The Times-Republika Srpska i Herceg Bosna drzave do 2020.

Krckic

Zainteresovan član
Poruka
234
Ima dosta istine u ovim Tajmsovim predvidjanjima.

http://www.pincom.info/bih/opsirnije.asp?ID=39067

3.6.2006.


Times: Herceg Bosna nova država do 2020.



Ugledni londonski dnevni list Times objavio je tekst koji su potpisali diplomatski urednik Richard Beeston i novinar Jeremy Page, u kojem predviđa pojavu novih država u Europi do 2020. godine.



Times smatra da bi se kao novi međunarodni akteri na političkom planu mogle pojaviti Herceg Bosna i Republika Srpska, uz Kataloniju, Kurdistan, Wales i Ujedinjenu Irsku!

Povod za tekst su rezultati referenduma u Crnoj Gori, nakon kojeg će porasti broj država u Europi, te vjerojatna samostalnost Kosova u sljedećem razdoblju. Autori smatraju da će uskoro referendumskim putem krenuti i Transdnjestrovlje, područje u Moldaviji koje odbija prihvatiti vlast Kishineva (i u kojem su stacionirane značajne ruske snage).

Igor Smirnov, trenutni čelnik Transdnjestrovlja, najavio je već referendum o samostalnosti za rujan ove godine. On se u svojem javnom nastupu pozvao na Crnu Goru, navodeći da je to primjer koji potvrđuje kako “referendum postaje norma za rješavanje konflikta”.

U Europi postoji niz područja koja traže samostalnost, kao što su Baskija i Katalonija u Španjolskoj, borba za samostalnu Korziku vodi se bombaškim napadima, Kurdistan je san tog naroda rascijepljenog između više država.

No, problem ne predstavlja proglašavanje nezavisnosti, već moguća opasnost po stabilnost regije, pa i Europe u cjelini (Vuk Drašković je izjavio da bi nezavisnost Kosova naškodila stabilnosti regije). Kad je riječ o Transdnjestrovlju, jasno je da bi se stvaranju nove države vrlo oštro usprotivila Moldavija, pri čemu bi imala podršku Rumunjske.

Ovih se dana pojavila i priča kako bosanski Srbi također planiraju referendum za samostalnost (što su naknadno odbacili politički čelnici tog entiteta), a autori teksta u Timesu u tom kontekstu navode i mogućnost da Hrvati iz Herceg Bosne zatraže pripajanje Hrvatskoj ili samostalnost, ako bi isto vrijedilo za Srbe. U tekstu se ne navodi kako autori, u takvom razvoju situacije, vide budućnost Bošnjaka.

3.6.2006.
Pincom.info / Jutarnji List
 
eremita:
Ако, ако, Боже здравља, па да сване и Републици Српској...... :razz:
Брате ми смо независни од 92 фактички. Само још да нас признају.
Ево нпр. БРЧКО ДЦ поред свега шта се дешава тамо још увјек је у БРЧКОМ 70-80 % СРБА.
 
jomini:
Ovo me podseti na ''Karaulu''.
-Pun mi je k... više tih Albanaca, samo se nešto grupišu. Nikako da počnu da se zabavljaju, idu u bioskop, jure ženske..'' Itd...

Idite ljudi u bioskop, bolje je to nego da stvarate države i spasavate svet.

А у чему је проблем ако се Срби из БиХ изјасне за независност? Ја бих се јако обрадовао, мислим да би то био мелем на Косметску рану...
 
jomini:
Brinem se za sebe. Strah me je i za svoju porodicu. Strah me kakvu će mi budućnost imati dete kada svako malo neko stvara državu, neko ruši državu, onaj napada vladu, ovaj bi rativao, onaj peti bi se svetio, ovaj preti da neće zaboraviti... A niko da se zaleti u posao, pa kad bude para, sve kreće kak valja... Eh, Srbijo...


Tu pricu je trebalo pricati Slovencima i ostalima, sta Srbija ima s time?
 
jomini:
Brinem se za sebe. Strah me je i za svoju porodicu. Strah me kakvu će mi budućnost imati dete kada svako malo neko stvara državu, neko ruši državu, onaj napada vladu, ovaj bi rativao, onaj peti bi se svetio, ovaj preti da neće zaboraviti... A niko da se zaleti u posao, pa kad bude para, sve kreće kak valja... Eh, Srbijo...
Тебе је то страх, а шта ми да радимо, када нам муџахедини и усташе дишу за вратом. КАКО МОЈА ДЕЦА ДА РАСТУ????????????
 
jomini:
Ovu priču treba svima pričati, ali tužno je što to ostaje samo na priči ovde.

Дај молим те, немој сад и ти да продајеш ту демагогију "нема ко да ради"...Шта си ти сад - неки нови Мишковић? У Србији су радници лењи и сличне небулозе...

Нема природније ствари него да се дозволи изјашњавање Срба у Реп. Српској. Због чега би се одржавала једна тотално вештачка држава (БиХ) у којој сваки ентитет вуче на своју страну? И то је од почетка свима било јасно...Приче о мулти-култи су исте приче о братству и јединству, па ако то није успело, не видим да ће ово успети.

Још ако Албанци добију своји другу државу (а и тамо се кењкало о мулти-култи), ко може забранити референдум? Шта, Амери и ЕУ ће поново бомбардовати некога? Како да не...
 
Arhangel NS:
Дај молим те, немој сад и ти да продајеш ту демагогију "нема ко да ради"...Шта си ти сад - неки нови Мишковић? У Србији су радници лењи и сличне небулозе...
Malo se nismo razumeli, probao sam naći nešto suprotno osvajanjima, otcepljenjima i sličnim stvarima, a rad se nametnuo kao nešto čime država stiče ekonomsku stabilnost i moć, a uz to ide gratis mnogo stvari povoljno za državu. Inače pod tim radom sam prvenstveno mislio da se država okrene proizvodnji i dobroj uvozno-izvoznoj politici, a ne da mi svi sad siđemo sa neta i odemo na posao...
Ne jedi se komšo...
 
jomini:
Brinem se za sebe. Strah me je i za svoju porodicu. Strah me kakvu će mi budućnost imati dete kada svako malo neko stvara državu, neko ruši državu, onaj napada vladu, ovaj bi rativao, onaj peti bi se svetio, ovaj preti da neće zaboraviti... A niko da se zaleti u posao, pa kad bude para, sve kreće kak valja... Eh, Srbijo...

Е, видиш у томе и јесте проблем што се све већи број људи искључиво БРИНЕ САМО ЗА СЕБЕ - а то је народу испрао мозак потрошаки проклети запад. Људи су почели да верују да је све супер ако се не догађа у његовом дворишту, а није тако. Твоја породица је шира, твоја породица је читава нација која је тренутно исецкана и насилним путем одвојена у "стране државе" и ако њима није добро, буди сигуран да неће ни теби, тј. биће ти само привремено добро, а онда ће мечка заиграти и пред осталим кућама и сународницима који су се одрицала своје браће зарад своје гузице.

Ја се наравно противим било каквом сукобу ОСИМ ДИПЛОМАТСКОГ и ДЕМОКРАТСКОГ и ту сваки нормалан Србин МОРА ДА ПОДРЖИ СВОЈ НАРОД.

п.с. А, извини, у који посао да се људи залете, где ти живиш ??? :roll: Зар не видиш да радом не може ништа да се заради - једино пљачком.
 
eremita:
Е, видиш у томе и јесте проблем што се све већи број људи искључиво БРИНЕ САМО ЗА СЕБЕ - а то је народу испрао мозак потрошаки проклети запад. Људи су почели да верују да је све супер ако се не догађа у његовом дворишту, а није тако. Твоја породица је шира, твоја породица је читава нација која је тренутно исецкана и насилним путем одвојена у "стране државе" и ако њима није добро, буди сигуран да неће ни теби, тј. биће ти само привремено добро, а онда ће мечка заиграти и пред осталим кућама и сународницима који су се одрицала своје браће зарад своје гузице.

Ја се наравно противим било каквом сукобу ОСИМ ДИПЛОМАТСКОГ и ДЕМОКРАТСКОГ и ту сваки нормалан Србин МОРА ДА ПОДРЖИ СВОЈ НАРОД.

п.с. А, извини, у који посао да се људи залете, где ти живиш ??? :roll: Зар не видиш да радом не може ништа да се заради - једино пљачком.
Na konto boldovanog, vidi drugu rečenicu ovde. Treba prvo pročitati sve, a ne samo deo...
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=2474930&postcount=14

A za porodicu se brinem zbog načina razmišljanja dobrog dela populacije ove zemlje, odnosno naroda.
 
Пази кад се и ја бринем за своју породицу због многих како размишљају... Не бих ни радикале ни "чедисте" (и сличне њима - Чанак, Батић и остала боранија). Па?

Причамо о присједињењу Реп.Српске Србији, то је ваљда нормална ствар...Што рече Еремита, дипломатски и демократски - без ратовања.
 
Arhangel NS:
Пази кад се и ја бринем за своју породицу због многих како размишљају... Не бих ни радикале ни "чедисте" (и сличне њима - Чанак, Батић и остала боранија). Па?

Причамо о присједињењу Реп.Српске Србији, то је ваљда нормална ствар...Што рече Еремита, дипломатски и демократски - без ратовања.
Za varijantu zelenog stola moraš imati podršku sveta. Koju nemamo.
 
eremita:
Па КО може народу у Републици Српској ДА ЗАБРАНИ РЕФЕРЕНДУМ, донесу одлуку у Парламенту и распишу референдум. Како то и ко то сме да им забрани ?

Као и овде - администратор!
adminpower3nr.gif


Али, остаје резултат референдума... За пар година, када крене расуло по Европи извадиће се папирче на видело.
 
eremita:
Е,
Ја се наравно противим било каквом сукобу ОСИМ ДИПЛОМАТСКОГ и ДЕМОКРАТСКОГ и ту сваки нормалан Србин МОРА ДА ПОДРЖИ СВОЈ НАРОД.

.

Ponavljam dok to i vrapci ne nauče:
Retko se može demokratskim metodama ostvariti demokratija!!!:D
 

Back
Top