jel ste probali cigancice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
shaddow:
E moj Golube, što si se navrzo na Djuru. I stvarno ne znam po čemu je to Djura "licemeran". Odakle ti ideja da njeni stavovi nisu iskreni? Ili šta je to ona loše rekla o Romima? Ili da je takva i takva osoba?!?!?
Vidi sad ovo, pojavi se neko ko ih, uslovno rečeno, brani ili još bolje, brani princip čovečnosti, a to je da su svi ljudi jednaki i da ih ne treba deliti na "niže" i "više" (izvinjavam se košakrašima) i tebi baš to mnogo smeta, a to što ih neko tretira ko stoku, to nema veze, to ih ne vređa, to je ok?!?!?

E, a Geisha je lepo rekla da ima PMS pa se malo na forumu prazni. Priznala lepo i to je OK. Al šta je sa tobom? Čemu takve rasprave? :shock: :shock: :shock:
Reagovao sam baš zato što sam stekao utisak da ih Đura svojom odbranom spušta na niži nivo od sebe.
Jesam možda preterao, projektujući u Đuri ceo jedan karakterističan sloj ljudi koji se postavljaju kao noblirani dobročinitelji, pozvani da brane prava "nižih vrsta", pa dok kompleksaši urlaju "Karaj prljave Cigane", ovi odgovaraju "Jesu oni prljavi i gadni, ali se ne zovu Cigani nego Romi i treba ih tako zvati i poštovati".
Takvi će u autobusu na silu gurnuti hendikepiranu osobu na sedište, iako ona ne želi da sedne.
Da li je to odbrana principa čovečnosti, ili uzdizanje sebe i hranjenje sopstvenog ega?
A što se tiče ovih koji ih tretiraju kao stoku, sa njima nema rasprave. Oni su sebe odredili.
Najbolje je postupio jedan Ciganin sa jednim pevačem naše poznate rok grupe (ne navodim ime, pošto nisam prisustvovao događaju, ali verujem da je istinit):
Elem, taj naš nadobudni roker je dobacio Ciganinu nešto u stilu "Hej Ganac, ti si ovde stranac!", na šta mu je Ciga prišao, nokautirao ga i produžio svojim putem bez velikog filozofiranja.
Dakle, nemam PMS, muško sam, podvedimo to pod krizu srednjih godina, Đura mi je seo na volej, priznajem da bih bio manje grub da nisam u početku mislio da je muško, sad mi je malo žao.
A pošto si uleteo da je braniš, ajmo u fajt! :twisted:
PS. samo ako si muško, ako si ženče, odustajem, od žena ili dobijem po nosu, ili mi ih bude žao, kako god okrenem završi se loše po mene :-(
 
ggolub:
Reagovao sam baš zato što sam stekao utisak da ih Đura svojom odbranom spušta na niži nivo od sebe.
Jesam možda preterao, projektujući u Đuri ceo jedan karakterističan sloj ljudi koji se postavljaju kao noblirani dobročinitelji, pozvani da brane prava "nižih vrsta", pa dok kompleksaši urlaju "Karaj prljave Cigane", ovi odgovaraju "Jesu oni prljavi i gadni, ali se ne zovu Cigani nego Romi i treba ih tako zvati i poštovati".
Takvi će u autobusu na silu gurnuti hendikepiranu osobu na sedište, iako ona ne želi da sedne.
Da li je to odbrana principa čovečnosti, ili uzdizanje sebe i hranjenje sopstvenog ega?
A što se tiče ovih koji ih tretiraju kao stoku, sa njima nema rasprave. Oni su sebe odredili.
Najbolje je postupio jedan Ciganin sa jednim pevačem naše poznate rok grupe (ne navodim ime, pošto nisam prisustvovao događaju, ali verujem da je istinit):
Elem, taj naš nadobudni roker je dobacio Ciganinu nešto u stilu "Hej Ganac, ti si ovde stranac!", na šta mu je Ciga prišao, nokautirao ga i produžio svojim putem bez velikog filozofiranja.
Dakle, nemam PMS, muško sam, podvedimo to pod krizu srednjih godina, Đura mi je seo na volej, priznajem da bih bio manje grub da nisam u početku mislio da je muško, sad mi je malo žao.
A pošto si uleteo da je braniš, ajmo u fajt! :twisted:
PS. samo ako si muško, ako si ženče, odustajem, od žena ili dobijem po nosu, ili mi ih bude žao, kako god okrenem završi se loše po mene :-(
Sa svim ovim sto si naveo ja ama bas nikakve veze nemam.Zaista. Toga se i ja jezim....a pomisao da si me doveo u vezu sa tim plasi me. Zaboravimo na to...
i p.s. nemoj da ti bude zao.....nikako ne bih zelela da zboh toga sto sam zensko odustanes od svojih stavova a nadasve paljbe koji si osuo po meni...Pozdrav.
 
Aleksej_BASO:
PA ja nisam ravan sa prosjacima ne znam kako ti.
Sad ti hoćeš da kažeš da su svi Cigani prosjaci?
Prošetaj malo ulicama, pogledaj prosjake, pa pogledaj Cigane.
Upotrebi malo mozak, razmisli, pa se vrati ovde.
Ako i dalje budeš mislio tako, imam prijateljski savet - promeni mozak, dotrajao je, ili bar uradi generalnu... ili se učlani u "Obraz", dobro je kada su takvi na jednoj gomili...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top