FILOLOSKI,FRANCUSKI?

ne znam kod nas ali u Zapadnoj Evropi mozes da upises sta god hoces i koji god hoces faks niko te nista ne pita; mozes da radis sta god hoces; pa dakle ako su i kod nas poceli sa Bolonjskom znaci da mozes!
P.S. ja ucim francuski manje od godinu (ali ne u Srbiji) i u septembru pocinjem da studiram na tom jeziku, znaci jeste tezak, ali ako ga zaista volis sto da ne.... mada je neuporedivo studirati ga kod nas i u zemlji gde je on glavni jezik (bilo bi ti super da mozes otici makar preko leta u Francusku ili Belgiju da ucis tamo,to bi ti mnogo, mnogo pomoglo!)

srecno!
 
Ne bih ti to preporucila! Ne krece se od nule, daleko od toga, svako ko polozi prijemni ocekuje se da ima vise nego solidno znanje francuskog.
To je nesto sto zameram ovoj katedri, potrebno je ipak na pocetku napraviti reviziju onoga sto MORA da se zna, i to dobro utvrditi sa studentima...

Bice ti jako tesko da pratis, vecina profesora odmah krece na francuskom da prica. Ocekuje se od tebe da prevodis sa srpskog na francuski, sa francuskog na srpski...a to ne mozes da radis bez nekog (bar) osnovnog znanja gramatike i reci...
Ne zelim da te obeshrabrim, ali i sam prijemni polazes na francuskom (test)+srpski, naravno; imas i kombinaciju da polazes engleski (npr. pokusas drugi jezik) pa se, kad se svi upisu koji su polagali regularno na francuskom, onda mozes i ti da se "prebacis", doduse, najverovatnije kao samofinansirajuci student.

Mozda prvo da upises neki drugi smer (nesto opste) polozis predmete kao sto su filozofija, teorija knjizevnosti (koje treba da polozis kao i svi brucosi) a za to vreme da ucis francuski, i to dooobro da ga ucis.
 

Back
Top