po sebi...e gadno je kad pocne da tripuje
a kralj petar je ludak?? i dalje stojish iza toga?
pa da,treba popljuvati narodnog kralja koji je podigao srbiju...a gotiviti spanske fashiste...:roll:

petre 8)
a shta ochekivati od komunjare osim da bude pokvaren, glup i da lupa gluposti, reci ti meni.
 
@ Aleksandar 2

Никако НИСИ СМЕО да тако нешто ружно кажеш о почившем Краљу Петру 1. ОСЛОБОДИОЦУ - његов цео живот је у знаку жртве за свој народ. Он је појам
доброг и вољеног владара Срба и првог краља Срба, Хравата и Словенаца. Данас са историјске дистанце и у светлу свих догађања од 1990. можемо да се упитамо да ли је одлука о уједињењу Словена била корисна - мој одговор је:у оно време ДА, та идеја је заиста била величанствена. А за све свињарије с краја 20. и 21. века и растурање Југославије можеш слободно пљувати комунисте а не краљевску породицу.

Мислим да си твојим постом увредио све Србе - зато би било коректно од тебе да га избришеш, ако већ нећеш да упутиш јавно извињење.

Мене, међутим, уопште не чуди (иако се слажемо по неким питањима) то што ти нападаш и Краља Петра 1. и Карађорђевиће , јер је твој аватар потпуно јасан НЕДОСТАЈЕ МУ КРУНА..

@ liberali

Мени лично уопште се не допадају политички ставови људи који себе у Србији називају "либерали", али то не значи да је тај читав покрет лош, можда сви ми можемо путем дискусија да се инфомишемо КАКО ЈЕ, ГДЕ И КОЈИМ ПОВОДОМ НАСТАО ПОЛИТИЧКИ ЛИБЕРАЛНИ ПОКРЕТ, шта он може да значи данас на политичкој сцени света, а посебно на политичкој сцени Србије. Лично верујем да
је тај покрет далеко бољи у свом изворном значењу и настанку НЕГО ОНО У
ШТА СЕ ИСПИЛИО ОВДЕ У СРБИЈИ.

Ово говорим као хришћанин који је заљубљен у СЛОБОДУ, тј. У СЛОБОДУ ИЗБОРА !
 
serb_pagan:
izvini brate,al ovde vec pricas svashta...to je podmetacina neofashista,kao i fashisti i antifashisti su isti,"odraz u ogledalu" bla bla...ne moze zlo i borba protiv zla da bude isto..

Izvini , ali smatram da Srbija nema pravu politicku opciju koja bi se nazivala liberalno demokratskom. Zasto? Znam nekoliko njih iz LDP-a koji imaju malo nametacko ponasanje, ako mogu da se izrazim. Mislim da takva opcija ne bi trebalo da bude u sukobu sa slicnim opcijama, a ona cesto jeste. Ja licno sam pristalica liberalne demokratije, ali mislim da takve opcije nema. A dali sam preterao sa LDP-om, ne znam. Mozda... U svakom slucaju nisam za njih. Nema stranke na politickoj sceni Srbije za koju mogu da kazem da je iole dobra.
 
ivchonny:
Izvini , ali smatram da Srbija nema pravu politicku opciju koja bi se nazivala liberalno demokratskom. Zasto? Znam nekoliko njih iz LDP-a koji imaju malo nametacko ponasanje, ako mogu da se izrazim. Mislim da takva opcija ne bi trebalo da bude u sukobu sa slicnim opcijama, a ona cesto jeste. Ja licno sam pristalica liberalne demokratije, ali mislim da takve opcije nema. A dali sam preterao sa LDP-om, ne znam. Mozda... U svakom slucaju nisam za njih. Nema stranke na politickoj sceni Srbije za koju mogu da kazem da je iole dobra.

LDP je sa svim svojim manama nešto najbliže liberalizmu što imamo i zato ih treba podržati.
Mnogo će vremena proći dok se ne pojave pravi liberali kod nas, ali za sada je dovoljno to što LDP ima lidera koji je trn u oku nacionalistima i komunistima i što je spreman da otvoreno govori o svim pitanjima.

Zato u ovom trenutku treba podržati LDP, ali i biti otvoren za nove opcije.
 
eremita:
@ Aleksandar 2

Никако НИСИ СМЕО да тако нешто ружно кажеш о почившем Краљу Петру 1. ОСЛОБОДИОЦУ - његов цео живот је у знаку жртве за свој народ. Он је појам
доброг и вољеног владара Срба и првог краља Срба, Хравата и Словенаца. Данас са историјске дистанце и у светлу свих догађања од 1990. можемо да се упитамо да ли је одлука о уједињењу Словена била корисна - мој одговор је:у оно време ДА, та идеја је заиста била величанствена. А за све свињарије с краја 20. и 21. века и растурање Југославије можеш слободно пљувати комунисте а не краљевску породицу.

Мислим да си твојим постом увредио све Србе - зато би било коректно од тебе да га избришеш, ако већ нећеш да упутиш јавно извињење.

Мене, међутим, уопште не чуди (иако се слажемо по неким питањима) то што ти нападаш и Краља Петра 1. и Карађорђевиће , јер је твој аватар потпуно јасан НЕДОСТАЈЕ МУ КРУНА..

Zaista Kralj Petar I i nije glavni krivac za stvaranje Jugoslavije vec njegov sin - Aleksandar. Porodica Karadjordjevic je zaista odgovorna za sve srpske nesrece u XX veku, to je prosto cinjenica. Sve je posledica stvaranja drzave sa ustasama za koje je Vojvoda Misic rekao da im ne bi orah iz ruke uzeo a kamoli drzavu pravio s njima.
Ne vidim sta je uvredljivo u Aleksandrovom postu.
 

Back
Top