jedna ekstremna situacija
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: jedna ekstremna situacija

Domaćin Cupavka (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano jedna ekstremna situacija

:? Znam da ovo moze da zvuci glupo, al moram jos necije misljenje da cujem, sem misljenja najblizih.
    Kako biste reagovali kad bi se, posle 30 god. svog zivota trebalo da upoznate sa sestrama i bratom po jednom roditelju, i to nakon sto je taj roditelj umro.
    Razlog za to upoznavanje jeste ostavinski spor, koji treba da zapostavljeno dete pokrene, jer nije spomenuto u testamentu. Treba reci i to, da taj pokojni roditelj nije nikad niti video
    to svoje dete, niti hteo da odgovori na njegovih par pokusaja uspostavljanja kontakta.
    Jos jedan razlog, i to bitniji od pomenutog za to upoznavanje je i to sto , prosto, braca i sestre treba da se znaju, da ne bi doslo do vrlo glupih i stresnih situacija izmedju njih ili njihove dece, kojim slucajem.
    Uf, bas lici na spansku seriju...a nije.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.05.2006.
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano Re: jedna ekstremna situacija

Iskreno,ja bih takvu situaciju izbegavala,pogotovu ako bih ja bila zapostavljena strana.
    Da li sestra i brat zele da se upoznaju ili ne?

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Па ништа, нико од вас деце (ако се ради о теби) није крив за такву ситуацију...
    Човек је умро, а са њим и разлози за било какво пребацивање или непријатност...
    Као да се упознајеш са рођацима које први пут видиш зато што сте живели у удаљеним крајевима света, рецимо...
    Љубазно, културно, мада ће бити помало натегнуто можда...али не верујем да ће ико имати потребе да пада у загрљај или тако неке велике изливе емоција....
    Та веза може чак да се изроди у праву рођачку везу...

Ја сма рођеног ујака упознала тек са 17 година...а данас смо доста блиски.

Domaćin Goscica (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    97

Lepo Helen rece, upoznajte se, niste vi krivi zbog gresaka roditelja...

Primećen član KOCKARKA (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Budi suzdrzana ali ljubazna i kulturna ali psihicki se pripremi na to da druga strana to mozda nece biti jer ima ljudi koji su jako neugodni ako je posredi imovina koju moraju da dele.Budi dostojanstvena i savetujem ti da ne ides sama.Tamo na licu mesta ces proceniti kakav je kontakt moguc.

trachara
    Guest

Citat Original postavio KOCKARKA
    Budi suzdrzana ali ljubazna i kulturna ali psihicki se pripremi na to da druga strana to mozda nece biti jer ima ljudi koji su jako neugodni ako je posredi imovina koju moraju da dele.Budi dostojanstvena i savetujem ti da ne ides sama.Tamo na licu mesta ces proceniti kakav je kontakt moguc.

jao jeste, ljudi mogu potpuno da se izoblice kad treba nesto da dele ... koliko god da je to...

Aktivan član
    Učlanjen
    14.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Ti budi dostojanstvena , prijatna i poslovna-dosli smo tim povodom , da zavrsimo i u miru se rastajemo...Nema verovatno tu nekog druzenja ubuduce...Ako su svi normalni ljudi nema problema...

Poznat
    Učlanjen
    19.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio baki 75
    Ti budi dostojanstvena , prijatna i poslovna-dosli smo tim povodom , da zavrsimo i u miru se rastajemo...Nema verovatno tu nekog druzenja ubuduce...Ako su svi normalni ljudi nema problema...
    Слажем се. И још бих додала, ако видиш да покушавају да успоставе неки ближи контакт, дозволи им, наравно, проценићеш какви су и како се опходе према теби. Ја имам полусестру по оцу, упознала сам је једанпут, у лету и више се никад нисмо виделе. Сада је у току оставински спор који је одуговлачи, јер се она не одазива, проблематична је особа и траже је у СУП-у (није ни битно), али нити је она желела да се зближимо, нити сам ја покушавала видевши њен став. Све је индивидуално. Сачекај тај тренутак па ћеш и тада закључити како треба да се поставиш.

Domaćin tarabica (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    80

Ne verujem da će oni hteti neki bliži kontakt, čak i ljudi koji su bili u bliskim i dobrim odnosima znaju da se preganjaju do besvesti po sudovima zbog imovine, nažalost oni se verovatno osećaju ugroženo sa vaše strane. Samo smireno, možda nisu kao većina ljudi i žele da uspostave nekakav odnos sa vama, ali budite spremni na to da vas verovatno smatraju "pretnjom".

Iskusan HeBePoBaTaH_ (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Heh, kakav naslov. PaJzi..to je ona licencirana TV emisija koja se kod nas na Pinku prikazuje..
    Gledao sam jednu epozodu, kao brat i sestra se nisu videli 50 godina, i onda ga je sestra našla...
    Na kraju emisije je sestra kazala da će svog novopronadjenog brata da vodi na ćevape, jer on živi u Sloveniji, ako bude mogao da hoda, jer je mator ko Biblija.
    Pa ako želite da se sretnete tako sa nekim, bolje što pre, život je kratak..
    Što pristaje Jupiteru ne pristaje volu

Domaćin Cupavka (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    78

E, narode, hvala za odgovore... nekakkav slican stav sam i ja pretpostavljala da treba da se zauzme u toj situaciji.
    Motiv "zapostavljenog deteta" za upoznavanje sa tim sestrama i bratom sada, uoci pocetka ostavinskog spora, lezi u tome da ce, verovatno svaki ljudski kontakt sa njima biti teze ostvarljiv kad proces jednom pocne. Prosto - oni su tuzeni, a doticno dete je tuzenik, i vecina ljudi to samo tako moze da vidi.
    Jbg., mnogo glupa situacija.

Domaćin Cupavka (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    78

Ja nemam pojma znaju li oni da to dete postoji, a mislim da njihova majka zna.
    Kad se sazna ta cinjenica, iz nje moze jasno da se vidi bar kakve namere imaju njih troje- ako nisu znali za cetvrto dete, onda mozda ima nade za neku normalnu, ljudsku pricu izmedju njih. Ako se ispostavi da su ipak znali da imaju sestru po ocu, a to nisu rekli na sudu prilikom otvaranja testamenta, onda je sve jasno... .
    Covek jeste umro, sto rece Helen, al razlog za prebacivanje postoji - prosto je odvratno i pomisliti sta bi moglo da bude da su se rodjeni brat i sestra sreli negde, a da ne znaju sta su jedno drugom.
    Zbog tog vecitog straha, u kom je zapostavljeno dete sazrevalo, i jos mnogo nekih drugih, sitnijih posledica neimanja nikakvog kontakta sa ocem, ono hoce makar neku vrstu satisfakcije, i misli da moze da je nadje u nekom sitnom delu te imovine, koja nije mala, pa ima za sve i vise no sto treba.
    Pokretanje tog ostavisnkog postupka za "zapostavljeno dete" znaci samo zatvaranje zivotnog racuna sa ocem, bez namere da se bilo ko povredi.
    Poslednji put ažurirao/la Cupavka : 01.06.2006. u 23:28

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.05.2006.
    Reputaciona moć
    46

ovo je tako teska situacija i ja se uvek iznenadim kada cujem da se takve stvari desavaju u stvarnom zivotu...jednom sam bila svedok razotkrivanja proslosti oca moje dalje rodjake i bez obzira sto je u rukama imala fotografiju svoga oca i neke zene sa njihovog vencanja,nije htela da prihvati da cinjenice...tvrdoglavo je odbila istinu...ni otac ni majka joj nisu rekli da ima polubrata u drugom gradu...ne razumem zasto to ljudi kriju jer posledice mogu biti katastrofalne...

Učlanjen
    01.05.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Meni je poznat slucaj kad su zakonska zena i deca znali da je pokojnik imao vanbracno dete ali nisu htele nista sa njim da dele.Ovo vanbracno dete je tek nakon mucnog sudskog spora ostvarilo svoja prava ali tek nakon ekshumiranja pokojnika da bi se dokazalo ocinstvo pomocu DNK.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.05.2006.
    Reputaciona moć
    46

Pa da ,uvek ima gore od goreg.Koliko je prljav ljudski um...ne zelim ni da znam!

Domaćin Cupavka (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    78

Dobro je znati da ima i gorih slucajeva

Učlanjen
    01.05.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Hoces li nam javiti kako je sve proslo?Mozda sam nepristojna,ali zivo me interesuje.Drzim ti palceve jer ti si bila zakinuta za mnoge stvari ni kriva ni duzna a oni nisu.

Domaćin Cupavka (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    78

Hocu, javicu...mada sumnjam nesto u pozitivan ishod. Hvala

Slične teme