RADNICI OBEZBEDJENJA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

galeb_jovanovic

Početnik
Poruka
14
Skoro sam saznao o udruzenju preduzeca koja se bave poslovima obezbedjenja.Shodno tome da su plate u obezbedjenju male, iskljucivo zbog skrtosti poslodavaca i medjusobnih dogovora ovih firmi:
POZIVAM sve radnike obezbedjenja na nivou srbije da osnujemo nezavisni sindikat radnika obezbedjenja.
Sindikat bi se bavio mnogim pitanjima, a neka od njih su:
1. Osiguranje radnika obezbedjenja
2. Benificirani radni staz.
3. Povecanje palte u dogovoru sa sindikatom ili udruzenjem radnika obezbedjenja
4. 30% za rad nocu,praznicima,subotom i nedeljom

Ima jos mnogo pitanja kojih bi mogli da se dotaknemo, stoga predlazem da osnujemo sindikat ili udruzenje radnika obezbedjenja

za kontakt mail kacamakp@yahoo.com
 
zoranpetrovic84:
U vecini firmi - nista ti nije potrebno. Kakav crni MUP:) Znam dosta ljudi koji se bave time.

Izvini sto te gnjavim, ali da li bi mogao malo opsirnije da mi objasnih ako nesto vise znas.
Znaci npr. ja sa 19 godina, nesto krupnije gradje(188cm 96kg) sta treba da uradim? Odem do neke firme koja se bavi obezbedjenjem i odem na interjvju?

Evo recimo naprimer, da hocu da radim kao obezbedjenje za vreme sezone(preko leta) u nekom klubu(splavu nebito). Da li mozda znas(ili neko drugi na forumu) da li firme obezbedjuju klubove, tj. da li vecina klubova unajmljuje sopstveno obezbedjenje ili plate firmi koja se bavi obezbedjenjem i oni posalju svoje ljude?
Sve dodate informacije su dobrodosle.
 
Napraviste od radnika obezbedjenja nauku... Lepa je ideja o sindikatu... ali ne verujem da ce biti veliki odziv... Ispada da ljudi rade obezbedjenje zato sto vole... To je sad kod nas kao profesija... Strasno... Ljudi rade u kojekakvim obezbedjenjima zato sto nemaju para da sastave kraj sa krajem... ili su dokoni penzioneri pa im neko da 12-13 hiljada dinara da sede u nekom kiosku, nose zardjali pistolj i gledaju TV po celu noc, ako ne spavaju! Sa druge starne... i za posao fizickog radnika je potrebno vece znanje ili bar ulazni test... za obezbedjenje ne moras da znas apsolutno nista... Samo da imas dve ruke i dve noge i to je to... Plata je bedna i jadna, ali u neku ruku i srazmerna zalaganju i kadru... Gazde su naravno pametne, pa nikoga ne prijavljuju niti bilo kome placaju osiguranje... i opet svi rade i jos se guraju ko ce doci na ta mesta... O kakvom sindikatu mi onda pricamo... Da bi bio sindikat mora da postoji profesija... esnaf... ljudi koji hoce da se time bave do kraja zivota... Rad je u Srbiji definisan zakonom kako tako... ali legalan rad, a ne stajanje na vratima neke diskoteke i pretresanje... za taj posao postoji firma koja se zove policija! Ko imalo zna nesto o radu zna i koje su profesije sa beneficiranim radnim stazom... ko odlucuje o njima i kolika je ta beneficija... Pa ako se portiri porede sa rudarima po tezini posla, onda ce im i beneficija biti bar slicna...

Da rezimiram... Lepo je sto postoji inicijativa za udruzivanjem i da su svi takvi drzava bi morala da uredi zakonom ovu oblast, o kojoj uzgred ne postoji ni jedan zakonski akt... Da li se iko od vas zapitao sta bi se desilo kada bi na tom svom poslu upotrebio oruzje pa makar i u samoodbrani... Bolje da ne znate... jer ne bi pola vas ostalo na poslu... Ali na kartu vase neobavestenosti i igraju vase gazde... koje ce oprati ruke brzinom svetlosti posle svakog incidenta... Nadam se da toga nece doci...

Kad mi budemo bili drzava, ko sto nismo, i obezbedjenja ce biti profesionalna, ko sto je mali broj... pa ce i taj zanat imati svoje mesto... i biti adekvatno placen...

Do tada... ako vec neko hoce 'leba bez motike... ne mora da trazi i nagradu za to... u zemlji u kojoj lekari imaju platu 250 evra... a tuzno je sto 19-ogodisnjaci zele da postanu portiri!

ps ne govorim o firmama koje se profesionalno bave obezbedjenjem (proguard, soko, fto...)
 
Drugar vidim da si dosta vremena odvojio da popljujes ove ljude, a nisi ni posteno procitao prvi post. Koliko mozes da procitas u PRVOM postu pozivaju se upravo o ljudi koji se bave profesionalnim obezbedjenjem i to verovatno upravo u tim firmama koje si iskljucio u post scriptum-u.

Posto si me direktno prozvao tuznim blesavim devetnaestogodisnjakom koji zeli da postane portir, osecam se duznim da ti odgovorim. Prvo ko si ti da sudis o meni, kada bas nista o meni ne znas? Al ajde evo napisacu nesto o sebi, pa onda prosudi. Trenutno sam full time student sa odlicnim GPA na Santa Barbari u okviru Univerziteta Kalifornije, jednog od najcenjenijih u Americi. Takodje igram vaterpolo u diviziji 1 i posto roditelji ne mogu mnogo da mi pomognu radim part-time. Posto su troskovi u Americi takvi kakvi su, neophodan mi je posao za ta tri meseca koja sam u Srbiji.

Ali sta ja tebi pricam... mi svi ocemo leba bez motike... I ti ljudi koji rade u profesionalnom obezbedjenju su bez mozga i lenji.... :roll:
 
Nisam ja druze hteo nikoga da uvredim... priznajem da sam cak i preterao, odnosno da se nisam najbolje izrazio... ali cinjenica je da je sistem vrednosti poremecan... Nemam nista protiv tih ljudi jer sam i sam radio taj posao, ali ja sam za to bio placen... i to veoma dobro... srazmerno riziku... Momci koji rade po diskotekama i drugim potencijalno opasnim mestima su dobro placeni... medju najplacenijim u drzavi... Vecina njih i nije u firmama koje se bave obezbedjenjem... vec rade na divlje i u dogovoru sa gazdama... Zbog svega toga, tim ljudima i nije potreban sindikat ni osiguranje... a pogotovo ne beneficije... jer svakako nece ziveti od penzije:)

Cenim postignute rezultate i u nauci i u sportu... Cak i razumem potrebu za privremenim radom u nedostatku novca... ali je zalosno sto mnogi klinci za razliku od tebe zude za tim poslom kao za necim najboljim umesto da uce skolu... a takvih je sve vise!

Mozda smo citali razlicite postove, ali u prvom se ne pominje nikakva profi firma... sem na pocetku, sto nema veze sa daljim tekstom...

Sve u svemu... Nije mi bila namera nikoga da uvredim... vec samo da iznesem svoje misljanje i neke cinjenice...

Pozdravi mi suncanu Kaliforniju... i dobro dosao u suncanu Srbiju!

Pozzdrav!:)
 
Ko hoce da radi u obezbedjenju , neka se javi u obezbedjenje nemam pojima kao se zove iza NOVOG MERKATRORA , preko puta YBC ... tamo su stalno potrebni radnici obezbedjenja jer vecina odlazi ne zadovoljna platom : radi se 2 nocne , 2 dnevne , 2 dana si slobodan , radi se svaki dan .... plata je fiksna : 15.000 dinara . Radno vreme nocnih smena 19h - 7h , a dnevne 7h-19 h ... !!!! Ovo bih preporucio stvarno ljudima koji nemaju neku bolju skolu pa su primorani ili koji zbog finansijske situacije su primorani na bilo kakav posao da prezive . Jako male plate , a upropasten ti je bukvalno ceo dan . Ko hoce neka se javi JOCI , taj lik je tamo sef . Nadam se da sam barem nekome pomogao ! Pozz
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top