Problem!?

nidzesi

Primećen član
Poruka
925
Imam problem sa ukljucivanjem racunara! Monitor samo treperi i nista ne prikazuje! ponekad dobijem sliku tek kada ukljucim kuciste i cujem neki zvuk kao da se ventilator ukljuci(zrrr)! Bez toga nema slike. Moze li mi neko pomoci? Da li je moguce da je nesta crklo ili da se neki kabl otkacio?
 
racunar se od deset skljocanja upali samo jednom, tj. samo se jednom pokaze proces paljenja na ekranu! primetio sam da kad se upali (ali stvarno) onda napravi vrm i na tastaturi se upale sijalice(caps,num i scroll)! kad skljocnem komp a ne dobijem sliku (9/10 puta) onda se ovaj proces sa tastaturom ne desava! komp:
1gb ddr2 memorija
amd sempron 3100, intel modem, sky star2, geforce 6200...
 
Meni ovo lichi na plochu (loshi kondenzatori na naponskoj jedinici, mada je plocha novijeg datuma) ili napajanje. A jesi li probao da palish komp tako shto cesh da iskopchash kablove sa pinova na plochi koji vode do tastera za paljenje i da te pinove kratko spajash (da bi video da li ti radi Power taster)? Jel pishti neshto kad nece da se upali?
 
Ne ide ddr2 memorija i sempron...nesto si pogresio.
Probaj da resetujes bios na default vrednosti,bez obzira da li si nesto cackao po njemu ili ne.
Takodje probaj da od nekog drugara uzmas sigurno ispravan modul memorije i stavis umesto tvojih.
Za pocetak.
 
probao sam sa default, ali ne ide! sto se tice ddr2, kod mene je tako i radilo je savrseno! ovih dana nosim komp u servis pa cu vam javiti sta se desava! ako neko ima jos softverskih resenja?
 

Back
Top