~ FANTASTICNI ~ citati

“The fate of a single man can be rich with significance, that of a few hundred less so, but the history of thousands and millions of men does not mean anything at all, in any adequate sense of the word.”

Stanisław Lem, Solaris
 
Frodo: "I wish the Ring had never come to me. I wish none of this had happened."

Gandalf: "So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given to us."

Lord of the rings-The fellowship of the ring


Frodo: "Zeleo bih da prsten nikada nije dospeo do mene. Zeleo bih da se nista od ovog nije dogodilo."

Gandalf: "Svi koji dozive ovakva vremena zele to ali to nije na njima da odluce. Sve sto treba da odlucimo je sta cemo uraditi sa vremenom koje nam je dato."

Gospodar prstenova-Druzina prstena
 
Put večno ide, nikad ne prestaje
Od vrata gde poče i zatim.
Daleko napred gde put nestaje,
Moram, ako mogu, da pratim.
Nek noge što ga slede živahno gaze,
Dok ne dosegne neki put veći
Gde se sreću mnoga poslanja i staze.
A kamo tad? Ne umem reći.“


Dzon R.R Tolkin
 
Najbolje se osećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno shvatiti. Srećom ima takvih ljudi i ja im se uvijek neobično radujem (Meša Selimović) „Jefimija“.
 
"Sve što ne pronađeš u pogledu ne trudi se ni da tražiš.
Neki pogledi su rekli mnogo više od reči..."

22450098_2363325947226375_9134364764157431018_n.jpg
 
"...U sest sati strazar mi ponovo donese lekove.
Dok ih uzimam , prolecu mi likovi moje porodice ,majke,deteta , supruge ,brace i sestara...Kazu da coveka odrzavaju na ovom svetu vera,nada i ljubav ,
a da je ljubav jaca i neophodnija nego nada.

Hrabrim sebe : Izdrzacu !..."


Veljko Kojovic / Krvava kosulja sarajevska
 

Back
Top