prerada plastike
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: prerada plastike

Obećava
    Učlanjen
    31.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Podrazumevano prerada plastike

zanima me proizvodnja PP trake i polyamidnih crijeva za pneumatske instalacije

Domaćin vd (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    128

Podrazumevano Re: prerada plastike

pretpostavljam da te zanima proizvodnja PP trake za vezivanje i PA creva 6/8 8/10 10/12 .
    ako sam u pravu postupak proizvodnje za oba proizvoda je slican ali samo donekle .
    naime potrebna ti je razlicita oprema ili u najboljem slucaju mozes kombinovati samo ekstruder .
    BRAND NAME linije sa zapada su veoma produktivne ali racunaj sa cenom preko 80000 EUR .
    kod nas se uglavnom radi sa HOME MADE varijantama gde je cena cca 5000 - 10000 EUR ali je i kapacitet srazmeran ceni .
    ovi proizvodi nisu zahtebni po pitanju tehnologije ali su veoma nezgodni po pitanju prodaje a pogotovu naplate na nasem trzistu .
    ovo se cini mi se posebno odnosi na PP traku za vezivanje za koju budi spreman da vrsis naplatu preko cigle crepa i slicnog .
    trenutno je cena PPa oko 1.1 EUR a profit je na nivou 20 % kapaciteti masina polaze od 10 kg/h pa ces verovatno i sam uvideti da je margina moguce zarade vrlo niska i stice se pre svega dovitljivoscu kompenzovanja a ako si vec dobar u tome onda ti proizvodnja i nije potrebna .
    nadam se da sam ti pomogao bar malo a ako imas jos pitanja tu sam ponekad ...

Obećava
    Učlanjen
    31.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Zahvaljujem ti se na savjetima svjestan sam i ja da od rukotvorina tanka fajda ali posto se vec desetak godina vrtim u svijetu plastike neznam u sta drugo bih se upustio.Imam mali extruder fi 30 sa kompletnom linijom a na to mogu ici samo na neki lagan proizvod. Pomogla bi mi kakva ideja.

Obećava
    Učlanjen
    31.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Gdje mogu nabaviti granulat mekog PVC-a u Srbiji ili Bih ili neki dobar regenerat za proizvodnju bastenskih crijeva

Slične teme

1. Reciklaza plastike
    Autor Cikic u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 22.12.2010., 16:43
  2. reciklaza plastike
    Autor danijelradevic u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 22.09.2009., 09:14
  3. Prerada lekovitog bilja
    Autor srbija u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 2