zadovoljstvo sopstvenim zivotom

Die Cinderella

Zainteresovan član
Poruka
435
U kojoj meri ste odrastanjem i sazrevanjem promenili parametre koji odredjuju u kojoj meri ste zadovoljni sobom i svojim zivotom?
Na skali od perfekcionizma pa do prihvatanja postojeceg stanja kao uspesnog, naravno uz napore da promenite ono sto se promeniti ( poboljsati) moze, gde ste se nalazili nekada, a gde danas?
 
Sa sazrevanjem je normalno postajati svesniji sebe, a time i pomerati postojeće granice i kriterijume tako da svako zadovoljavanje istih se čini teže. Mnogo tu zavisi i od tipa ličnosti, osobe, ali svakako je da se u čitavoj toj spoznaji uspešnog neprekidno krećemo razapeti između amplituda perfektnog i prihvatljivog, zatim oscilujemo sve dok ne pronađemo neki balans koji je za nas prihvatljv i na kome dalje možemo rasti veselo ... (:
 
Branco_RS:
Живот је леп, само ако знаш за шта живиш, а за шта ћеш умрети.
Niko ne zna za sta zivi, parametri se mijenjaju iskustvom i ucenjem
Jedino sto znam je da hocu mnogo ali ne u materijalnom, vec mnogo od same sebe,samouktualizacija,valjda...Nije ni to bas dobro, bolje bi bilo da zelim kucicu i novac, a ovako zelim sve ostalo iako nisam sigurna sta je to.
Samim tim,ne mogu biti zadovoljna svojim zivotom
 
Die Cinderella:
U kojoj meri ste odrastanjem i sazrevanjem promenili parametre koji odredjuju u kojoj meri ste zadovoljni sobom i svojim zivotom?
Na skali od perfekcionizma pa do prihvatanja postojeceg stanja kao uspesnog, naravno uz napore da promenite ono sto se promeniti ( poboljsati) moze, gde ste se nalazili nekada, a gde danas?
U ogromnoj meri.Tek posle 28,29 godine (a sada imam 31)sam shvatila da je sreca ili nesreca stvar ugla posmatranja.Prvo sam promenila pogled na proslost (na primer,necu vise reci:"Jao,kad sam bila mala nisam imala tu i tu igracku" nego "Jao,kad sam bila mala imala sam to i to")a kasnije sam pocela tako i da razmisljam,da se fokusiram na ono sto imam a ne na ono sto nemam (na primer,umesto "Boze,zasto ja nikada necu videti piramide" sad kazem "Hvala bogu da zivim u 21.veku gde imam TV,comp,pa mogu videti piramide i spolja i iznutra iako nikad nisam bila u Egiptu,a ako to jako zelim i postavim sebi za cilj,za godinu,dve,tri cu skupiti para toliko da ih vidim uzivo" .Ili,recimo,ne kukam vise sto nemam super auto,nego sam zahvalna sto nisam paraplegicar pa imam obe ruke i noge zdrave,pa milina prosetati prirodom...Skromnost,ljudi,to je recept za srecu). :)
 
M4j4:
U ogromnoj meri.Tek posle 28,29 godine (a sada imam 31)sam shvatila da je sreca ili nesreca stvar ugla posmatranja.Prvo sam promenila pogled na proslost (na primer,necu vise reci:"Jao,kad sam bila mala nisam imala tu i tu igracku" nego "Jao,kad sam bila mala imala sam to i to")a kasnije sam pocela tako i da razmisljam,da se fokusiram na ono sto imam a ne na ono sto nemam (na primer,umesto "Boze,zasto ja nikada necu videti piramide" sad kazem "Hvala bogu da zivim u 21.veku gde imam TV,comp,pa mogu videti piramide i spolja i iznutra iako nikad nisam bila u Egiptu,a ako to jako zelim i postavim sebi za cilj,za godinu,dve,tri cu skupiti para toliko da ih vidim uzivo" .Ili,recimo,ne kukam vise sto nemam super auto,nego sam zahvalna sto nisam paraplegicar pa imam obe ruke i noge zdrave,pa milina prosetati prirodom...Skromnost,ljudi,to je recept za srecu). :)
Razmisljanja nam se apsolutno preklapaju :p :p
 
Die Cinderella:
U kojoj meri ste odrastanjem i sazrevanjem promenili parametre koji odredjuju u kojoj meri ste zadovoljni sobom i svojim zivotom?
Bila sam sasvim zadovoljna i kao nezrela. :D Takva sam po prirodi, a i život mi je stvarno bio baš lep.
Ne umem baš da ti odgovorim na ovo pitanje... postojao je objektivno loš period u mom životu (manje više u svim našim životima - tokom devedesetih) baš u vreme sazrevanja... ne mislim da mi je zadovoljstvo/promena parametara došlo sazrevanjem.
 
Zamislite ovu neobicnu zemlju Srbiju u kojoj bi svi bili zadovoljni. Bas fuj, zar ne :roll:
Dramski pisci pisali bi komedije a cvece u parku bi poraslo do pune svoje lepote jer zaboga zadovoljni ljudi ne gaze cvece. fuj fuj :wink: . E pa evo je i realnost, moram na posao da cuvam banku,nezadovoljni zele da postanu zadovoljni :|
 

Back
Top