~ FANTASTICNI ~ citati

Ако се Васељена сваки да скупљала за по један центиметар, те су се са њом и све наше мерне шипке скупљале у одговарајућем односу, како смо могли чак и посумњати да се ишта догодило?

Џејмс Блиш, Спок мора да умре
 
Juče, 15:32 #1
elendil
Registrovan korisnik

elendil-ov/in Avatar

Učlanjen: 11.10.2003.
Poruke: 2.281

Podrazumevano Prenosi zvezdanog semena-Galaktichko okupljanje
Pustinjak Elendil okoncha svoje poslanje na C-tonu...ostaje samo secanje na dela i rechi koja rukom Gospodarevom on stvara u velikom chiscenju...
Zvezdani vetrovi Sirijusa tiho shapucu srcima otvorenim da je Galaktichko okupljanje zapochelo...U godini Belog Charobnjaka,Zvezdano seme klija i Ljubav cveta...i mir u duskama brace i sestara svih plemena...Beli Charobnjak Vas poziva da sledite svoju Zvezdu i osvestite plod semena koje Gospod u nama posadi...Seme blistavije od Sunca...Telektonon...
Pogledom kruzim po moru usnulog chovechanstva i sapucem ove reci u noci.Znam da se obracam velikom delu bica koje spava jos uvek nesvesno sebe.Cak i ako divlji zimski vetrovi vasih sistema komunikacija posalju delove ove poruke koja odjekuje u tami,znam da cu se i dalje obracati nesvesnima.Svesni su vec videli da na istoku pochinje da se razdanjuje i osetili kako toplo prolece vecnog zivota pocinje da otapa led njihovih predrasuda...
WHITE WIZARD
 
"Koji bi monstrumi hodali ulicama
kada bi lica ljudi
bila nedovršena kao njihovi umovi!"


Ono što nas čini ljudima
možda će jednog dana biti definisano
ne talentima koje posedujemo
već vrlinama koje nam nedostaju.



iz tv serije Masters of Science Fiction, ukinute posle 4 ep :(
 
Smrt: Ljudima treba fantazija da bi ``bili`` ljudi. Da budu mesto gde se pali andjeo susreće sa majmunom koji se uzdiže.

Suzan: Sa vilama zubama ? Veproocem ?

Smrt: Da. Radi vežbe, moraš početi da učiš da veruješ prvo u male laži.

Suzan: Da bi smo mogli verovati u velike laži ?

Smrt: Da. Pravda, milosrdje, dužnost. Takva vrsta stvari.

Suzan: To uopšte nije isto.

Smrt: Misliš ? Onda uzmi univerzum i samelji ga do najfinijeg praha, i onda ga proseji kroz najfinija sita, i onda mi pokaži jedan atom pravde, jedan molekul milosrđa. Pa ipak, vi pokušavate da delujete kao da ima nekog idealnog reda u svetu. Kao da ima neke, neke pravednosti u univerzumu, po kojoj može biti ocenjen.

Suzan: Ali ljudi moraju da veruju u to, ili šta je onda svrha svega ?

Smrt: Vi morate da verujete u stvari koje nisu istinite. Kako bi drugačije one to mogle postati ?

Teri Pračet: ‚‚HOGFATHER‚‚
 
Bila je to Kula.Mracna kula.

Stajala je na horizontu ogromne ravnice boje krvi pod silovitim zalazecim suncem.Nije mogao da vidi zvezde koje su se spiralno uzdizale navise,navise i navise unutar njenog oklopa od opeka,ali mogao je da vidi prozore koji su se uzdizali u spirali prateci spoljno stepeniste i video je kroz njih duhove svih ljudi koje je ikada poznavao u mimohodu.Marsirali su navise i navise,i suvi vetar donosio mi je zvuke glasova koji su mu dozivali ime.

Rolande...dodji....Rolande...dodji...dodji...dodji...

Stephen King

The Dark Tower
 
"Ali to je ipak užasno - saznati svoju godinu..."
Elefantus se najednom zaustavio, pogledao me odozdo svojim premorenim očima stare, mudre ptice:
"Ne", rekao je tiho, "to nije strašno - saznati svoju godinu. To uopšte nije strašno."

Larionova Olga - Leopard Sa Kilimandzara
 
`But,' said the Medical Man, staring hard at a coal in the
fire, `if Time is really only a fourth dimension of Space, why is
it, and why has it always been, regarded as something different?
And why cannot we move in Time as we move about in the other
dimensions of Space?'

The Time Traveller smiled. `Are you sure we can move freely in
Space? Right and left we can go, backward and forward freely
enough, and men always have done so. I admit we move freely in
two dimensions. But how about up and down? Gravitation limits
us there.'

The Time Machine, H.G. Wells
 

Back
Top