bosanske piramide

ja ne videh nista, osim par tema od pre par meseci....
al tada se tek raspravljalo da li to moze ili ne moze, a tek sad se doslo do nekih konkretnih rezultata, a cini mi se da to niko nije postovao komentare...
 
Британски археолог у БиХ: Ма каква пирамида
stana - 11. јун 2006.


Угледни британски археолог одбацио је тврдње да је једно брдо у централној Босни заправо структура прастаре пирамиде, што је тврдња локалних мештана. Председник Европске асоцијације археолога, професор Ентони Хардинг посетио је место Височица и утврдио да је брдо изнад тог места природно настало и да нема говора да је реч о пирамиди. Нисам нашао ниједан доказ који би могао да поткрепи тврдње да је реч о археолошком налазишту и да је ту пирамида, рекао је британски археолог. Не зна се о постојању било какве пирамиде у Европи и за сада нису пронађени докази да је било која стара цивилизација имала намеру да је сагради на тлу Старог континента. Теорију о постојању пирамиде у месту Височица лансирао је један локални аматер-археолог Семир Османагић прошле године. До сада су га демантовали многи локални и светски стручњаци, који истичу да у историји региона Балкана није било цивилизације која би била способна да сагради такву монументалну структуру. То је једноставно дело природе, кажу стручњаци. Са њима се слаже и Хардинг. „Био сам на тој локацији и верујем да је то дело природе”, рекао је британски археолог. (Мондо)
 
Uh, bas dosta vremena sam proveo nocas citajuci svakakve tekstove i komentare na stranim forumima u vezi piramide. Grubo receno malo je onih koji veruju u Semirovo istrazivanje. Pored dosta slika koje mogu biti bilo sta, nedostaje ono glavno. Cinjence. Navodno, Semir je kontaktirao Nasu koja je obavila satelitske snimke podrucija tog dela Bosne i zakljucili su da postoji devet piramida. Jedna od njih se nalazi u Maglaju. U julu sada, 1. ili 2. ako ne i ranije treba da idem za Maglaj na par dana i pokusacu da odem i do Visokog koji je relativno blizu. Ako bude mogucnosti pokusacu da slikam to sto vidim. Iskreno se nadam da cu uspeti i da dodjem do samih iskopina. Cudno je to da na netu nigde nema nikakvih slika drugih osim toga sto on dopusti da se izbaci i to se stalno vrti po netu, jedno te isto. Cudno je i to sto niko od znatizeljnih nije uspeo da objavi neku sliku. Nemoguce da u Visokom niko nema aparat ili internet. :shock:
Nasa snimala piramidu u visokom??? Nije mi jasno kako je to ESA dopustila. :)
A na NASA-inom sajtu nisam uspeo da nadjem nista o tom snimanju.
Ako je neko licno bio u Visokom i ima neke slike, sigurno bi svima bilo drago da ih podeli sa nama.
 
@ Proximo
možeš da svratiš, ali nema šta da se vidi. U blizini je cigansko naselje i bar oni ućare malo radeći kao turistički vodiči :lol: inače imaš samo jednu stazu i uzbrdica je velika.
 
kako oko cega, pa zar to nije jasno...neko je prosuo pricu da su u Bosni nasli piramide...
e sad, sto su kasnija istrazivanja pokazala da to nema veze sa piramidama, uopste nije odvratilo turiste od posecivanja tog lokaliteta...
posebno zanimljiva cinjenica mi je da 'pronalazac' tih piramida nije dao ni jedan jedini intervju nekim nepristrasnim medijima (osim naravno na svom sajtu, i casopisima tipa 3. oko, i 18. dimenzija)....
 
proximo:
Intra


Jesi ti bio ili zivis tamo? Bas me zanima oko cega se dize tolika prasina.
Ne, ali jedan kolega sa posla je navratio kada je prolazio tuda. Ono što sam ja vidjeo je na tv-u par priloga i nekoliko njegovih gostovanja u emisijama. Ono što sam ja vidjeo su kamene ploče različitih veličina koje se mogu vidjeti i na mnogim drugim planinama. Mene interesuje kako su je uspjeli zatrpati :lol: Čovjek se dobro zafrkava, onaj kožni šešir dovoljno govori ko mu je idol. Do sada je ta fondacija dobila preko 150000 maraka za rad od BH telekoma, vlade federacije itd.
 

Back
Top